262 Shares 3661 views

Chinese Martial Arts mistrz Ip Man: A Biography, ciekawostki i osiągnięcia

Yip Man – słynny mistrz sztuk walki, przyczyniają się do rozprzestrzeniania się chińskich sztuk walki na całym świecie. Światową sławę zdobył dzięki swoim uczniem Bruce Lee. Ten charyzmatyczny aktor był pierwszym, który przyniósł chińskich sztuk walki w świecie zachodnim. Jego kompaktowa i niesamowite prędkości technologia bardzo szybko wykonany wushu niezwykle popularne. Naturalnie, wiele zastanawiał się, kto uczy wielkiego aktora. Okazało się, że ulubiona sztuka walki Bruce'a Lee Wing Chun uczono mu przez mistrza Yip Man.

Yip Man. biografia

Przyszły mistrz stylu Wing Chun urodził się w 1893 roku w mieście Foshan, który znajduje się w prowincji Guangdong (Chiny). Yip Man był z zamożnej rodziny arystokratycznej, która pozostawiła swój ślad na niego. Od wczesnego dzieciństwa uczył się sztuki walki. W ciągu sześciu lat, stał się uczniem Yip Man Chan Vasonya – znanego mistrza stylu Wing Chun. Ten człowiek był pierwszym nauczycielem, który w przyszłości będzie chwalili ten minimalistyczny styl sztuk walki, co czyni go świat dziedzictwo. Sześć lat mała Yip Man studiował u mistrzów Wing Chun, aż do śmierci. Jednak to szkolenie nie jest skończona, ponieważ przed śmiercią Chan Vason poprosił jednego ze swoich uczniów, aby kontynuować trening młody wojownik. Zatem Ng Tszunsou był drugim nauczycielem przyszłej legendy.

Oprócz sztuk walki, rodzinnym mieście dał Yip przyzwoite wykształcenie klasyczne. W ogóle, edukacji, uprzejmości i żywy elastycznego umysłu stała się stałymi towarzyszami adept Wing Chun. W wieku 15 lat, młody wojennego artysta udał się do Hongkongu, aby kontynuować naukę w Kolegium św. Tam nauczył się sztuki Wing Chun mistrza Leung w Bika, który ma doskonałe umiejętności bojowych.

Powrót do Foshan

Po Yip Man w Hong Kongu zakończeniu szkolenia, wrócił do Foshan. W tym czasie miał 24 lat, a on był dobrze utrzymywane Wing Chun mistrza. Po przyjeździe do domu, legendarny wojownik dołączył do policji, ale on również kontynuował swoje sztuki walki. Yip Man często wchodzą w konflikt z innymi mistrzami sztuk walki, a prowadzone wspólne szkolenia.

W ojczyźnie mistrz Wing Chun ożenił się i zaczął dziecko. Miał dwie córki i dwóch synów. W tym okresie jego życia, Yip Man miał własną szkołę Wushu. Nie miał regularnych studentów, ale uczył swoich przyjaciół i rodzinę sztuki, pozwalając, aby wyostrzyć swoje umiejętności i wiedzę na temat sztuk walki. mistrz życia w tamtym czasie był prosty i szczęśliwy. Żył w obfitości, byli blisko kochającą rodzinę i przyjaciół. problemy finansowe podszedł bok Ip Man, ale taka sytuacja nie może trwać wiecznie.

japońska okupacja

Od 1937 do 1941 roku, mistrz sztuk walki służył w armii chińskiej. Jednak po jego kraj poniósł druzgocącą klęskę w wojnie z Japonią, wrócił do ojczyzny. Japońska okupacja zrobiła swoje – hodowla Yip Man był całkowicie splądrowane, a także dookoła. W tym przypadku żona wielkiego mistrza był chory. Ciężkie czasy nie złamać uparty zawodnikiem Chun – nie poszedł do kontaktu z administracją japońską, więc pozostanie bez środków do życia. Mimo pomocy przyjaciół w ich rodzimym Foshan Yip oczekiwać tylko ubóstwo i głód, który zmusił go, aby przejść do Hong Kongu.

Dopiero w 1945 roku, po wojnie, legendarny nauczyciel wrócił do swojego rodzinnego miasta. Tam znowu poszedł na policję i był nawet w stanie przywrócić materiał dobrobyt swojej rodziny. Jednak to nie uchroniło jego żona zmarła po długiej chorobie. Wojna domowa, która szalała w Chinach, jest wreszcie skończy, ale zwycięstwo zdobył komunistów, które sprawiły, że sytuacja Yip chwiejny. Po tym wszystkim, że popiera rząd konserwatywny, ponadto był policjant, który pracował po stronie przegranych. Dlatego, aby uniknąć pewnej śmierci, kapitan został zmuszony do opuszczenia ponownie w Hong Kongu.

nowe życie

W jednej chwili, człowiek, który miał wysoki status społeczny i godnego stanu, stał się ubogim ragamuffin, vlachaschih nędzną egzystencję na ulicach Hong Kongu. Utrata ukochanej żony, rodziny i przyjaciół wstrząsnęły ducha kapitana, ale los uśmiechnął się do niego. Miał odebrać ludziom w sztukach walki. Yip Man, którego biografia jest obecnie znany wszystkim fanom sztuk walki, osiadł w Unii budynku pracowników restauracji, gdzie nikt nie wiedział na początku o swoich niezwykłych zdolnościach. Jednak z czasem ludzie dowiedzieli się o jego wybitnych umiejętności, a 56-letni kapitan Wing Chun zaczął uczyć sztuki walki w Hong Kongu.

Według realnej biografii Yip Man najpierw przeszkoleni tylko kilka osób. Szybko rozwijał się uczyć Wing Chun, jak już jest mistrzem sztuk walki w innym stylu. Kilka miesięcy później mistrz zaczął uczyć innych ludzi. Że kategorycznie naruszone tradycje Wing Chun, jak wcześniej ta umiejętność została podjęta tylko w klanie. Yip Man nie tylko uczyć mas Wing Chun, ale również zabrał ze sobą za to pieniądze.

metody dydaktyczne

Uczył legendarny mistrz Wing Chun w jego własnym niepowtarzalny sposób. Mało kto z uczniów jego szkoły mógł się pochwalić, że nauczył się Yip Man. Biografia wielkich bojowników osoba mówi, że uczył tylko pierwszych uczniów. Potem wręczył mu zaskakującą znajomość przybyszów. To wszystko było szkolenie starszych uczniów Yip Man, podczas gdy sam mistrz po prostu siedzi na ławce i obserwował ćwiczenia. Tylko od czasu do czasu przyszedł naprawić jeden z ich ulubionych.

Ta metoda szkolenia jak to nie jest dla wszystkich, więc niektórzy fani sztuk walki, od tych, które są bogatsze, decyduje się na indywidualne lekcje z wielkim mistrzem. Ale nawet tak trudno było zdobyć niepodzielną uwagę Yip Man. W większości przypadków, pokazał formę ćwiczeń lub tylko raz, po czym prawidłowość wykonania jest następnie przez jeden z jego uczniów. Fakt, że niezwykły wojownik Wing Chun nie jest szczególnie chętny do opanowania. Kto wie, mógłby otworzyć niesamowite szkoły sztuk walki, gdyby nie zmusiła konieczność. Wiadomym jest, że nie chciał współpracować z przybyszów, ponieważ powolne wykonywanie ruchów może spowodować uszkodzenie sprzętu. Opowiada nam o swojej biografii, Yip Man nie był doskonałym nauczycielem. Ale mimo to, wielu studentów go kochali i byli lojalni wobec sztuki Wing Chun całe życie.

Yip Man – jedyny nauczyciel Bruce'a Lee

Że styl Wing Chun tworzą niepowtarzalny wzór walki, który różni się od Bruce'a Lee do wielu innych gwiazd filmowych czasu. Jego kompaktowe i szybkie ciosy wyglądał zaskakująco szybko i sprawnie. Jeśli wcześniej w świecie zachodnim wushu uznano za nieszkodliwe taniec, ale teraz podobne do tej sztuki zmieniła się radykalnie. Gdyby nie przyczynił się do popularyzacji Bruce Lee Wing Chun jest sztuką walki pozostałby mało znany w stylu chińskim. Pomimo faktu, że utalentowany aktor stosuje się techniki z różnych sztuk walki, zasady jego ruchów została podjęta z powodu Wing Chun.

Nauczyciel i uczeń

Niestety, wielki mistrz zmarł dawno temu (w 1972 roku), więc jedyną szansą, aby zrozumieć, co było Yip Man – Biografia. Bryus Li nie różniły szczególny talent, ale był dobrym uczniem i jest stale wyśmiewali innymi, bawić ich starego nauczyciela. Wing Chun Mistrz nie tylko nauczył swoich uczniów do walki, ale także zaszczepił w nich wysokich walorach moralnych. Uczył skromność i życzliwość, a także rozumieć, że sztuki walki nie mogą być podane w niepowołane ręce.

Inną ciekawą cechą Yip Man – jego zwyczaj dawania przydomków do swoich uczniów. Na przykład, Bryus Li otrzymał swój nick dorobkiewicz, który następnie uniewinniony. Słynny aktor został przeszkolony w Wing Chun Szkoły zaledwie 4 lat. Jego szkolenie nie zostało zakończone, ale jest dobrze rozumieć zasady tej wyjątkowej sztuki, urzeczywistniającym je w swoim stylu – Jeet Kune Do.

Cechy Wing Chun

Co odróżnia styl sztuk walki, promowaną przez Yip Man, na innych szkół, z których setki są wciąż walczy o miejsce pod słońcem na terytorium Chin. Jedną z głównych różnic – zwartość ruchów i ich praktyczność. Wiele sztuk walki style są całkowicie oderwany od rzeczywistości. Są one trudne do nauki skomplikowanych stylizowane ruchy, które nie mają żadnego wartość praktyczną.

Metody nauczania Wing Chun nie był taki sam jak w innych szkołach tradycyjnych sztuk walki. Ponieważ nie było długie skomplikowane ruchy obrazujące walkę z niewidzialnym przeciwnikiem. Tylko trzy zwięzły kompleks, odpowiadające różnym poziomie wykształcenia, w którym cały sprzęt styl zostało określone. Tak więc duża część szkolenia dla par lewej górnictwie, praktyka „lepkie ręce” i wolnych walk. Jest on również uczy się studentów Yip Man. Biografia tego człowieka jest niezwykłe, że ma to usprawnić i zorganizowany proces uczenia się, w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Skuteczność Wing Chun

Prostota i naturalność ruchów wykonane Wing Chun jeden z najbardziej praktycznym stylu chińskich sztuk walki. Ten styl szybko stał się popularny w Chinach, podobnie jak szereg zalet w stosunku do innych szkół. Choć wyznawcy innych tradycyjnych obszarach dziesięcioleci hit powietrze, studentów Wing Chun praktykował swoje umiejętności w parach, co dało im przewagę w walce. Ta sztuka walki dając szybkie i trwałe rezultaty, zamiast pięknych obietnic. Uosobieniem Wing Chun zmusić był Yip Man, którego biografia jest bogaty w licznych walkach z innych szkół. To przynosi znaczne korzyści ćwiczenie chi sao, czyli „lepkie ręce”. Z pomocą żołnierzy nauczyć się czuć wroga z pomocą swoich rąk, aby przyspieszyć reakcję na atak.

Światowa sława

Byłoby głupotą wierzyć, że wszystko, co pozostawił nam Ip Man – biografii. Dzieci wielkich mistrzów kontynuować nie jest rzeczą łatwą, ale jego idee są istotne do dzisiaj. Gdyby nie ten człowiek, to jest mało prawdopodobne, byśmy nauczyli się, że nie jest sztuką walki jak Wing Chun. Legacy IP człowieka – tysiące Wushu szkół na całym świecie, w którym miliony studentów zrozumieć jego piękną sztukę. Każdego roku, którzy chcą przyłączyć Chun staje się coraz bardziej. Wynika to z filmu, który pokazuje Grandmaster Yip Man (Ip Man w języku angielskim). Zdjęcia tego niezwykłego mężczyzny wiszące w każdym pokoju, gdzie praktyka jego linii Wing Chun. Mamy nadzieję, że wielki mistrz sztuk walki nie zostaną zapomniane, a jego wspaniała sztuka zajmie jego miejsce we współczesnym świecie.