436 Shares 962 views

Nowoczesny survival nóż

Obecnie istnieje wiele rodzajów noży – od kuchni do walki. W zależności od rodzaju łopatek wyróżniane są dwa końce, prosty lub zmniejszone nadmuchany Butt Tanto etc.

noże survivalowe nie pojawił się tak dawno temu – w drugiej połowie ubiegłego wieku. Powinny one służyć jako zabezpieczenie dla ich właścicieli i zapewnić przetrwanie w ekstremalnych warunkach. Często próbuje stworzyć nóż, który łączyłby w sobie funkcje obu broni i narzędzi. Początek ich masowego użycia odnosi się do okresu I wojny światowej. Znacznie później, projektant sowiecki Kałasznikow, znany z wynalezienia tej samej maszynie, nazwa modelu, składając broń do walki wręcz stworzony z dużym ostrzem. Pomysł stworzenia noża o przetrwanie stopniowo bardziej dopisać umysłach najlepszych projektantów. Niektóre modele, w normalnych okolicznościach, sprawdzonych dobrze, szybko stał się nie nadają się do zastosowania w konkretnej sytuacji. Są one wykonane z wysokostopowej stali nierdzewnej, wyposażony w zaawansowaną Garden, wydrążony uchwyt, wykonany z lekkiego stopu.

Nowoczesny survival knife – często jest to zestaw. Może on zawierać pomocniczą osłonę Skinner i estry, które mogą być umieszczone w szczypce, proca, piły, a nawet urządzenie do uruchamiania rac. survival nóż jest często używany jako piła. Niektóre modele mogą być wykorzystywane jako ubezpieczenie i oparcia. Radzą sobie głównie wydrążony – to jest niezbędny do Naz (zestaw przeżycia).

Często w hollywoodzkich filmach akcji bohaterowie wykorzystywać ogromne noże. I rzeczywiście, był czas, kiedy takie urządzenia były popularne. Ponadto, pragnienie, aby umieścić nóż w tak wielu funkcji sprawia, że kłopotliwe, niewygodne w użyciu. Jednak taki model w naszych czasach stopniowo stają się przestarzałe, rzadko produkują. Ostatnio, noże survivalowe są coraz małych rozmiarów. Deweloperzy często poświęcić wielkość i funkcjonalność. Najlepszy nóż o przetrwanie – nie zbyt nieporęczne i wyposażone, a praktyczne i kompaktowe.

Niektóre modele nie produkują stali i tytanu. Takie noże mają mały ciężar i dużą odporność na różne rodzaje korozji. Jednakże, twardość i wytrzymałość krawędzi tnącej są gorsze od stali.

Dziś te wielofunkcyjne urządzenia. Są one nie tylko zapewnić bezpieczeństwo osobiste ich właściciela, są one również wykorzystywane w walce lub w ekstremalnych sytuacjach. Łączy w sobie funkcje uniwersalnego przyrządu i broni. Często zawiera żadnych Naz. Niektóre noże mogą stać się potężną bronią, które rozłożone na wale (w rzeczywistości, tworząc włócznię). Jeśli uchwyt jest krótki i nie pozwala, aby to zrobić, takie modele są często wykorzystywane jako maczeta lub toporek.

Noże Rescue – jest to jeden z najbardziej interesujących modyfikacji. Zazwyczaj są one małe. Ich nóż jest nasycenie bardzo instrumentalna i może zawierać różne typy ostrza oraz ostrza. Aby utworzyć takie modele stały się w ostatnim czasie.

Przed zakupem nóż przetrwania, zapoznania się z jego funkcjami. powinno mieć solidną i jednoczęściową konstrukcję i są wykonane z wysokiej jakości materiału. Jak dla nieporęcznych szable, niektóre z nich powinny być opuszczone.