649 Shares 5056 views

Jak wybrać jakość jedzenia dla kotów dużych ras?

Wszystkie doświadczeni właściciele zwierząt są doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest to ostatnia rola w opiece nad zwierzęciem, aby odtworzyć prawidłową i zbilansowaną dietę. Twój kot dorastał aktywne i zdrowe, należy go regularnie otrzymywać pełny posiłek. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wybrać właściwą suchej karmy dla kotów dużych ras.

Dlaczego tak ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących diety kota?

Dorosły zwierzę, regularnie otrzymania odpowiedniego żywienia, pozbyć się wielu problemów zdrowotnych. Tak, karma dla kotów dużych ras przyczynia się do:

  • Profilaktyki chorób stawów;
  • zminimalizować ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych;
  • Płaszcz zachowanie połysku i sprężystości skóry;
  • zachowania ostrości wzroku i utrzymania naturalnej odporności organizmu;
  • Stabilizacja florze jelitowej;
  • normalizacja w przewodzie pokarmowym.

Skład Bosh Sanabelle Grande

Karma dla kotów dużych ras jest wykonany wyłącznie z surowców wysokiej jakości. Składa się ona z 31% surowego białka, 19,5% surowego tłuszczu, 4,5% surowego włókna. Ten produkt został opracowany specjalnie dla psów ras dużych, takich jak norweski czy Maine Coon. Ponadto, możliwe jest, aby karmić zwierzęta, którzy są przyzwyczajeni do pioruna połykania pokarmu.

W tym pokarm dla dorosłych kotów dużych ras ekstrakt zelenogubchatyh nowozelandzkiej małży i małżami posiłku dodaje. Składniki te nie tylko przyczyniają się do prawidłowego tworzenia stawów, ale również są doskonałe zapobieganie pojawieniu się problemów z nimi.

Ze względu na niskie stężenie minerałów, w tym magnezu, jedzenie dla dużych ras kotów może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Dobre połączenie z jagód leśnych i naturalnych antyoksydantów ma korzystny wpływ na układ moczowo-zwierzęcia.

Dlaczego duże koty potrzebują specjalnej diety?

Waga niektórych przedstawicieli największych ras kotów może osiągnąć dziesięć kilogramów. Uważany za jeden z największych kotów rasy Maine Coon. dorosłych długość może wynosić około jednego metra. Mimo tak gigantycznych rozmiarów, przedstawiciele tego imponującego i królewską skale lubią się bawić i polowanie. Jednocześnie spędzają ogromne ilości energii, a ich stawy są poddawane ogromnym obciążeniom. Ponadto wszyscy członkowie tej rasy charakteryzują się dość długi i potężnymi szczękami, strukturę, która w dużej mierze determinuje specyficzny sposób chwytając żywności. Te ogromne zwierzęta są często po prostu połknąć kawałki pożywienia bez ich skrzypienie. Dlatego dla nich i został zaprojektowany pokarm dla dużych ras. To spowalnia proces odżywiania i pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej zwierzęcia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żywności wysokiej jakości?

Przede wszystkim należy zauważyć, że jest on wykonany w postaci małych kawałków sprężonego żywności. Każdy pokarm dla dużych ras mogą być przechowywane przez długi okres po otwarciu opakowania, więc wyszedł z domu, zawsze można zostawić zwierzaka duży zapas żywności.

Aby odróżnić produkt wysokiej jakości z biednym, tylko tyle, aby je wzrokowo. Zazwyczaj niskiej jakości tania żywność wytwarzane w postaci wielokolorowych figur. Jasne kolory wskazywać, że skład paszy zawiera sztuczne zabarwienie. Wysokiej jakości i bezpieczny produkt ma brzydki wygląd. Po jego ręce są tłuste ślady, wskazujące na obecność minerałów i składników odżywczych.

Struktura dobrej kotów, witamin, składników mineralnych, aminokwasów, fosforu, wapnia i białka. Szczególnie użyteczne dla kompozycji karmy dla zwierząt, który jest obecny w 35-40% mięsa, drobiu i ryb, 20% białek, 25% z warzyw i zbóż, podroby 10%, 5% naturalne mineralne i witaminy, a 5% w różnych witamin.

Jakościowo, rufa należy składniki, takie jak sztuczne środki barwiące, wypełniacze (cukry, celulozy i karmel), produkcja mięsa odpadów, przeciwutleniacze, substancje słodzące i konserwanty chemicznych.

Kot, jeść suchy pokarm powinny być świeże i czyste wody pitnej. Po przeniesieniu zwierzęcia do żywności z jego diety jest konieczne, aby całkowicie wyeliminować produkty naturalne. W przeciwnym razie, znacznie zwiększa ryzyko nasycenia organizmu kota niektórych elementów.