795 Shares 7543 views

Biografia, życie osobiste i twórcze zdjęcia Apollon Grigoriev

Apollon Aleksandrowicz Grigorev – wybitny krytyk i poeta. Osoba ta była jedną z najjaśniejszych w rosyjskiej literaturze XIX wieku. Ale jego teoria pozostawała zagadką dla swoich współczesnych i przyciąga zainteresowanie ze poetów i pisarzy dopiero na początku ubiegłego wieku. Życiu i twórczości Apollon Grigoriev – tematem tego artykułu.

pochodzenie

Biografia Grigoriev Apollon Aleksandrowicz zaczął v1822 roku w Moskwie. Jego ojciec był urzędnikiem, a matka – córka pańszczyźnianego chłopa. Z oczywistych powodów, rodzice Apollon Grigoriev, aby uzyskać pozwolenie na ślub było trudne. Przyszłość krytyki literackiej była letnia kiedy jego matka była w stanie go podnieść z sierocińca.

formacja

Early Years Apollon Grigoriev było bezchmurne. Otrzymał staranne wykształcenie w domu. Ojciec wiele uwagi na jego edukację. Krótka biografia Grigoreva Apollona Aleksandrovicha zawiera wiele przemieszczających się z jednego miasta do drugiego, ciągłe poszukiwanie i pragnienie, aby realizować się w różnych dziedzinach działalności. Tak więc, jako dorosły, to nie ułatwia bez rodzicielskiej stanie uzyskać dyplom prawnika. Ale do naśladowania ojca, przyszły poeta odmówił. Nawet po tym, jak udało mi się dostać miejsce w Sekretarz Rady uniwersytet, nagle opuścił stolicę.

Petersburg

W północnych prób kapitałowych Apollon Grigoriev biurokrata kariera nie powiodło się. Był w stanie uzyskać w dekanatu Rady Miasta, a następnie – w Senacie. Ale żaden z tych stanowisk Grigoriev nie mogła pozostać długo. Powodem tego był niespokojny i charakter artystyczny.

Pierwszy wiersz opublikowany w 1845 Apollon Grigoriev. Biografia i twórczość tego poety i krytyka w tym okresie nie jest szczególnie godne uwagi. W jednym z czasopism literackich Petersburg ciągu tych lat było kilka wiersze i eseje krytyczne mało znanym autorem. Ich istnienie dziś literacki pamiętał tylko dzięki późniejszym etapie prac Grigorieva.

W 1946 roku, pierwszy zbiór wierszy został opublikowany. Ale młody poeta Apollon Grigoryev nie spowodował szczególne zainteresowanie wśród swoich rówieśników. Później stworzył kilka oryginalnej poezji. Grigoriev osiągnął większy sukces w przekładu literackiego.

Jeszcze jako student, bohater tego artykułu doprowadziły niechlujny styl życia i rozbrykany. Podczas swego pobytu w Petersburgu, jego zwyczaje, nie uległ zmianie. A zatem, nie może być osiągnięty tutaj, aby dążyć. Wkrótce Grigoriev musiał wrócić do swojego rodzinnego miasta i na czas na osiedlenie się.

Moskwa

W stolicy, Apollon Grigoriev rozpoczął nauczanie orzecznictwo. Równolegle, współpracuje z jednym z czasopism Moskwie. W latach dotyczących właściwy sposób życia doprowadził Apollon Grigoriev. Jego życie osobiste jest połączony z nazwą Korscha. Lydia Fiodorowna – żona Grigorieva – była siostrą znanej figury literackiej. Małżeństwo z tą kobietą życie bardziej opływowy Apollon. W 1850 roku, prowadził jedną z najbardziej popularnych środowisk literackich. Ale działalność organizacji przyniósł krytyki smutny popularność.

Jego podstawową ideą było to, że sztuka powinna być uprawiana tylko w skali krajowej. Ostry krytycyzm Apollon Grigoriev został skierowany na zwolenników Byron i innych autorów zagranicznych. Jednocześnie wykładał jego idee często poetycki, ale forma mierna.

Twórczość Apollo Grigoriev rośnie proporcjonalnie do jego niepopularności. Ostatecznie niejasne argumenty o sztuce krajowe tak zmęczony, że jego współczesnych artykuł po prostu przestał czytać. Jednym z niewielu fanów Grigorieva – Fiodora Dostojewskiego – zaproponował mu podpisanie pseudonimu. Tylko ten krok pozwolił nieszczęsny krytyk zwrócić uwagę na ich kreatywności.

"Time"

Praca w czasopiśmie, którego redaktorem był Dostojewski dozwolone Grigoriev wziąć stosunkowo korzystną pozycję w dziedzinie literatury. W drugiej połowie XIX wieku ruchu filozoficznego zwanego „” ziemi „została nabiera tempa. W magazynie „Time” opublikował działa przede wszystkim tych autorów, którzy byli zwolennicy tego trendu. Jednym z nich był Apollon Grigoriev.

Zdjęcie budynku, który był magazyn „Time”, znajduje się powyżej. To wiązało się znaczący okres w biografii Apollon Grigoriev Od tej instytucji. Ale, jak już wspomniano, osoba ta nie różniła się stałość. W związku z tym, że jest to romantyczny poeta, szybko udał się do prowincji Orenburg. Pozostawiając jego zwolenników doprowadziły do skazania ich tendencyjne podejście do swojej pracy.

Orenburg

Przybywając w mieście, Grigoriev był pełen ufności w to, że jego prawdziwym powołaniem jest nauczanie. Krytyk literacki postanowił poświęcić swoje życie nauczaniu języka rosyjskiego i literatury. Zabrał się nowa firma nie jest bez entuzjazmu. Ale lata minęły, jak życie w prowincji Grigoriev znudzony, a on ponownie udał się do Petersburga.

bohema literackie i teatralne

W Petersburgu, Apollon Grigoriev zaczął znowu prowadzić zgiełku. Konsekwencją jego wielu błahych zachowań przebywał w więzieniu dłużnika. Po wydaniu tej uzależniającej natury wędrował z jednego magazynu do drugiego. "Time" w 1963 roku, została zakazana. I przez cały rok pracowali Grigoriev w biurach innych publikacji literackich, głównie jako krytyk teatralny. W tym obszarze, nagle zyskał uznanie. Rozpatrując kolejną premierę teatralną Grigoriev wykazać dogłębną wiedzę o szkołach niemieckich i francuskich. Teatr zauważa był bez typowych dla tej pory sucha. Artykuły krytyczne Grigorieva stał się bardzo popularny w kręgach kulturowych Petersburgu.

nagła śmierć

W 1964 roku magazyn „Time” wznowiła swoje istnienie. Jednak nazwa była już inna. Praca w czasopiśmie wiąże się ze znaczącym okresem w pracach Grigorieva, ona zachęciła go ponownie. Ale alkoholizm – choroba, która cierpiała poetę – tym razem poważnie osłabiły zdrowie psychiczne i fizyczne. Apollon Grigoriev zmarł w czterdziestym trzecim roku życia.

portret psychologiczny Apollon Grigoriev, stworzony przez późniejszych autorów, mówi, że mężczyzna był bardzo podatne na depresję. Śledziona, towarzyszyła mu przez całe życie, to jest integralną częścią jego natury. Był bardzo niepraktyczne i nieustannie własnością nieodpartą pasją. Wszystko to nie jest dozwolone Grigoriev wyposażyć życie osobiste i zawodowe. Jego idee mógł, ale nie starają się przyczepić do żadnego konkretnego ruchu literackiego. A ponieważ przez całe życie czuł ostry samotność. Indiscipline, która była nieodłącznym życia Grigorieva, tolerowane i na jego pracę. Dlatego biorę literackim dziełem tego autora było tak trudne współczesnych.

krytyczne organiczną

Jest to nazwa nadana do jego myśli filozoficznej Apollon Grigoriev. Podczas całej swojej kariery nigdy nie był w stanie wyartykułować fundamenty własnym świecie. Były one znane nawet bliskich przyjaciół i wielbicieli. Po ostatnim artykule z tej niezwykłej osobowości zwanej „Paradoksy krytykę Organic”. Esej był, jak zwykle, nie jest skończony. W nim autor starał się przedstawić swoją główną ideę. Ale nawet tutaj nie zrobił. W ostatnim artykule autor opowiedział o wszystkim oprócz głównego tematu.

„Krytyka Organic” wzbudziła zainteresowanie Dostojewskim. Wielki pisarz zaproponował krytykę wyrażać swoje myśli w jednym artykule literackiej, bo widział w nich coś nowego, utalentowanego i niepowtarzalnego. Jednak chaotyczne przemyślenia magazyn pracownik „Epoki” nie chce, aby wyrównać w nauce teoretycznej. Dlatego idea Apollon Grigoriev zyskał popularność znacznie później, po śmierci krytyka.