466 Shares 5667 views

Przegląd kompaktowego hatchbacka „Daewoo Matiz” – specyfikacje techniczne, projektowanie i ceny

Pierwszy koreański kompaktowy hatchback "Daewoo Matiz" został odsłonięty w 1998 Geneva Motor Show. W tym czasie był to pierwszy udany samochód kompaktowy projekt subcompact miasto, które z powodzeniem sprzedawane w całości we wszystkich krajach Europy Zachodniej. A następnie kilka lat później nowy „Matiz” i dostał się do rynku rosyjskiego. Jak on charakteryzować nasze właścicieli samochodów? Ile to kosztuje i co pod maską? Odpowiedzi na wszystkie te pytania, można dowiedzieć się w trakcie naszego przeglądu Auto „Daewoo Matiz. – specyfikacje techniczne, projektowanie i cenowej”

projekt

Zewnętrzny wygląd samochodu był dobry Ława, który nie poddaje się żadnej zmiany w ciągu ostatnich 16 lat. Jest mało prawdopodobne, że ktoś nazwałby zewnętrzne „Daewoo Matiz” nieaktualne lub nudny. Ten dzieciak urzeka swoim skromnym i elastycznego projektowania.

Okrągłe reflektory, mały kaptur i uśmiechnięty wlot powietrza – jest „Matiz” oczywiście nie zgubić się w tłumie innych samochodów! Jego jasny i wesoły projekt będzie rozweselić każdego. W obecności „Matiz” wszystko staje się tak samo miły i wesoły.

Wielkość i pojemność

Compact „Daewoo Matiz” jest jednym z małych hatchbacków w swojej klasie. Jego wymiary są następujące: długość – 3497 mm, szerokość – 1495 mm, wysokość – 1485 mm. Prześwit 15 cm. Ze względu na mały rozmiar samochód żwawo manewrowanie na wąskich ulicach miast najbardziej pewnych siebie wszelkie sedan biznesu. Ponadto pnia może pomieścić do 165 litrów ładunku. w sam raz na wycieczkę i zakupy mały samochód (w rzeczywistości, dlatego dostał przydomek „kobieciarz”). A jeśli jest to wersja z pudełka „automatyczne”, a następnie wszyscy najlepszy samochód do jazdy po mieście, niż „Matiz”, po prostu nie znaleźć. Przy okazji, jakie z „Daewoo Matiz” specyfikacji?

Silnik i PPC

Na rynku rosyjskim są dostępne w dwóch wersjach: „Matiz” – z trzy- i czterocylindrowych silników. Zarówno instalacja benzyna mają ten sam wtrysk paliwa wielopunktowy. Jednostka Junior z jego objętości 796 „kostki” ma moc 51 KM. Górny napęd ma objętość 995 centymetrów sześciennych. Jego maksymalna moc 63 KM. Dla miasta jest to dość mało, zwłaszcza, że średnie zużycie paliwa „Matiz” wynosi 5-5,5 litra na 100 kilometrów. Samochód „Daewoo Matiz” Dane w kategoriach „apetytu” jest całkiem do przyjęcia. Jeśli obliczenia okazuje się, że jeden litr benzyny wystarcza na 20-25 kilometrów. Transmisje z „Matiz” dwa – pięć-Step „mechanika” i quad „maszyna”. Nawiasem mówiąc, drugi o wartości większości kierowców.

Cena nowej „Matiz” na rynku krajowym

Biorąc pod uwagę fakt, że nowe „koreychik” Koszty w Rosji jest mniej niż 200 tysięcy rubli w bazie, to na pewno powiedzieć, że „Matiz” – to najbardziej przystępnych cenowo samochodów na rynku w swojej klasie. Nawet chiński „Chery QQ”, który w istocie jest kopią „Daewoo”, to warto przynajmniej 3-4 tys bardziej autentyczne „koreański”. Ale najbardziej interesujące: pomimo niskich kosztów, jakość i niezawodność, „Matiz” nie jest gorszy niż jego główny konkurent – „Nissan Micra”, a nawet bardziej, niż rosyjskiej „Oka”.

„Daewoo Matiz” – dane techniczne mówią same za siebie!