101 Shares 7521 views

Przyjmujemy dostawę kota

Koty stają się dojrzałe płciowo w siedmiu miesięcy, a czasami wcześniej. Ale nadal nie jest to zalecane na drutach je do jednego roku. Na tak wczesnym wieku ciąża i poród u kotów mogą wystąpić powikłania, a potomstwo będzie słaby.


Nie należy polegać na powiedzenie „Szybka tylko urodzą się koty.” Oczywiście, w wielu przypadkach nawet pierwsze narodziny kotów są dość proste, ale czasem część właściciela i pomoc są niezbędne.

Przygotowanie do porodu

Pitomitsy przygotować do porodu zaczynają się dziać. Upewnij się, że zwierzę nie cierpi. Twój ulubiony musi być aktywny, z dobrym napięcia mięśniowego. To następnie wpływać na całość będzie dostawa kota.

Ciąża u kotów trwa dwa miesiące (średnio 60-65 dni). Na „gniazdo”, aby zadbać wcześniej dla niemowląt i matek. Przyszła mama musi przyzwyczaić się do nowego miejsca. Do tych celów można wykorzystać przestronne szuflady lub pudełko ze zdejmowaną pokrywą i osobno rzeźbione wejście dla kota. Bliskie skrzynka nie pozwala mu prawidłowo dołożyć starań w przyszłości dbać o potomstwo, a nie czapka jest niewygodne dla właściciela, ponieważ nie pozwalają obserwować, co się dzieje (nawet zmiana pieluchy byłoby problematyczne).

Na dole, ustanawiają koc, pieluchy, stare prześcieradła – najważniejsze, że to było prane i prasowane. Zagotovte kilka dodatkowych pieluch. Będą oni musieli w trakcie i po porodzie (dla odmiany). W każdym przypadku, należy przygotować kilka serwetek do wycierania nowonarodzonych kociąt , do cięcia pępowinowej nożyczek kręgowego, gruby gwint jej opatrunku jodu (lub alkoholu) do dezynfekcji.

Skąd wiemy, że narodziny kot zacznie szybko?

Zachowanie kota nagle zmienia się, szukając schronienia, staje się niespokojny. Ona może zacząć unikać cię, lub, wręcz przeciwnie, wymagają uwagi. Z pochwy pojawiają przydziału, z delikatnym kompresji brodawki stoi siarę.

Urodzili się kot. kurs

O początku urodzenia wskazuje ścieków szaro-czerwony. Skurcze są zazwyczaj dostarczane w godzinę zanim pojawi się pierwszy kotek. Zazwyczaj pokolenia nie trwają dłużej niż jeden dzień. Jeśli po szóstej po swojej wody złamał, nie pojawił kotka, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii. Dotyczy to odstępach czasu między pojawieniem się kociąt: przerwa między nimi nie powinno być więcej niż trzy godziny. Odstępy czasu między pojawieniem się kociąt – od kilku minut do trzech godzin. Maluchy rodzą, pępowiny związanego z kolejnych punktów. Mama kot gryzie pępowinę, ona zjada ją razem z łożysko i wzięty uważnie lizać cielę.

W międzyczasie, oferują wodę między skurczami rodzących (i lepszych – ciepłego mleka).

Właściciel nie powinny kolidować z biegiem koty od urodzenia. Interwencja może być denerwujące, a w tym przypadku kobieta w czasie porodu może jeść urodzone młode. Jeśli tak, można zauważyć, że skurcze są słabe, głaszcząc brzuch i grzbiet dłoni. Jeśli dziecko tkwi w kanale rodnym, wyciągnij go delikatnie. Pociągnij zatrzaski na lepsze – trochę w prawo, trochę w lewo (na zmianę), biorąc pod uwagę próby. Jeśli nie było tułowia, palce uchwycić (pielucha może być używany do mniejszego poślizgu) i wyciągnąć jak w pierwszym przykładzie. Nie ciągnij na głowie. Można rozbić kruchą kręgów szyjnych i kotek umiera. Nie należy ciągnąć z siłą (tylko podczas prób i bardzo ostrożnie). Ciągnięcie kociaka może być tylko wzdłuż ciała kota, ale nie prostopadle do jego pozycji!

Po wyglądzie kotka powinna osiągnąć przez łożysko. Jeżeli łożysko jest zablokowany, pociągnąć go palcami. Reszta łożysko zaczyna się rozkładać w czasie i doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Jeżeli cielę pojawiło się w skorupach, zgrać go (jeśli nie jest wykonany kota matki) i natychmiast wytrzeć nos noworodka, tak że nie mógł oddychać w płynie owodniowym. Następnie podejmuje kotek w dłoni do góry nogami (głowa, przytrzymaj palcami, nie powinno zawiesić się) i potrząśnij nią w górę iw dół. Procedura ta pomoże wydostać się z wody z płuc, a dziecko zaczyna oddychać. Oddychanie powinno być bez świszczący oddech. W razie potrzeby powtórzyć. Tab w kotka powinna być różowy (niebieskie mówi o braku tlenu).

Być może trzeba przeciąć pępowinę, bo koty nie zawsze to zrobić (zwłaszcza jeśli narodziny pierwszych kotów). Przeciągania nici kordu (dwa centymetry od brzucha) i cięcie. Oczywiście, wszystko musi być zdezynfekowane. Przycięte jodu smar pupovinku.

Zadbaj, że kociaki nie były mokre. Jeśli kot liże sobie jest zły, użyj chusteczkę i wytrzeć kotka (który jest również opcjonalny masaż).

Jeśli dużo kociąt i kotów nie mają czasu, aby obsłużyć, odkleić osób urodzonych przed i umieścić w suchym miejscu, przygotowanej z grzejnika. I po narodzinach kociąt załączyć z powrotem do swojej matki.

Nawet po urodzeniu się skończył, należy uważać na czystość w szufladzie macierzyńskiego, unikać przeciągów i nagłe zmiany temperatury. W pierwszych dniach życia, kocięta są bardzo wrażliwe.