477 Shares 3292 views

Jeśli nie działa kamera

Żyjemy w ciekawych czasach, kiedy to, co napisał niedawno fiction, dosłownie „przed” staje się rzeczywistością. Pamiętaj wspaniałego filmu „Powrót do przyszłości”? W nim główny bohater przy pomocy specjalnych urządzeń może nie tylko komunikację głosową z jego przyjacielem, ale także, aby zobaczyć obraz na ekranie. Ci, którzy nie złapać początek pojawienia się niedrogich telefonów komórkowych, jest mało prawdopodobne, aby zrozumieć, że czuł się dorosłemu w momencie, zmieniając obrotowy lub klawiszowa telefon na urządzeniu mobilnym. Teraz podobny proces zachodzi w filmie. Każdy może poczuć się jak prawdziwy M. McFly z powyższego filmu. Wystarczy połączyć się z siecią globalną, specjalną kamerą, systemu komputerowego i oprogramowania sterującego.

Niestety, czasami właściciele komputerowe mają do czynienia z faktem, że nie jest uruchomiony kamerę internetową. Zgodnie z tym, o wysokiej jakości wideokonferencji może być mowy. Jednakże, jeśli nie używasz kamery internetowej, nie należy bezpośrednio z komputera lub udać się do warsztatu. W większości przypadków jest to możliwe, aby rozwiązać ten problem na własną rękę, oszczędzając swój czas i pieniądze.

Istnieje sporo powodów, z powodu których nie działa kamera. W tym przypadku, wszystkie z nich można podzielić na dwie kategorie: (fizycznego uszkodzenia sprzętu i oprogramowania). Zbadajmy je szczegółowo.

Jedna różnica pomiędzy komputerem osobistym (PC) z nowoczesnym pełnowymiarowego notebooka – jest obecność w tym ostatnim wbudowanego rozwiązania do wideokonferencji. Mała „oko” znajduje się tuż powyżej ekranu – jest to obiektywne. Jeśli nie działają kamery na laptopie, należy rozpocząć sprawdzanie z obserwacją procesie inicjalizacji. Obok „oko” jest zawsze mała dioda LED: świeci się, gdy notebook „odnosi się” do kamery. Trzeba uruchomić Skype i przejdź do „Narzędzia – Opcje – Ustawienia wideo”. Jeśli obraz testowy nie jest obecny, i świeci się dioda, a potem, niestety, najprawdopodobniej, będzie musiał skontaktować się z centrum serwisowym. Chociaż, oczywiście, były sytuacje, kiedy dzieci marker maluje „oko”, a rodzice nie zauważyli go natychmiast. Były dość zabawne, bo nagle, bez wyraźnego powodu, aparat przestał działać na laptopie. Tak, sprawdzenie stanu LED.

Kolejnym częstym powodem dlaczego nie działa kamera – naruszenie w pętli sprzężenia. Jest to „pęczek” drutów rozciągających się od komory do głównej. Nawet nieznaczne naruszenie kontakt – i wideo nie działa. W aparacie PC zaprojektowanym jako oddzielne urządzenie, które podłącza się do portu USB. Jeśli masz problemy, można spróbować to ciąg „kamerę” w innym wolnym gnieździe.

Niektórzy właściciele laptopów nie wiem co jest przycisk «Fn». Jest przywilejem komputerów przenośnych. Naciśnięcie kombinacji klawiszy Fn + F (1-12), można użyć dowolnej funkcji, które umożliwiają. Na przykład, Fn + F10 (czasami F6) blokuje dostęp do komory. Znaczna część zgłoszenia serwisowego jest ze względu na przypadkowe naciśnięcie kombinacji Fn «». Rozwiązanie: przeczytaj instrukcje dotyczące stosowania kombinacji przycisków, włącz kamerę.

Podstawowe oprogramowanie „fault” – brak sterownika do urządzenia. Praca kamery, program sterujący (driver) musi być zainstalowany w systemie operacyjnym. Można go pobrać ze strony producenta laptopa, w poszukiwaniu przez określenie własnego modelu. Jeśli komputer został dany napęd, kierowca może być na nim.