556 Shares 6337 views

Muzeum paleontologiczne Moskwa. Adres w Moskwie. Historia, ciekawostki i tryb pracy

Moskwa Muzeum paleontologiczne w Moskwie ma jedną z największych na świecie kolekcji o ewolucji biosfery Ziemi. Instytucja jest członkiem paleontologiczne Muzeum Nauki im.

historia

W 1714 carem Piotrem Kunstkamera została stworzona, która zbiera niezwykłe znaleziska, a główne przychody były skamieniałości. Na podstawie tego spotkania zostały ustalone kilka muzeów, w tym paleontologicznych. Przez podstawę czasu w ogromnej ilości środków przechowywanych artefakty znajdujące się w dwóch pokojach z 1500 metrów kwadratowych. Dalsze planowane zakończenie ekspozycji z powodu wypraw naukowych. W 1931 roku muzeum został zaprojektowany przez ogólny plan, ale budowa nie rozpoczęła jeszcze w związku z przeniesieniem do Moskwy.

W stolicy, otwarcie instytucji miała miejsce w 1937 roku w budynku dawnego hrabiego Orłowa, areny, nazwa oficjalnie brzmiała: Muzeum paleontologiczne. Adres (w Moskwie): Big ulicę Kaluga, numer 16. budowania Pierwsza wystawa miała tylko 700 metrów kwadratowych. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej wystawy był zamknięty i większość kolekcji udał się do ewakuacji. Otwarcie miało miejsce przed wojną, w 1944 roku, ale do prowadzenia wycieczek i eksponaty gospodarza, a także zachować w stan przechowywania odpowiednich funduszy, to było trudne. W 1954 roku zakład został zamknięty.

Kolejnym odkryciem

Dzięki staraniom dyrektora muzeum. – akademik Orlova Yu A. – władze uznany za projekt budowy nowego obiektu. Budynek na wystawę opracowaną przez grupę architektów, pomysł był tak genialny, że projekt otrzymał Nagrodę Państwową później. Budowa rozpoczęła się dopiero w 1972 roku. Wszystkie prace trwały przez około dwadzieścia lat, ich wiedzy, talentów i umiejętności, aby umieścić nie tylko pracownicy muzeum i architektów, ale także artystów, projektantów i projektantów.

Do tej pory, Muzeum paleontologiczne to unikalny kompleks, gdzie architektura była kontynuacją nauki, twórczości przylega do wieku próbki kopalnych z kilku milionów lat. Budynek jest stylizowany zamek, patio, wokół którego cztery strefy narażenia są skoncentrowane przypominający zamkowe wieże. Zapoznanie się z eksponatów, można przechodząc do przytulnej przedmieściach stolicy, gdzie w Muzeum Paleontologii. Adres następujących w Moskwie, ulica, nr domu Profsoyuznaya czerwonej cegły 123.

opis

Paleontologia Muzeum zaprasza do swoich pokoi każdy ciekawy osoby. Cała wystawa jest około pięciu tysięcy metrów kwadratowych i jest podzielony na cztery główne obszary, w których znajduje się sześć sal tematycznych. Przechodząc przez nią, goście są wprowadzane do dawnych zwierząt i ślady aż do ewolucji najwcześniejszych znanych form życia do ludzi nowoczesnych flory i fauny.

Wiele zasobów przeniesiony do kolekcji członków ekspedycji naukowych, które odbyły się w Rosji, Mongolii, Chinach, byłych republik radzieckich. Unikatowe eksponaty pozostawić nikogo obojętnym. Ciekawe wycieczki można odwiedzić kogoś, idąc do muzeum paleontologiczne. Adres w Moskwie: Str. Profsoyuznaya, dom 123. Każdy pokój wystawy muzeum pokazuje, w jaki sposób charakterystyczny dla świata zwierzęcego swojej epoki, i zbiór roślin z tego samego okresu.

salach muzeum

Stała ekspozycja jest zmontowany w sześciu salach:

 • Wprowadzające. Pierwszy pokój muzeum zapoznaje turystów z ogólnymi koncepcjami paleontologii, metod badawczych, głównych dziedzin nauki. Ekspozycja to zespół składający się z eksponatów i monumentalnych kompozycji zawierających w sobie ewolucję życia. mural na dużą skalę „Tree of Life” zawiera w sobie obraz zwierząt, flory, odzwierciedlając formy przejściowe, pojawienie się nowych rodzajów i epok w życiu na Ziemi. panele powierzchnia – około 500 metrów kwadratowych, to wzrasta do ośmiu metrów, prawie na całej wewnętrznej powierzchni wieży. Na drugim piętrze znajdują się stoiska z materiałami do nauki paleontologii. Sala zajmuje środkową część obsady szkielet paraceratherium Rhino.
 • Hall okresu prekambryjskiego. Tutaj gromadzone są florę i faunę okres dłuższy czas, prawie nic nie było wiadomo. Większość kolekcji składa się z przedstawicieli bezkręgowców, a także ślady ewolucji świata roślinnego.
 • Region Moskwa. W hali jest zbiorem, który odzwierciedla geologii, paleontologii, nie tylko biały kamień: jej zasięg nieco większy od współczesnych granic geograficznych rejonie Moskwy. Obejmuje Kaluga, Jarosław, Vladimir i innych pobliskich regionów. Region Moskwa od dawna jest żywioł wody, a w zbiorach wielu artefaktów z tego okresu. Również prezentuje sekcje geologicznych, typowe dla tego obszaru wykazał mięczaki kopalnych bezkręgowców kolonie biologiczne, muszle amonitów i wiele innych rzeczy.
 • Późnym paleozoiku. Hall Museum poświęcona jest procesem ewolucyjnym, w którym nie były pierwszymi kręgowcami. W tym okresie rosną lasy z egzotycznych drzew i roślin. Eksponaty są kawałki rockowe, gdzie nadrukiem starożytną ryb, małych kręgowców. Na podium pokazuje odlewy szkieletów dinozaurów starożytnych. Oprócz ekspozycji, w każdym pomieszczeniu muzeum przyciąga uwagę unikalnej konstrukcji z oryginalnymi dziełami artystów. Stawka może być, przybywszy w Muzeum paleontologiczne. Adres w Moskwie jest wciąż ten sam: ulica Profsoyuznaya, numer domu 123.
 • Mezozoiku. Jednym z najbardziej spektakularnych pokojach. Tu osiedlili dinozaury, rośliny ery mezozoicznej, towarzyszące fauny. Niektóre gatunki, które powstały w tym okresie, a teraz mieszkają, np jaszczurki, węże, żółwie, krokodyle, i wiele innych. Duża kolekcja jest reprezentowana w ekspozycji szkielety dinozaurów, pterozaury i tak dalej.
 • Kenozoiku. Tour tej sali wprowadza odwiedzających do narodzin klasy ssaków, opowiada historię ich rozwoju, ruch kontynentów i więcej.

Wizyta na wystawie będzie interesująca dla dorosłych i dla dzieci jest to użyteczne i przyjemne. Aby to zrozumieć, trzeba przyjść do Muzeum paleontologiczne w Moskwie. Adres / Metro: Profsoyuznaya Street, Building 123, stacja metra "Końkowo" i "Teply Stan".

wycieczki

Dla uczniów w różnym wieku wykonane wycieczki do uzupełnienia kursów podstawowych biologii i geografii:

 • Dla uczniów klas młodszych: „Fascynująca paleontologia” tour „W świecie dawnych gigantów”, „Poznaj dinozaury!”.
 • Dla uczniów klas 5-8 „Sposoby rozwoju świata zwierzęcego” „Dinozaury i czas”, „W jaki sposób zwierzęta”,
 • Dla uczniów szkół średnich „rozwoju ssaków”, „Ewolucja świata organicznego”
 • Ogólne wycieczka dla wszystkich grup wiekowych: „Postacie z okresu jurajskiego”

Dla odwiedzających zawsze otworzyć drzwi do Muzeum paleontologiczne w Moskwie. Adres i tryb działania są następujące: Związek zawodowy ulica, 123. Dostęp do wystawy jest otwarta od środy do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Od października do maja weekendowych dni – poniedziałek i wtorek.

Instytut

W muzeum organizowane są z Instytutem paleontologiczne. A. A. Borisyaka. Ten rosyjski instytut jedyny w swoim rodzaju, główne kwestie, które są badania organizmów kopalnych, ich właściwości, rozwój. Również w zakresie badań obejmuje procesy ewolucji, tworzenie ekosystemu, biosferze całej planecie.

zespół badawczy stan składa się ze specjalistów z różnych dziedzin biologii. Instytucja prowadzi badania, kilka nowych kierunków zostały otwarte – Paleoekologia, paleontologii bakteryjne, tafonomia i innych. Aktywna współpraca odbywa się z Rosyjskiej Akademii Nauk, gdzie członkowie Instytutu uczestniczą w programie badawczym „różnorodność biologiczna”, „Geneza i ewolucja biosfery geo-biologiczne systemy” i kilka innych.

Inne działania

Znaczna ilość prac wykonywana jest przez pracowników muzeum w celach edukacyjnych. Tak, to stworzony paleontologii w okrąg, gdzie studenci zdobyć więcej wiedzy o biosferze, są wysyłane do wykopalisk w rejonie Moskwy, wykłady, odwiedzić laboratorium Instytutu.

Na warsztatach dzieci poznają tajniki zachowania wydobytych minerałów, uczenie się, aby odlewy szkieletów i gromadzenia, badania w budynku laboratoryjnym prehistorycznych roślin i zwierząt. Dołącz do Każdy kubek może odkryć tajemnice natury, konieczne jest zastosowanie do Muzeum paleontologiczne. Adres w Moskwie, prawdopodobnie już na pamięć: Profsoyuznaya ulica, 123.

Każdego roku odbywają się muzeum paleontologiczne warsztat, który jest udziałem nauczycieli, uczniów szkół średnich, szkoły średniej metodyści itp Program skierowany jest na dogłębnej ekologii, geografii, paleontologii, głównego nurtu. – Studiów Regionalnych. Aby wziąć udział należy skontaktować się z muzeum. Zajęcia odbywają się w tym samym budynku, gdzie, gdzie znajduje się Muzeum Paleontologii w Moskwie. Znany adres: ulica Profsoyuznaya, d.123.

przydatne informacje

Zdobywania nowej wiedzy, aby spędzić czas z korzyścią dla całej rodziny zaprasza Muzeum paleontologii w Moskwie.

Lokalizacja, metro, cena:

 • Profsoyuznaya Street, budowanie №123.
 • Stacja metra – "Teply Stan", "Końkowo".
 • Cena: full – 300 rubli; Zmniejszone (renciści studentów, uczniów) – 150 rubli; Widziany dla dzieci do sześciu lat, pracowników muzeum, uczestników Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – bezpłatnie.
 • Koszt Tour powstaje w zależności od liczby osób w grupie, cena wywoławcza – od 3500 rubli dla grupy do 6 osób.