791 Shares 9429 views

Porozmawiajmy o tym, co są szwy gobelinowe

Szwy gobelinowe charakteryzuje gęstość ściegów. W tej technice, tkane dywany i wzór haftu z igłami. Z wyglądu przypomina polukrestik szew, ale różnica widać po niewłaściwej stronie, a wykonując styl, jak gobelin ściegu – to nie jest jeden szew, ale szereg z nich.

Jak haftować gobelin ścieg?

Ten typ rozpoczęcia haftu od prawej do lewej strony, tworząc ukośne pasy po niewłaściwej stronie. Jeśli krzyż szwy gobelin ściegu, obraz staje się obszerny i gęsta. Początek i koniec w tym samym haftem:

 • poprzez dodanie włókna nici stałe oczko;
 • Pojedyncze nici na opuszczą 3-5 cm, posiadający palec jest wyświetlany na twarzy i „szyć się” w szwów ogon;
 • na końcu nici do haftowania jest ukryty pod 5-6 szwów i pokroić je na „root”.

Standardowe szwy gobelinowe:

 • Kosa. Ten ścieg jest podobna do połowy krzyża. On haftowane na płótnie w tych samych „kwadratów”, to i zwykłym krzyżem. W tym celu igła obudzić się z lewym dolnym rogu po przekątnej w prawym górnym rogu, jak zrobić następny ścieg z dolnej lewej do prawej górnej. Nowa seria jest podobny.
 • Długie ukośne. Ścieg jest przyszyte w ramach opisanego powyżej, jedynie dwa „kwadratów” płótna, to znaczy szerokość szczeliny jest równa jednej komórki z płótna oraz wysokość – dwa.

Oryginalny haft krzyżykowy: Tapestry szew „mozaika”

 • Ekscytujące. Ten ścieg jest szyte jak wydłużonego ukośnym szwem, tylko następny wiersz zaczyna się od połowy pierwszego rzędu, jakby chwytając pół ściegu. To znaczy wysoką Gobelin szew ma dwie komórki obszaru roboczego, a drugi rząd rozpocznie drugiej komórki pierwszego rzędu.
 • Mozaiki. W tym celu, elementy przegubowe muszą komórek 4 płótna: dwa w szerokości i wysokości. Haftować począwszy od lewego dolnego rogu 1 i wprowadzić ukośnie do górnego prawego rogu 1st komórki komórki płótnie. Następny igły jest wyprowadzany z lewym dolnym rogu 2nd komórki do górnego prawego rogu 1st komórek płótnie. Ostatnim elementem tego ściegu zaczyna się w lewym dolnym rogu 2nd komórek (górna połowa) i wstrzykuje w prawym górnym rogu płótna 2 komórki. Zewnętrznie powinien dostać element z 3: krótki szwów skośnych, wydłużone skośnych, krótkie skośne. Kolejna seria rozpoczyna się krótkim polukrestika jako kontynuację skośnej ściegu przekątnej.

Ten szew jest używany, gdy trzeba płynnego przejścia kolorów.

Niezwykłe szwów gobelinowe

 • Poduszka. Te szwy szyte TAPESTRY kwadratowe bloki (z części 4), które komórki wypełniające z różnych stron, to jest możliwe aby otrzymać początkowy kierunek rysunku. W przypadku jednego urządzenia do pochylać 7 różne długości: długość polukrestik z 1 komórkowe (CL)., Długi ukośne wielkość 2 komórek, 3 komórki w ściegu centralny gobelin NH4CI … a ponadto poprzez zmniejszenie: 3 oczka 3, 2, 1 klatki.
 • Skrzyżowane poduszki. To jest taki sam jak poprzedni, tylko w środku kwadratu przecina szwów gobelin z duża w mniejszym szew.
 • Pionowy. Te szwy są wykonane jako normalny lub ukośne wydłużone, tylko w pionie, a nie po przekątnej.
 • Wyściełany, surround. Po pierwsze, należy przejść do linii twarzy wzdłuż długości ściegów, które zamykają gobelin ukośne ukośne lub wydłużone. Na odwrotnej stronie jest taki sam szew Gobelin i na zewnątrz z wypukłymi ściegów.

Postaraj się haftować szwów gobelinowe na prosty schemat różnych ściegów i zobaczyć, że ten sam wzór będzie grać na nowym.