219 Shares 3244 views

Amulet – czyli jak się ubrać i co oferuje?

W dawnych czasach, ludzie czują się narażone na świat zewnętrzny. Natura była dla niego nie tylko dobrym sojusznikiem, ale podstępny wróg. Choroby, wojny, głód i nieurodzaju zagrożone niezliczone kłopoty. I to jest szczególnie przerażająca była ciemność nocy wódki, duchów i demonów, aby poradzić sobie z którą nie tak łatwo. Jako skuteczny chroniący starca umieścić na szyi amulet. Ciemność ogarnęła wieków planecie przez dłuższy czas. Jednak w naszym zaawansowanym wieku komputerów i Internetu, nie, nie, tak i widzisz kogoś w szyję, w pobliżu krzyża, upragnionego torebce.

Co jest amulet

Len, płótno, jedwab czy satyna, z nieobrobionego sznurek, cienkim sznurku lub łańcucha, schowany na piersi, to worek noszony pod ubraniem i szlachetnego świeckiej piękna i królewską arystokraty błękitnej krwi i zgniatarki-oracz, od świtu do zmierzchu pojone siać ich pot , Te rodzaje ludzi mimo to uważane przez wielu kłopotów i nieszczęść ich bezpieczeństwo, uratuje amulet. Co się stało, okazało się. Ale jaka jest treść tych workach? Tutaj można spędzić całe badanie.

magicznych przedmiotów

Nawet w czasach pogaństwa, były różne amulety i talizmany, że ludzie starali się nieść. Byli zagovoronnye czarodzieje i szamani pozycji zioła mieszanki, eliksiry, nalewki i więcej niż człowiek zabobonność do rangi absolutu. Właściwie, to dla celów magicznych i wynaleziono amulet. Co jest najsilniejszym opiekun, którego działanie nie ogranicza się do czasu, nie było wątpliwości, nikt. Najważniejsze było, aby ją wypełnić poprawnie. W trakcie były kości zwierząt i ptaków, suszone nogi żab i węży skóry, kleszcze i zęby drapieżników. Lub kamienie „Magic” (tych, w czasach starożytnych, na przykład filc magnesy), które obejmują niektóre szlachetne i półszlachetne. Oto jak wyglądają w sposób ogólny, w przedchrześcijańskich czasach amulet. Jaki rodzaj talizmanu, który służył w różnych osób – napisano wiele książek przez specjalistów etnografów.

czasy chrześcijańskich

Z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa zaczęła się zmieniać zawartość ladanok. Worek podkoszulek umieścić trochę kościół konsekrowany kadzidło, którą uważa się odpędzić złe duchy, to rozprasza blask, oczyszcza ciało i duszę. Nawiasem mówiąc, stąd nazwa worka: amulet. Dało to faktycznie sobie – trudno powiedzieć. Najprawdopodobniej naprawdę pomogło. Również zapach wszyte ona różne sanktuarium. Na przykład, kopiować ręcznie lub specjalnymi mnichów, oberezhnye modlitwy i psalmy, małych ikon przedstawiających Chrystusa, Matkę Bożą, świętych męczenników. Pacjenci cierpiący na dolegliwości fizyczne, próbując dostać kawałki relikwiami swoich niebiańskich patronów i świętych, znany uzdrowienia. Oni też są starannie uszyte na amulety. Kiedy w średniowieczu katoliccy księża sprzedawane odpusty, naiwni wierzący starał nich rozgrzeszenie zachować do noszenia torby.

specjalnego przeznaczenia

Oprócz uniwersalnych i specjalnych amuletów zostały wykonane dla mężczyzn i dla kobiet. Na przykład, zbierając syna, brata, męża na wojnie, jego krewni mają zrobić Ward, gdzie umieszczano modlitwę zbawienia. Według legendy, miały one chronić przed strzałami i noże, kul i pocisków, podejmują problemy podczas bitwy, aby promować szybkie gojenie się ran. Oprócz innych konwencjonalnych sanktuariów w takich ortodoksyjnych amulety posypane garść ziemi ojczystej, że może dać żołnierz sił zarówno fizyczne i psychiczne, że nie zapomniał o domu ojca i rodzinę, żonę. Pliki i inne amulety. Że człowiek ograniczone do swojego dawnego zapału i funkcji rozrodczych, szyte specjalnych ziół i zagovoronnye przedmioty w nim. Kobiety są również odpowiednie amulety pomógł poczniesz i porodzisz rebonochka, bezpiecznie dostarczony pozostają atrakcyjne i pożądane dla męża. Ten amulet na szyi zawierały modlitwy do Matki Bożej, Matki Snów odpowiednie i uświęcony rytuał lub nagovoronnye gadżety.

Home ikonostas

Votserkvlennye ludzi trzymać w domu ikon – rodziny, osobiste. Powiesić je w wyznaczonym do tego małego rogu lub umieścić na półkach. W dawnych czasach taki kąt nazywany czerwonym. W ich pobliżu ustawiono amulet kościół. Zazwyczaj kadzidło, które to kawałki kadzidło. Podpalili i fumigacji pomieszczeń lub pozostawić spokojnie palił pod ikonami. Bardziej tzw przepustowość, która przelewa się wodę lub olej zapachowy. Oczyszczanie powietrza w domu lub mieszkaniu, to amulet promuje ustanowienie specjalnej błogiej atmosfery w domu. Jednakże, jego funkcję może spełniać i konwencjonalne talerz porcelanowy lub płytkę.

Picie księży amulet

To pytanie, należy zauważyć, że nie jest jeszcze w stanie bezczynności. Kościół prawosławny nie zatwierdzi magicznych obrzędów i rytuałów, amulety i talizmany, które obejmują, jak już wspomniano, noszonym na szyi amulety i są uporządkowane. Chociaż ich nazwy i związane z kadzidłem kościoła, ale w żadnej tekstami Biblii, pism Ojców, życie i innej literatury religijnej amuletu nie mówi nic. Żaden z tych rozporządzeń, uchwał, zaleceń i wśród dokumentów pobranych podczas ekumenicznego rady. Brakujące dane i inne nauki kościoła. Dokładnie odpowiedzieć na pytanie o kapłanów Amulet cerkwiach. Jaki wniosek? To prawda, na pogańskiego charakteru obecnych relikwii chrześcijańskich. Dlatego Kościół nie błogosławił sobie ladanok pobliżu krzyża chrzcielnej. Ale nie zabrania.

sobie zasady

Jak nosić amulet i czy jest on noszony – prywatna sprawa każdego chrześcijanina. Może to być bardziej kapliczka, która wydaje się człowiekowi niezawodną ochronę przed demonami i innym złem. Skład amulety sam decyduje. Może to dać i rodziny, tłumacząc się, że torba jest noszony pod ubraniem, jak go używać, jak święci modlą. Sztuk odzieży męczenników i ich relikwii, klasztor konsekrowany ziemi, kamieni, podniósł w Ziemi Świętej, i wiele innych przedmiotów religijnych, które zawierają łaskę Boga, oczywiście, zwykle ortodoksyjny dostać trudne. Ale kadzidło – najbardziej przystępne sanktuarium. Torba z nim i innych zabytków, jak już wspomniano, jest noszony na szyi. Można przypiąć go do bielizny bielizny. Podczas procedury amuletów wody oczywiście usunięte. Wash torba nie jest zalecane. Tylko w czasie, przeniesienie zawartości do innej torby i używać go. Niektórzy, korzystając z techniki wsi magii, po 3 miesiącach są torbę na nią część kadzidła nim pochowany na terenie klasztoru. Kościół egregore podłączeniem do osoby, pomaga mu.

Niech Bóg chroni Cię, Matko Boga i świętych aniołów i archaniołów!