480 Shares 8698 views

Jak splotować bransoletę elastycznych pasków: "Caterpillar"

Sztuka Ameryki Północnej dotarła do nas z sztuki tkania kolorowych gumek. Z nich można splatać coś, co lubisz: od kolczyków do kostiumów kąpielowych i sukienek. Istnieje wiele gumek o różnych kolorach, aromatach, kształtów, nawet świetlnych. Dlatego z tej różnorodności można wybrać materiał dla duszy i zrobić z niego stylowe rzeczy. Będzie to bransoleta wykonana z gumy "Caterpillar", której technologia zostanie omówiona w tym artykule.

Bransoletka "Caterpillar"

Metoda tkania bransolet z gumowych pasów umożliwi igłom w rozwijaniu własnego stylu. Dodatkowo dziąseł są niedrogie, a rzeczy z nich nie gorsze niż w przypadku nowoczesnej biżuterii, czasami kosztowne.

Robiąc rzeczy z gumek, każdy rzemieślnik nosi ozdobę, która odpowiada jej. W niektórych kolorach można wybrać skalę kolorów, która sprawi, że obraz stanie się bardziej kompletny.

Kolekcja bransolet z gumki obejmuje takie typy jak "Wave", "Bay leaf", "Bantik", "French braid" i wiele innych. Bransoleta "Caterpillar" zasługuje na szczególną uwagę. Wyróżnia wśród innych, że praca jest całkiem prosta, a zarazem piękna i delikatna.

Czego potrzebujesz

Aby splotować bransoletę z gumowych pasków "Caterpillar", potrzebujemy następujących materiałów.

  • Gumki do tkania różnych kolorów.
  • Hak do tkania.
  • Maszyna lub procy.
  • Plastikowe mocowanie.

Przed rozpoczęciem pracy należy zbadać obwód, dokładnie przeczytać instrukcje, jak splotować bransoletę z gumowych pasków "Caterpillar". Jeśli istnieją doświadczenia tkania z gumek, praca będzie prosta.

Kilka słów o schemacie, na którym bransoletka jest opleciona z gumowych pasków "Caterpillar". Najpierw musimy wypracować algorytm wykonywania przeplotu. Aby lepiej trenować elastyczne taśmy o kontrastowych kolorach, aby lepiej zobaczyć tkactwo.

Trzeba nauczyć się jak szybko i wydajnie pracować z gumki osiem. Konieczne jest również zsunięcie elastyczności z kolumny za pomocą haka. Dostępne są dwie możliwości usuwania gumowych taśm: na maszynie jest wyrzucana z boku, a na sprężynach są tkane wewnętrzne. Trzeba nauczyć się ich odróżniać od siebie i używać tam gdzie jest to konieczne.

Są to proste sposoby tkania. Naucz się, jak splotować takie bransolety, możesz stawić czoła bardziej złożonym technikom, które pomogą odblokować kreatywność i przynieść przyjemność z pracy.

Teraz musimy mieć cierpliwość i uwagę i możemy zacząć pracę.

Tkactwo na maszynie

Wesoły i elegancki są bransoletki z gumowych pasków. "Caterpillar" na maszynie jest prosty.

W maszynie usuwamy środkowy słup kolumn, pozostawiając tylko te ekstremalne. Do tkania mamy dwa kontrastujące kolory, na przykład niebieskie i czerwone. W pierwszym rzędzie niebieskich gumek, dwieście na pręty od naroża do naroża. To będzie tylko osiem w splocie.

W kolejnym wierszu czerwone paski są również noszone od naroża do naroża. Na górze pojawia się niebieski. Teraz usuwamy dolne niebieskie gumki przez zaczep na środek. Znowu wkładaj elastyczne taśmy i weź dolne do środka. Zatem, na przemian czerwone i niebieskie pętle, splot pas o wymaganej długości. Aby zakończyć tkanie, musisz usunąć środek gumy, pozostawiając tylko jeden. Następnie z każdej kolumny rzucamy wszystko na jednego, zakładamy wszystkie cztery zespoły, wkładamy palec, rozciągamy i wbijemy haczyk. Drugi koniec haka jest umieszczony na pierwszych dwóch pętlach.

Maszyna wykonuje również tkanie bransoletek o większej objętości. Musimy jednak pamiętać, że istnieją dość skomplikowane systemy, które można rozpocząć, dokładnie wyszkolone.

Tkactwo na procy

Bransoleta "Caterpillar" wykonana z gumowych pasków na procycie wykonana jest w następujący sposób. Na procycie umieścić osiem z trzech gumy. Następnie usuń dno w środku i umieść klips na nim. Teraz ponownie włożyliśmy ósemkę gumy i ostatnie strzały w środku. Powtórz ten wiersz po wierszu do żądanej długości i zamknij drugi koniec klipu.

Wykonywanie kolorów może być inne: monofoniczne, wielokolorowe bez ścisłego wzoru lub alternatywnie kontrastujących kolorów.

Tkactwo na widelniach

Innym sposobem na to, żeby splotować bransoletę z gumowych pasków "Caterpillar" jest tkanie na widelcach. Dla niego trzeba wziąć trzy gumowe kolory, najlepiej kontrastujące, tak że splot można dobrze zobaczyć.

Delikatnie przykręć wtyczki taśmą klejącą, przygotuj różowe i pomarańczowe gumki na 20 kawałków, żółty – 10 sztuk (można dowolnie wybrać kolory), a także potrzebny jest haczyk do tkania.

Pierwszy żółty pas gumowy jest noszony z ośmioma na dwóch ostatnich zębach obu widelców. Podąża za pomarańczową gumą, złóż ją na pół, wkłada dwa widelce jednego widelca, a pod nią przechodzimy koniec żółtego, rzucając na inny widelec. Róża złożyła się na pół, położyła żółtą, ostatnią minęliśmy i rzuciliśmy na pomarańczowy. Guma pomarańczowa unosiła się wyżej niż żółta, jak zwykle.

Ponownie zabieramy pomarańczowy, składamy, wkładamy żółty, wyciągamy go i rzucimy na różowy, zabieramy ostatni w środek. I tak dalej.

Zewnętrzne kolory są pomarańczowe i różowe, tkamy je w dwa gumy, a następnie żółtą żółtą dzielimy przez osiem na obu widelcach, położyliśmy kolejny żółty na górze, usuwamy dolny środek. Jedna końcówka żółtej gumy jest rzucona na drugą stronę.

Wykonując w ten sposób powtarzane bloki, splot do żądanej długości. Pod koniec dzielimy żółte dziąsła równomiernie, rzucamy pomarańczowo i różowo na środek. Krawędzie żółtych taśm gumowych są usuwane na jednym z występów wtyku, a następnie łączymy zacisk z drugim końcem bransoletki.

Tkając na palcach

Rozważmy jeszcze jeden wariant, jak splotować bransoletę z elastycznych pasków "Caterpillar". Technologia jest taka sama jak podczas pracy z progiem. Pręty z tą metodą będą podawane palcami, ale w przeciwnym razie splot będzie podobny. Można również bez haka, ale klip do łączenia obu końców bransoletki nadal przydatne. Możesz zrobić wielobarwne bransoletki, jak pokazano na rysunku, ale możesz splotować wzór, na przykład paski o różnych kolorach, równomiernie się zastępując.

Tkactwo na paznokcie

Aby zrobić bransoletę z gumowych pasków "Caterpillar" w ten sposób, musisz najpierw wykonać improwizowaną maszynę. Wykonywane jest w następujący sposób. Weźmy małą plankę, piaskujemy ją papierem ściernym, młotkiem dwa małe goździki, w odległości 3 cm od siebie. To urządzenie symuluje plecionkę do tkania pasków gumowych.

A potem praca jest podobna do tkania bransolet z gumki "Caterpillar".

Szczyt umiejętności

Każda needlewoman chce zrobić coś takiego, co nie tylko różni się od innych, ale również stanie się przykładem jej stylu. W tym przypadku używamy nie tylko elastycznych taśm do tkania, czasem do nich dodawane są inne materiały do ręcznie robionych artykułów: taśmy, koraliki, kamyczki, koraliki, gotowe kwiaty itp. Takie "rasings" nadają stylowi tkanego jedwabiu, stylu autora.

Kiedy zwykłe tkactwo, które może zrobić wszystko, ma takie szczegóły, produkt nabiera unikatowości: żaden dodatkowy produkt nie jest bardziej niż ktokolwiek inny.

Tak więc, klasyczny schemat, na którym jest wykonany bransoleta z gumy "Caterpillar", może stać się schematem wyłącznego modelu. Taką rzecz można wykorzystać zarówno w swojej szafie jak biżuteria do strojów, i przedstawić ją kogoś jako oryginalnego prezentu.