627 Shares 9113 views

Jak pokwitania dziewcząt?

Kiedy dziewczynka z brzydkie kaczątko zamienia się w łabędzia? Pamiętam, jak często zdarza się, na początku było niewygodne, był wyśmiewany w szkole, a potem rozpoczął transformację. I do końca wysoką dziewczynę w szkole staje się księżniczką. Dlaczego tak się dzieje? A „usterka” do wszystkiego (chociaż nie jest to błąd, ale raczej zasługa) jest okres dojrzewania u dziewcząt.

Rodzice powinni mieć świadomość, że nie występuje nagle w ciągu roku lub dwóch. Według specjalistów, dojrzewanie dziewcząt rozciągnięty na okres 8-10 lat i zakończone na stałe.

Pierwszy okres – 7-8 lat. Nie, pokwitanie dziewczęta w pierwszym okresie nie jest widoczne dla oka i wyzwalacze zacząć działać stopniowo. Zmiany nie występują dość dobrze z zewnątrz do środka. Zaczyna coraz macicy, jajników, ale przed pojawieniem się drugorzędowych cech płciowych, oczywiście, jeszcze daleko.

W tym okresie, ważne jest, aby przemiany psychologicznej, a nie fizyczny. Najważniejsze jest to, aby przygotować dziewczynkę do jej przyszłej roli – roli kobiecej pani, i, ewentualnie, matka rodziny. Oczywiście takie szkolenie nie jest prowadzona przez nudnego wykładu na temat rozwoju seksualnego oraz roli kobiet w społeczeństwie. Ważne jest, aby zrobić to w grze, to znaczy, w zabawny sposób. Czytaj bajek dziewczynę i niech sen, kojarzyć się z księżniczką, lub zachęcać do jej zainteresowanie życiem matki, takie jak dobór ubrania, buty, kosmetyki. Dziewczyny też można kupić kosmetyki. Ale, oczywiście, specjalny dzieci. Coś jak „mała wróżka” wzbogacone błyszczyk. Oznacza to, że konieczne jest wprowadzenie do świadomości dziewczynki oznak ról płciowych.

Kolejny okres, charakteryzujące pokwitanie dziewczęta zaczynają w wieku 10 lat. Dokładniej w tym wieku, i trwa aż do 12-13 lat. Jest powolny, ale jednak zmienia wygląd. Zacząć nieznacznie wzrastać raka piersi. Nawet jeśli wygląda tylko łatwy obrzęk, który jest prawie nie zauważalne dla oka, ale jest obecny. Zwiększenie i wargi sromowe, zmieniając hormony. Ale włosy łonowe i pod pachami nie pojawiają. Ale dojrzewania dziewcząt w tym okresie są ściśle związane ze wzrostem. Bezzasadnie i nieproporcjonalnie kości rosną. Ponadto, różne prędkości procesu. Przede wszystkim, rosną kończyny i kości twarzy, a następnie -tulovische. Co się dzieje z tego powodu? Dziewczyna staje się podobny do kątowym niezdarny lalki, mówiąc w przenośni. Stąd ekspresja o brzydkim kacze. Ponadto, skóra staje się tłuste ze względu na zmiany hormonalne. Skóra nie rosną tak szybko jak kończyn, dlatego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo pęknięcia skóry i rozstępów, aktywnie rozpocząć pracę gruczołów łojowych, oni sprawiają, że tłuste. Z jednej strony – to jest dobre, ponieważ wszystko jest przemyślane naturę, ale czysto estetyczne nie wygląda zbyt atrakcyjne. W takich przypadkach lepiej jest obsługiwać specjalne kremy do skóry i płyny dla nastoletnich skóry, a nie myć wodą z mydłem.

Należy pamiętać, że rozwój seksualnego dzieci – chłopców i dziewcząt – jest nierówna. Dziewczyny doda się do wzrostu, a chłopcy i pozostają karłowate. Ale to jest tymczasowe. Pod koniec szkoły, a chłopcy i dziewczęta są wyrównane, ale jeśli dziewczyny po tym prawie nie rosną, chłopcy, proces ten trwa nadal. Dlatego mężczyźni są lepsze od kobiet, a jeśli porównać absolwentów po 3-5 latach różnica we wzroście jest już oczywiste.

Trzeci etap, który charakteryzuje dojrzewania płciowego dziewcząt – od 13 do 17 lat. To właśnie w tym czasie przyjść pierwszy okres, aktywnie rosnące piersi wydają się włosów łonowych i pod pachami. W rzeczywistości, w tym okresie formowania dziewcząt i zamienia się w łabędzia. Uważa się, że przez 18 lat ona osiągnie dojrzałość płciową i jest gotowy do prokreacji. Dlatego małżeństwa są dozwolone od tego wieku.