716 Shares 9304 views

Berodualom inhalacji alergiczne i obturacyjnych chorób układu oskrzelowo

W ostatnich latach, częstsze chorób dróg oddechowych u dzieci, związany ze składnikiem alergicznej. Może to być ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, alergiczny nieżyt nosa, zapalenie oskrzeli z astmę składnika, astmy oskrzelowej.


Alergiczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, jest przejawem konstytucji i patologicznych zaburzeń predysponujących organizmu na alergeny. Zapalenie oskrzeli, alergiczne natury charakteryzuje się przez pojawienie się alergii i stanów zapalnych oskrzeli. Choroby towarzyszą systemów zmian patologicznych układu oddechowego spowodowane wystawieniem na działanie składnika alergicznej, zwany nadwrażliwość dróg oddechowych. Rozproszony wpływa do dróg oddechowych lub indywidualne sekcje.

Pierwsze oznaki choroby rozpoczyna się natychmiast po ekspozycji na czynnik sprawczy. Alergiczne zapalenie oskrzeli objawia napadowy suchy kaszel nasila się w nocy. W płucach są suche sapanie. Temperatura ciała zmienia się często, ale czasami może wzrosnąć do stan podgorączkowy. Stan ogólny nie zmienia się znacząco i pozostaje zadowalający lub umiarkowane nasilenie.

W astmie oskrzelowej nagłe wystąpienie choroby towarzyszą ciężkim spłycenie oddechu i ataki astmy. Nie może być zapowiedzią ataku.
Te trudne sytuacje wymagają natychmiastowej pomocy. Zazwyczaj przypisuje się wiele leków, których działanie ukierunkowane na łagodnej astmy, zapalenia i ulepszonego usuwania wyładowania plwociny.

Wdychanie berodualom

Do usuwania ataku duszności, stosowane pojedynczo wybrany dawkowania leków rozszerzających oskrzela. Należą do grupy beta-adrenergicznych używek. Obejmuje to wytwarzanie sprzedawana w postaci inhalacji – „Flomax”. Dla dzieci jest wytwarzany w postaci roztworu do inhalacji. W jej skład obejmuje berodual fenoterol i bromek ipratropium. Lek należy do grupy leków rozszerzających oskrzela. Fenoterol powoduje rozkurcz mięśni oskrzeli, naczyń płucnych, zapobiegają skurcz oskrzeli, pobudza ośrodek oddechowy. Zwiększa częstość akcji serca w wyniku stymulacji z receptorami adrenergicznymi mięśnia sercowego. Ipratropium, część leku, receptory cholinergiczne m blokowania eliminuje oskrzeli, zmniejsza wytwarzanie wydzieliny oskrzelowej. Ponieważ mechanizm działania składników beroduala różne, amplifikacja osiąga a rozległość leku, wysoką skuteczność w różnych chorobach płucnych.

Wdychanie berodualom powodują rozszerzenie oskrzeli podczas ataku duszności w warunkach astmę, przewlekłe obturacyjnej choroby płuc, systemu. Podczas berodualom inhalacji, poprawa stanu następuje niemal natychmiast i utrzymuje się przez kilka godzin. W przypadku chorób obturacyjnych połączenie berodual + Przepis hormonalne ( „prednizolon”, „deksametazon”) zapewniają poprawę duszności i usunięcia w przypadku zaostrzenia.

Lek rozluźnia mięśnie gładkie, zapobiega uwalnianie mediatorów zapalnych oraz rozwój skurcz działania alergenów zimnego powietrza.
Wdychanie berodualom stosowany do łagodzenia napadów astmy i zapobieganiu występowania astmy, POChP, przewlekłe zapalenie oskrzeli.
Lek i jego dawkowanie jest przypisane wyłącznie lekarz, biorąc pod uwagę poszczególne cechy organizmu. Dostępny w butelkach z załączonym ustnik do inhalacji.

W przypadku stosowania leku w wymaganej dawce roztworu soli rozcieńczono do objętości 4 ml i wdychane przy użyciu nebulizatora. Wdychanie wydać do czterech razy dziennie.

W przypadku korzystania z berodualom aerozolu, pacjent musi wstrzyknąć lek powoli i głęboko. Pojemnik musi być odwrócony do góry nogami. Po inhalacji potrzebować kilka sekund , aby wstrzymać oddech , a następnie wydech powoli. powtórz czynności. Pacjent powinien wiedzieć, że aerozol podawany dwa do trzech inhalacje, jeśli nie ma efektu po czterech dawkach, należy skonsultować się z lekarzem. Jedna butelka została zaprojektowana przez dwieście oddechów.

Przyjmowanie leku jest przeciwwskazane w przypadku alergii na części składowych, w pierwszej połowie ciąży.