375 Shares 9339 views

Stan przedrzucawkowy. Czym jest ta choroba?

Stan przedrzucawkowy: co to jest patologia? Jest to choroba, która występuje w czasie ciąży, sprowokowany przez nieprawidłowego rozwoju komórki jajowej. Charakteryzuje się następującymi objawami:

  • nudności, wymioty;
  • obrzęk;
  • skurcz (co prowadzi do niedotlenienia tkanki płodu i matki);
  • Wysokie poziomy białka w moczu;
  • wysokie ciśnienie krwi (ze względu na nadmiar poziomu reniny, który jest produkowany przez naczyń nerkowych intensywnie pod skurczem);
  • ból brzucha, nagły przyrost masy ciała.

Stan przedrzucawkowy jest niebezpieczny … Co może przynieść tę chorobę? Około 20% kobiet w ciąży cierpi z powodu tego powikłania. Patologia tego rodzaju – ryzyko dla życia i zdrowia płodu i matki. Statystyka mówi, że około 25% zgonów matek wystąpić z powodu tej choroby. Etiologia choroby jest wciąż zagadką dla medycyny, a to jest niemożliwe, aby zabezpieczyć się przed nim. Ale nie wątpić w fakt, że taki bolesny stan kobiet jest wytłumaczyć jedynie ciąży. Ponieważ po porodzie wszystkie objawy choroby ustępują.

Oczywiście, istnieją hipotezy naukowe wystąpienia stanu przedrzucawkowego, ale nie są one powszechnie akceptowane. Wiele osób uważa, że ewentualne powody jej występowania są predyspozycje genetyczne, układ odpornościowy odpowiedź matki (łożysko rozwija się prawidłowo i organizm rozpoznaje je jako obce), patologii śródbłonka (komórki kulkowe, które pokrywają wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych), leki z substancji rozszerzających naczynia.

Stan przedrzucawkowy. Czym jest ta choroba i jak się go pozbyć?

Aby wyleczyć stan przedrzucawkowy jest niemożliwe, ponieważ jego natura jest nieznana. Można tylko łagodzić objawy i pomóc matka dziecka do komunikowania się.

Proces rozwoju choroby zaczyna się fatalny skurcze naczyń krwionośnych matki, którzy naruszają krążenie krwi i metabolizm naruszają w łożysku, która nie pozwala na płód rozwijać się normalnie. Dziecko otrzymuje mniej tlenu (ze względu na fakt, że pod działaniem skurcze tętnic matki stają się wąski), co powoduje niedotlenienie płodu, może powodować śmierć komórek mózgu i narządów. Gestoza powoduje niszczenie erytrocytach, wysoką zawartość enzymów w wątrobie, która może spowodować marskość wątroby, słabe krzepnięcie krwi. Zazwyczaj stan przedrzucawkowy rozpoznaje się po 20 tygodniach ciąży.

Stan przedrzucawkowy. Jaki jest stopień stanu przedrzucawkowego?

Pojawiają się one w różnych postaciach klinicznych:

  • proste (najbardziej uderzające objaw wymioty (około 5 razy w ciągu 24 godzin), przy czym pozostałe parametry w normie);
  • Średnia (wymioty około 10 razy, poważna utrata masy, tachykardia, w obecności acetonu, białka w moczu);
  • ciężkie (wymioty więcej niż 10 razy, ubytek masy do 5 kg przez 7 dni, ostrej postaci a tachykardia, odwodnienie).

Druga ciąża: stan przedrzucawkowy

Nikt nie może zagwarantować, że podczas drugiej ciąży stan przedrzucawkowy pojawia się ponownie, i nikt by argumentować, że są chronione przed nim. W każdym przypadku należy postępować zgodnie z właściwą dietę (plus cała niego należy wykluczyć sól), w czasie wizyty u lekarza w czasie, aby być testowane, a następnie, w razie niebezpieczeństwa i tam będziesz miał czas i okazję, aby tego uniknąć.