461 Shares 3980 views

Przeczytaj to, a ty nigdy nie będzie czyszczenia uszu pałeczkami

Dla większości ludzi, czyszczenie uszu po prysznicem – standardową procedurę. I zgodnie z wynikami, które można zobaczyć na końcu procesu, wydaje się, że robisz to dobrze.

Wszyscy ludzie cieszyć czyszczenia ciała z różnych zanieczyszczeń i nieprzyjemnych substancji, zwłaszcza gdy substancje te występują w postaci żółto-pomarańczowej lepkiej substancji. Jednakże, badania wskazują, że obecność woskowiny w uszach jest korzystne dla organizmu ludzkiego. Oczyszczający uszy siarki – niebezpieczne.

Co jest woskowiny?

Woskowi- – żółto-pomarańczowa substancja woskowa. Tworzy się on w pobliżu błony bębenkowej w celu ochrony przewodu słuchowego. Pomimo nieprzyjemnej wygląd, woskowina jest zdrowa cechą ludzkiego ucha, jest to naturalny środek antybakteryjny, który pomaga chronić uszy przed bakteriami, grzybami, owadami i wnikaniem wody. Woskowina zapewnia uchwycić ciała obcego i jego stopniowe pcha w kierunku wyjścia. Na wyjściu krzepnie i wypada z ucha. Korzystanie wacików do czyszczenia uszu jest odwrotne do tego procesu, ponieważ nie tylko usuwa cenne woskowiny, ale także wypycha woskowiny w uchu obszarach, gdzie nie powinno być.

Ostrzeżenia dotyczące korzystania z gaziki

To dziwne, że patyczki higieniczne są tak powszechnie stosowane do czyszczenia uszu, choć same pakiety umieszczone ostrzeżenie, w którym producenci proszeni są o nie wkładać kije do kanału słuchowego, ponieważ może to spowodować obrażenia. Jest też zaleca się stosowanie wacików do czyszczenia tylko małżowinę uszną. Naturalnie, ten rodzaj ostrzeżenia ze względu na chęć uniknięcia odpowiedzialności w razie wypadku, ale również należy rozpatrywać w kategoriach zagrożenia dla ucha.

potencjalne zagrożenia

Największe potencjalne zagrożenie związane z czyszczeniem uszu z patyczków bawełnianych, jest to, że można w tym samym czasie uszkodzić błonę bębenkową. Jest to nie tylko strasznie bolesne, ale może również prowadzić do konieczności operacji, gdyż jej brak może prowadzić do utraty słuchu zawsze. Ponadto, usuwanie woskowiny z ucha sprawia, że jest podatny na różne zakażenia ucha. Woskowina jest naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym, rozwijać swoje ucho do samoobrony – więc dlaczego należy go usunąć?