482 Shares 5775 views

Przyspieszenie aplikacji. Koncepcja czasowego danych. Który przechowuje pliki tymczasowe

Pracując przy komputerze, myślę, że stanął twarzą w twarz z pojęcia danych tymczasowych. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, który przechowuje pliki tymczasowe, a co to jest punkt składowania.

Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć, wiele programów przechowywać jakiś pośredni informacji w celu przyspieszenia dostępu do pracy. Jako przykład rozważmy praca standardowa przeglądarka internetowa. To pozwala nam zrozumieć bardzo wyraźnie mechanizm buforowania.

Cache (w tłumaczeniu z języka angielskiego – tajne miejsce) – specjalny repozytorium informacji, z których czas jest pobierane dane, aby zmniejszyć niektóre operacje robocze. Dla przeglądarek użyć metody buforowania, aby przyspieszyć ładowanie zasobów odwiedzanych i nie przeciążać kanału zbędne pakiety przesyłane do serwera polecenia.

Przechowywanie. Opera pliki tymczasowe i inne programy, na których przechowywane

To proste. Większość plików pośrednie generowane są przechowywane w folderze profilu użytkownika w podkatalogu dane aplikacji. Jest to w odniesieniu do tymczasowych danych aplikacji.

Bufor systemu jest zwykle przepisywany specjalną zmienną% temp%, w porównaniu ścieżkę C: Documents and Ustawianie nazwa użytkownika Ustawienia lokalne Temp (czasami C: Windows Temp). Co do aplikacji, tworzenie pamięci podręcznej systemu zwiększa jego wydajność.

Co do programów, takich jak Word, cache pozwala również odzyskać przypadkowo utraconych dokumentów. Gdzie są słowne pliki tymczasowe? Twórcy programu zidentyfikowali podkatalogu Microsoft Office UnsavedFiles w folderze Dane aplikacji (definicja ta dotyczy XP Windows).

Ale co do zasady, aby przejść do tymczasowego przechowywania ścieżek nie trzeba. Bo przypadkowo utracone informacje, większość dzisiejszych aplikacji i narzędzi automatycznie przywrócone. Dotyczy to zarówno oprogramowania Microsoft Office (Word, Exel, PowerPoint), opery i innych popularnych wzorów od różnych producentów.

Butów zawartość tymczasowy

Oczywiście, aby wiedzieć, gdzie system przechowuje pliki tymczasowe i przydatnych programów, ale równie ważne jest, aby okresowo czyścić zawartość czubate. Ponieważ wykonanie operacji może gwałtownie spadać, aż do tak zwanego „zamknięty”.

Podczas pracy z przeglądarkami, w tym miejscowy przewodnik «Windows», jest często wymagane do zachowania poufności odwiedzania stron internetowych lub folderów plików. Aby to zrobić, mają specjalną funkcję czyszczącą. Wśród usuniętych danych jak tymczasowe pliki cache – wszelkiego rodzaju fragmentów i interaktywnych obiektów na stronach odwiedzanych zasobów.

Korzystanie z narzędzia CCleaner i auslogic

Jak już wspomniano, duża koncentracja tymczasowej zawartości może zmniejszyć wydajność. I pamiętać, gdzie są tymczasowe pliki przechowywane na każdy program jest zbyt męczące.

Na szczęście istnieją sposoby, aby oczyścić za pomocą zintegrowanego oprogramowania. Po pierwsze, należy rozważyć non-profit oznacza CCleaner.

Narzędzie można pobrać z Internetu. Istnieje również wersja rosyjska jest dostępny i wyjaśnić do niej.

blok „Cleaner” jest aktywowany przy pierwszym użyciu. W nim znajdują się dwa zaczepy. Pierwsza pozwala wybrać system plików tymczasowych w celu ich usunięcia, drugi – zastosowanie kategorie danych: przeglądarek, flash player, aplikacji biurowych, rejestratora itp

Następny blok „Registry” pozwala skanować rejestr w poszukiwaniu błędów i „śmieci”. Wszystkie błędy mogą być czyszczone w czasie lub bezpośrednio. Przed każdą zmianę proponuje się utworzenie kopii zapasowej stanu rejestru.

Dla użyteczności auslogic zadanie jest wykonywane na ogół w jednej operacji. Fakt, że oprogramowanie zawiera przycisk wyboru jeden moduł. Dzięki niemu można dostosować parametry zabiegów, które obejmują:

  • Czyszczenie tymczasowych systemów i programów treści.

  • Czyszczenie błędnych wpisów w rejestrze.

  • Sprawdź, logicznych i fizycznych błędów wybranych partycji.

  • Defragmentacji wybranej partycji.

    Działania te powinny być przeprowadzane co najmniej raz na dwa tygodnie, aby utrzymać optymalną wydajność i osiągi. Jednak narzędzia opisane powyżej jest płatne i umożliwia profesjonalną diagnozę i optymalizacji ustawień systemu operacyjnego.