727 Shares 2893 views

Lermontow samodzielne: The Story of tkaniny

Dowolny obraz, wykonany przez artystę – czy to jesień krajobraz, burzliwe morze lub portret młodej kobiety – nosi niezatarte cechy Stwórcy, jego wrażenia przedstawionym obiektu. W tym sensie cała sztuka jest subiektywna i impresjonistyczny. Co do autoportretów, wtedy gdy są one tworzone maksymalnie subiektywność. Nieświadomie lub świadomie malarz przywodzi na płótnie, które z zewnątrz pozostaje tajemnicą. Dlatego autoportrety w pierwszej kolejności przyciąga uwagę techniki jako cenny artefakt, mający pełną podobieństwo do oryginału na zewnętrznych (wizualna) i emocjonalnych planach krajowych.

Lermontow, krajobraz

Fakt, że Lermontow napisał obraz, wiemy, daleko nie wszystkie. Według encyklopedii poświęconej twórczości poety, miłość do malarstwa ujawnił, że wciąż ma od najmłodszych lat. Obraz Lermontowa jako chłopiec dwóch lat pokazuje, że nawet wtedy próbował narysować coś na zwoje. Jednak najpełniej objawiła ten dar podczas pierwszego odniesieniu do Kaukazu. Skupiając się na system Rembrandta, Lermontow tworzył obrazy o wojnie, portrety, i, oczywiście, dekoracje. Ostatni gatunek najbardziej reprezentowane w malowniczej spuścizny poety.

Jak można się domyślać, materiał do krajobrazów służył jako wspaniały charakter Kaukazu. Uzyskać co najmniej obraz „okolicach wsi Karaagach”. To sprawia, że wszystkie funkcje sposób artystyczny Lermontowa, ponieważ jasnym kolorze i specyficznym układzie figur, a skończywszy na specjalnym postrzegania natury, wyświetlanym obrazie. Ta ostatnia cecha jest nieuchwytny i przemawia bardziej intuicyjne niż do racjonalnej percepcji.

Lermontow-portret

W porównaniu z szkice przyrodzie, portret spuścizna poety ma mniejszą liczbę miejsc pracy. Wśród nich – autoportret z Lermontowa w płaszczu, obraz Faith Lopukhina S. A. Raevskogo, AI Odoevskogo akwareli (lista niepełna zdjęcie). Poeta pozostawił też kilka obrazów olejnych oraz liczne szkice. Naukowcy zwracają uwagę, że jest wiele różnych portrety psychologiczne pewność, aby zwiastować początek nowego kierunku w sztuce – realizm.

okoliczności w życiu

Naukowcy z dnia na autoportret Lermontowa w 1837 roku. Płótno powstała podczas pierwszego pobytu poety na Kaukazie, gdzie został wysłany do swego poematu „Śmierć poety”. Przeznaczone M. Yu. Lermontov autoportret Varvare Lopuhinoy, za którą miał przetargowych uczucia. Drugi kuzyn poety, Akim Pawłowicz Shang Girej, zeznał, że pragnienie miłości Lopukhina Lermontowa nie zostawił aż do końca jego życia.

Transfer płótno miało miejsce w czerwcu 1838 roku – przed opuszczeniem Barbara do Niemiec. Stamtąd posłała autoportret Lermontova A. M. Vereshchagin, który zawsze zachęcał którykolwiek z jego twórczych – malarstwo, muzyki i poezji. Historia łamie ściereczki: sądzono zostać utracone na zawsze w ciągu najbliższych 80 lat, dzięki czemu przez długi czas musiała polegać na kopii, z których jest wykonany OA Kochetova w 1880 roku.

Opis obrazu

Własna Lermontow 1837 przechwytuje młodego mężczyznę ubranego w mundur pułku Niżny Nowogród. Na ramionach rzucony na burka, umieszczone na klatce piersiowej ładownic, aw ręku poety trzyma miecz. Tła są Góry Kaukazu, które pozostały w pamięci Michaił Yurevich namacalny ślad, pomimo faktu, że korzystają oni pogląd Lermontow może tylko kilka miesięcy.

Na odwrocie obrazu znajduje się napis w języku niemieckim, który odnosi się do twórcy obrazu. Oczywiście, idealna z punktu widzenia artystycznego wykonania, autoportret z Lermontowa nie można nazwać. Krytycy skrupulatnie szukać wad w nim jak zły odnalezione rękach. Jednak, jeśli jest to ważne, gdy mamy do czynienia ważny dokument wykazujący, że Lermontow miał w tym czasie? Niewinny, miły, nieco dziecinną twarz z ponurą, smutną, nawet tragiczny wyraz oczu – rodzaj pamiętnika liryki poety. Etykieta przeznaczony dla kobiety, którą kochał, a teraz wygląda na to kontrast w porównaniu z corny-muzeum „Lermontowa” Autoportret „(akwarela, 1837).”

Kolejne obrazy Historia

Dwudziesty wiek Kropka nad i w historii autoportret poety. Wreszcie nastąpił upragniony płótno: w 1955 roku został kupiony przez niemieckiego profesora Winkler. Lermontow Własna zaczął przechodzić z rąk do rąk, aż 7 lat po jego otwarciu, nie wydostać się z ówczesnego Republiki Federalnej Niemiec do ojczyzny, ku wielkiej radości swoich fanów.

Poeta na obrazach różnych artystów

Oczywiście, autoportret z Lermontowa, których ujawnienie zostało przedstawione powyżej, nie jest to jedyny wizerunek poety. Najwcześniejszym płótno przedstawiające Michaił Jurewicz, uważany rysunek nieznanego artysty, być może chłop, który przeniósł się do zarysu papierze dziecka czteroletniego. Drugi to także portret poety oddaje dziecko. Autor płótno przedstawiana elegancko ubrany chłopiec z czesane włosy. Niektórzy krytycy kwestionowali autentyczność obrazu, ale jego podobieństwo do pierwszego obrazu Lermontowa i wspomnienia brata poety pokazują coś wręcz przeciwnego.

Obraz, który zostanie złapany Lermontov podczas studiów w Moskwie, no. Dopiero w 1834 roku, kiedy został przeniesiony do tutka, babcia zamówił portret wnuka. Jest to pragnienie artysty upiększyć jakąś postacią poety. Jednocześnie jest wiarygodny portret nie tylko z powodu dobrej podobieństwo do oryginału, ale również prawidłowo zauważył Lermontowa nastrój, wyraz jego oczu.

Powszechnie wiadomo, był obraz poety wykonany swojego nauczyciela malarstwa Zabolotskikh. Artysta nie był wielki mistrz, ale sprawiły, że portret przedstawia dobrą znajomość natury Lermontowa. To samo można powiedzieć o innych wizerunków poety, które doskonale uzupełniają naszą wiedzę o nim.