105 Shares 5794 views

Mięta polna: wykorzystanie i zastosowanie

Mięta polna – pachnący roślina, znany wielu z jego dzieciństwa. Ukazuje się w środku pasa, lubi wilgotne gleby, często rośnie na brzegach rzek. Dzięki „pełzania” korzenie, rozmnaża się bardzo szybko. Wystarczy, aby posadzić mały krzew mięty w ogrodzie, aw przyszłym roku będzie rosnąć bujny dywan.

cechy szczególne

Peppermint Field – jeden z wielu gatunków tej rośliny. Można go znaleźć wszędzie: wzdłuż wód na polach, w górach, w mokrym lesie. Charakterystyczną cechą – jego specyficzny zapach mentolu. Mentol zawarty w liściach i kwiatostanach. Większość kontsuntratsiya znaleziono go w kwiatostany – do 6%. Z tego powodu, mięta pole jest powszechnie stosowany jako przyprawa w kuchni pikantnym.

Dla tych celów, trawa jest zbierana podczas kwitnienia. Zewnętrznie Ten niewielki rośliny rozgałęzienia kwadratowy łodygi Długość łodygi waha się od 20 do 80 cm, w zależności od warunków wzrostu. Kłącze pełzające, znajduje się tuż pod powierzchnią gleby. Kwiaty są małe, różowe do purpury, kolor liści – od jasnego do ciemnego zielony lub brązowy. Ta wilgoć kochający bylina, dobrze zimuje nawet w trudnych warunkach.

Pole dzikiej mięty, która jest reprezentowana przez powyższym zdjęciu, nie są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym. Do tych celów wyświetlane pewnego rodzaju – miętowy. Niemniej jednak najczęstszą mięta zielona jest szeroko stosowany w recepturach tradycyjnej medycyny. Jak się okazało, nie pozostawia oprócz mentolu zawierać cenną kwas organiczny, karoten, kwas askorbinowy, taniny, flawonoidy.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

Surowce używane liści, łodyg i różyczki. W świeżych liściach tworzą mają właściwości przeciwbólowe. Liść trzeba szlifować palcami i wcieraj w obszarze zagrożonym. Znieczulenie jest osiągnięty ze względu na fakt, że mentol jest wcierać zimną czucia i bóle ustępują nieznacznie.

Mentha arvensis w infuzji stosuje się w leczeniu zaburzeń układu nerwowego oraz bezsenność. Ale coraz częściej do tego celu trawie dodany do herbaty; zmienia smak i aromat napoju. Niewiele osób wie, że ta herbata – doskonały środek do profilaktyki chorób jelitowych. Antyseptyczne właściwości tej rośliny wpływ na florę przyspiesza procesy trawienia i jelit przemieszczania.

Wywary z tego zioła pomaga z zapaleniem błony śluzowej żołądka, skurcze jelit, biegunki, wzdęcia, nudności. Ciepły rosół zaleca się pić na czczo każdego ranka. Również przydatne do płukania jamy ustnej świeżego bulionu. Właściwości przeciwbakteryjne pomóc w walce z chorobami dziąseł i zapalenia błony śluzowej.

Nie zaleca się stosowania wywary i napary z mięty kobiet w ciąży i dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Stosowany w kuchni

W gotowania mięty stosowany w małych dawkach jako przyprawa do pierwszych i drugich dań. często jest to zawarte w recepturach preparatów na zimę. Świeże liście są dodawane w przygotowaniu smażone ryby, mięsa, sałatki, zupy, kompoty.

Roślina jest czasami dodaje się do świeżego mleka , aby zapobiec szybkiemu zakwaszenie. Kiszona kapusta, ogórki, konserwy sałatki są smaczne i dłużej, jeśli dodać suszoną miętą.