428 Shares 5099 views

Skrótowym – co to jest? Znaczenie słowa „skróconej”. Stenographer – kto to jest?

Skrótowym – zapis tekstu znaki specjalne krótkie. Mają taką uproszczoną formę, która pozwala odtworzyć na papierze nawet żywej mowy. Szybkość, z jaką wyprodukował nas 4-7 razy wyższe niż normalnie.

Skrótowa definicja może być podany nieco inaczej. Koncepcja ta jest porównywana ze sztuką pisania. W tym przypadku jest to tak szybko, że nie jest gorsza od szybkości mowy. W jaki sposób można osiągnąć taki wynik? W celu zwiększenia szybkości pisania, pisanie specjalnie zaprojektowane do tego celu najprostszych znaków. W tym przypadku, sylaby i słowa mogą ulec znacznej redukcji. Verbatim oznaki można zapisać Siedemdziesiąt pięć procent w porównaniu do zwykłej poczty.

historia

Ponad 2 tysiące lat tam skrócone. Tego słowa znaczeniu, który odnosi się do koncepcji, która jest przetłumaczone z greckiego – „wąskopasmowych”. Innymi słowy,

Słownik wyjaśniający Dahl daje również wyjaśnienie pojęcia „skrót”. Sens jest w następujący sposób: „skróconej list, kursywą, nadążając za mowę” Ale słynny pisarz Charles Dickens nazywa tę metodę odtwarzania słowa tajemnicze i szlachetną sztukę.

Pismo pojawiło się kilka tysięcy lat przed naszą erą. Jego wynalazek był wynikiem nieustannego dążenia człowieka do komunikowania się. Na początkowym etapie pisania było przedmiotem. Użytkownicy przekazują swoje myśli za pomocą pewnych przedmiotów materialnych. Później, pisanie stało opisowe. Na tym etapie sposobu nadawania myśli stały się obrazy, znaki, i, w końcu, alfabet, który istnieje do dziś.

Skrótowym pojawiły się ze wspólnego języka pisanego. Stało się to na bardzo wczesnym etapie rozwoju kultury ludzkiej, w której różne narody stworzyły potrzebę dokładnego przekazywania mowy za pomocą szybkich i zwięzłych zapisów.

Starożytni Egipcjanie używali też stenografii. Co jest przyspieszane nas oznaczało dla starożytnych ludzi? Z pomocą nagranych przemówień wielkich mówców.

Największy rozkwit skrót osiągnął w Rzymie i starożytnej Grecji. Specjalny wkład do poprawy wysokiej szybkości zapisu i uczynił słudze sekretarka z wielkim mówca Cyceron – Tyrone. Był autorem Łacińskiej stenografii. Ten skrypt jest nadal nazywa tironovymi notatki.

Pojawienie alfabetycznej stenografii

W początkowej fazie było jak kursywą. Co to znaczy? Dla każdego słowa został opracowany znak. To znacznie utrudnia pracę. Aby grać potrzebę dialogowej powstał w zapamiętywaniu ogromną liczbę znaków. Ich liczba osiągnęła 13000. Tutaj był to skrótem. Jaka jest liczba znaków jest bardzo trudne do zapamiętania, było jasne dla wszystkich. Rozwiązanie zostało znalezione w 17 wieku. To było wtedy, że Anglik Willis został zaprojektowany układ alfabetyczny skrótowej. Ta skrótowa wkrótce stał się bardzo popularny w wielu krajach na całym świecie.

Prędkość zapisu w języku rosyjskim

Skrócona forma w Pskowie i Nowogrodzie już w 15-16 wieku. W Moskwie, list szybkiego został wykorzystany w pierwszym Romanowów. To było w 16 wieku. Oto długa historia w naszym kraju ma skrótów. Rosyjski alfabet został wykorzystany w nowej oryginalnego systemu opracowanego Ivaniv w 1858. Pierwsza wzmianka o tej metodzie odbywa się w Rosji 19 marca 1860 jest reprodukowany spór między Kostomarov profesora i akademika Pogodin. Jego tematem była kwestia pochodzenia Rosji.

Verbatim znaki w języku rosyjskim były aktywnie wykorzystywane w drugiej połowie 19 wieku. Zostały one wymagane przez niektórych dziennikarzy, pisarzy, uczonych i studentów.

Specjalna skrótowym rozwój w Rosji otrzymał na początku 20 wieku. Kiedy uformowane, Dumy Państwowej. Przy tworzeniu tego organu istnieje potrzeba, aby nagrać spotkania odbywają. Aby rozwiązać ten problem stworzył skrótowym Prezydium, w skład której wchodzą kilkudziesięciu osób.

Uwaga na uproszczony nasiliły się wraz z nadejściem bolszewików do władzy. W 1925 roku odbyło się ono All-Union Konferencja na temat zagadnień skrót. W Związku Radzieckim opublikowała specjalny magazyn – „Kwestie skrót” Wchodzi on w 20-tych ubiegłego wieku. W tym samym okresie, to powstała Państwowa Wyższa kursy stenografii. Następnie uczył szybkiego pisania na niektórych sowieckich szkołach i na uniwersytetach. zawód Stenographer dziesiątki tysięcy ludzi posiadał w kraju.

Tak więc, w rosyjskiej szybkiego pisania aktywnie wykorzystywane przez sto lat. W tym okresie ujrzała światło licznych podręczników i książek o tej dyscyplinie.

Systemy szybkiego nagrywania Forms

To zawsze było popytu stenografii. Co jest literą stanowiły? Dla więcej niż jednego wieku, tego rodzaju rekord poprawił i rozwijane. W efekcie różne metody zostały zredukowane do dwóch systemów. Jeden z nich – geometryczny, a drugi – kursywą. Pierwszy opiera się na prostej i na kole z jego części i punktem. Drugi układ zawiera owalną część i liter stosowanych w konwencjonalnej formie pisemnej.

We Francji iw Anglii, najczęściej jest geometrycznym skrótem. Oznacza w tym układzie może być zainstalowany w szczególności połączenie liniami prostymi, koła (lub ich części) i punkty.

Kursywny skrótem jest stosowany głównie w Niemczech. System ten jest bardziej piękny styl i wygodne pisanie.

Verbatim alfabet zawiera znaki, które są różne od nachylenia i wysokości zgrubienia i ślad, itd. I ta różnorodność można zaobserwować w obu systemach.

Jak dla współczesnego stenografii, dąży do zjednoczenia wszystkich powyższych gatunków. Głównym celem przyspieszonych literami na obecnym etapie jest dostosowanie istniejących systemów w jeden. Ponadto skrótowym stara się pogodzić racjonalne zwięzłość i spójności.

Kto potrzebuje zdolność do szybkiego Letters

Skrótowym – co to jest? Jest to bardzo skomplikowana dziedzina. A niektórzy ludzie są zaskoczeni, że jest teraz włączone do wykazu obowiązkowych przedmiotów w tych szkołach, w których, na przykład, są przeszkoleni sekretarz zawód. Oczywiście, nowoczesna technologia sprawiają, że można produkować nagranie wywiadu lub prezentacji do rejestratora. Konieczne jest jednak dużo czasu, aby przetwarzać informacje. Ponadto, nie wszystkie z nich można usłyszeć z powodu różnych zaburzeń. Kolejna rzecz – skrótem. Znaczenie słów, fraz i mowy mogą być w całości przy użyciu tej metody została wyświetlona z łatwością, jak przy pisaniu normalny tekst. Verbatim znaki postrzegane są znacznie łatwiejsze niż rękopisu.

Do tej pory, szybki list zażądał w różnych dziedzinach. Skrótowym jest szczególnie potrzebne dla tych, którzy są zajęci pracą umysłową. Nie jest zaskakujące, że pisanie przemówienie na przyszłych sekretarek są szkoleni za pomocą specjalnych znaków. Po tym wszystkim, przedstawiciele zawodu na co dzień mają do czynienia z dużą ilością informacji, a posiadanie skrót pozwala im znacznie ułatwiają pracę nie tylko siebie, ale także kierownika.

wartość kursywny

Skrótowym popyt nie tylko ze względu na dużą prędkością zapisu. To pozwala na nagrywanie informacji jak najdokładniej. Ktokolwiek posiada technika ta może skrótowym ważną rozmowę dosłownie do ostatniego szczegółu. Energiczny lider, który pracował w szybkim tempie, będzie zadowolony z jego sekretarzem, w stanie nagrać wszystkie informacje w czasie negocjacji i spotkań.

Przejęcie użytecznego specjalistom

Jak badano stenography kurs? Cursive lekcje pisania zbudować w pewnej kolejności. Przede wszystkim badanie podlega alfabetu.

Pierwsze oznaki badanych transkryptów zapisanych w zeszycie z wąską linię. Jest to konieczne ze względu na znaczenie szybkiego wejścia wysokości znaków i ramienia powinna stopniowo przyzwyczaić się do niego. Nieco później, można przejść do arkuszy ze zwykłymi linii. Po opanowaniu techniki stenography pełnego nagrania są na zwykłym papierze nerazlinovannoy. W tym przypadku, każdy z skrót przewidziane kilka razy z rzędu. Znacznie bardziej skuteczne, jeśli na piśmie jego wartość zostanie wypowiedziane. W tym przypadku, kursywa umiejętność pisania zostanie opracowany szybciej. Czytając zapisy znaków do ponownego cięcia wokół ołówka.

Podstawowe zasady szybkiego literę

System skrótem wykorzystuje sposób, w którym przejście jest prowadzony samogłosek. Jedna ikona połączyć te kombinacje liter, które występują najczęściej, a zwłaszcza wspólnych sylab. Na przykład, zamknięcia tego słowa jak -tsiya, -tsa i -ntsiya -ktsiya, skrótowym zapisem będzie taki sam. Ma do czynienia z, powiedzmy, takich słów jak „frakcji”, „granicy”, „stacji” i „łaski”.

Niektóre ikony są pisane często używanych idiomów i wyrażeń. W nauczaniu skrót doradzanie im, aby zarejestrować się kilka razy, powtarzając psychicznie wartość. Dla łatwiejszego zapamiętywania idiomów i wyrażeń są zapisywane w osobnym zeszycie. Jednocześnie należy zauważyć kolejności alfabetycznej. Słownik ten należy powtarzać regularnie przepisać i przeczytać. Celem tej sesji jest doprowadzenie do procesu pisania transkrypcje na automatyzm i rozwoju zdolności do zapoznania konto własne i innych ludzi z tą samą prędkością jak normalny tekst.

Po pewnym czasie spędzonym w szkolenia, wiedza zdobyta powinny stopniowo zacząć wprowadzać w życie. W tym celu symbole początkowo skróconą włożona do zwykłego listu. Stopniowo zmienia się mieszanym kursywą tekstowym.

A teraz skrótem pozostaje istotne i popularne. Studia może być w specjalnych kursach. Zwykle trwają one przez czterdzieści godzin akademickich.

Charakterystyczne dla wysokiej prędkości pisania

Skrótowym, zbudowany na zasadzie kolejności alfabetycznej, posiada szereg funkcji. Przede wszystkim, jak wspomniano powyżej, charakteryzuje się skrócenie tracings. Ponadto dowolnie zmienić zapis skrótowym niemożliwe. Są to standardowe. Wszyscy wiemy, że w normalnym piśmie taka sama litera może być napisany w jednym z kilku dostępnych opcji. Taka swoboda w stenografii zabronione. Wszystkie znaki powinny być ściśle zdefiniowane tylko znak systemu.

Cechy stenograficzny alfabetu

Kursywą znaków odpowiadających spółgłosek, musi być napisana pod kątem sześćdziesięciu stopni w stosunku do linii pisma. Kiedy to nastąpi prawym zboczu. Wszystkie znaki muszą być napisane w linii pisma. Podstawową zasadą, która jest wykonywana, gdy list verbatim: zgodność ze stoku, kształtu i wielkości każdej dokładnym zapisie. Jeśli jest naruszone, rekord nie może zostać odczytana.

Rozmiar znaki Verbatim są zdefiniowane przez ich wysokości. Wszystkie obrazy są spółgłoski są podzielone na małe, duże i jednowymiarowy. W tym przypadku, ich wysokość są w pewnym stosunku. Zatem otrzymana ilość znaków dla jednowymiarowych – 3 mm. Małe oznaczenie jest jedna trzecia wysokość jednowymiarowy.

Verbatim znaki są podzielone na owalnym ostrookanchivayuschiesya i sublinear. W skrótowym zapisem odpowiadającym całym słowem, powinno być podłączone. Są napisane piórem bez przerwy od papieru. Szczelina między dwoma znakami musi być półśrodków. Oznaczenie „P” litery „L”, „b”, które stoją na początku słowa, napisane z lewego obiegu.

Nalepek zgodnych napisać całe słowo, są połączone ze sobą za pomocą tych samych funkcji, jak to się dzieje w odręcznie. Jeśli każdy obraz został nagrany nieprawidłowo z dosłownego zapisu, nie jest poprawne, ale po prostu wykreślić używając ukośnika.

Kursywny nie jest stosowany we wszystkich istniejących interpunkcji języka. Verbatim zapisy zawierają tylko myślnik i punkt. Używany jako wykrzykniki i znaki zapytania. Jeśli chodzi o przecinek i znaki cudzysłowu, są one stosowane tylko w przypadkach skrajnej konieczności.

mistrz kursywny

Specjalista w skrót może być nie tylko kobietą. Często ta technika jest własnością i przedstawiciele silniejszej płci. Ale mimo to w ostatnim stuleciu wzmocnione to pogląd, że kursywa – to wyłącznie samice zawód. Jakie są podstawowe wymagania dla tych specjalistów?

Stenographer – specjalistę, który jest odpowiedzialny za nagrywanie mowy za pomocą specjalnie opracowanego systemu znaków. Do zadań tych specjalistów obejmują zmniejszenie mocowania wszystko, co jest wymawiane w czasie rzeczywistym, to odbicie na papierze przeprowadza rozmowę lub mowy. Stenographer musi być w stanie rozszyfrować i które będą widoczne na papierze, pozostawiając zapis w czytelnej formie.

W związku z tym oczywiste jest, że kursywa – to nie tylko te, które są w stanie wymyślić z mężczyzną tylko dla siebie. Jest to pewien system znaków specjalnych. W tym względzie należy najpierw nauczyć się skrótów.

Gdzie i kiedy popyt na tego rodzaju specjalistów? Stenographer potrzebne na zebraniach, spotkaniach i konferencjach, gdzie prezentacje protokoły powinny być sporządzone. Na pierwszy rzut oka, ta praca wydaje się być uncreative i monotonne. Jednak przedstawiciele omówili specjalności wymaganej mieć wyjątkowe cechy osobiste i zawodowe. Przede wszystkim stenographer musi być w stanie skupić się ponadto, że potrzebuje dobrej pamięci, doskonałą wiedzę na temat umiejętności językowych, dokładność i komunikacyjnych.

Warto powiedzieć, że pisanie kursywą nie tylko ułatwiają pracę, ale również być bardzo korzystne, a także oszczędność czasu. Badanie tej dyscypliny przyczynia się do ogólnego rozwoju osoby, znacznie wzbogacając swoje słownictwo, które jest uzupełniane podczas pisania różnych tekstów.