637 Shares 1559 views

Ras psów-wilczarze: opis

Spróbuj zrozumieć, co dokładnie psy wolfhounds wierzą i dlaczego. Wilczarz nazywa ras olbrzymich. Ten zbiorowy, generic name zwierzęta, które różnią się przede wszystkim w bardzo dużej wielkości, siły, odwagi i zdolności do podjęcia walki z drapieżnikiem dla wielu ochrony, zwierzęta gospodarskie, pastwiska i chronić swoje terytorium. Muszą być lojalny wobec swego pana i zawsze sumiennie wykonywać wszystkie jego zespołu. Rasy psów-wolfhounds różnią się siłą i wytrzymałością.

Psy-wolfhounds

Najczęstszymi ras psów-wilczarze:

 • Wilczarz irlandzki;
 • Kaukaski wolfhounds rozmnażać;
 • Borzoj rosyjski;
 • Ormianin gampr;
 • Sznaucer olbrzym Bawarii;
 • Buryat-mongolski Wilczarz;
 • South Russian Shepherd;
 • Kirgiski taigan greyhound rasa;
 • Kazachskie umywalki Greyhound rasy;
 • Pirenejski pies górski, lub pirenejski Wilczarz;
 • Alabai duże.

niuanse skalne

Każda rasa ma swoje charakterystyczne cechy, ale łączy je jedno – wszystkie są bardzo duże. Wysokość kłębu Wilczarze co najmniej 70 cm, mogą ważyć 80 kg i więcej. Otrzymujemy takich ras psów na różne sposoby.

Alabai – wielki przyjaciel

Rozważaliśmy szczególnie duże psy. Jak widać, istnieje wiele różnych ras psów-wilczarze. Alabay, na przykład, został uruchomiony przez dobór krajowym. W tej rasy krew psów tybetańskich i walczące psy Mezopotamii. Koczownicy, którzy przynieśli tę rasę do życia w trudnych warunkach, muszą psy były w stanie oderwać bezwzględnie drapieżnika niezawodnie chronić kempingowych, parking, zwierzęta domowe i domu.

Psy musiały być hardy, mogli podróżować na długich dystansach. Czasami są one nawet wykorzystywane do transportu towarów. Ten ogromny zły pies trenować. Na neutralnym terytorium ona być lojalny wobec ludzi i innych zwierząt, ale na jego terytorium jest zawsze gotowy do walki, jeśli czujesz nawet najmniejsze zagrożenie dla przyjmującego lub strefy chronionej. Utrzymać dom z wilczarz może tylko doświadczonych hodowców.

przyjazne psy

Jest też ciekawa rasa. Wilczarz irlandzki przeciwieństwie Alabai, wręcz przeciwnie, bardzo przyjazny. Przyniósł tej rasy specjalnie do ochrony stad owiec, są one najlepsze pasterze. Wilczarz irlandzki uwielbia bawić się z dziećmi. Nie toleruje się samotności i nieustannie stara się być blisko ludzi. Dobry trenować. Inne psy jest przyjazny, walki nie są spełnione. Podczas spacerów nie podoba, gdy dorośli i dzieci wędrują w różnych kierunkach i aktywnie stara się wszystkich razem.

Wilczarz irlandzki można łatwo utrzymać nawet niedoświadczony w tych właścicieli psów. Ale w mieszkaniach miejskich aby go nie warto. Ale dla ludzi, którzy mieszkają w podmiejskich domów, wilczarz irlandzki może być najlepszym psem dla bezpieczeństwa w domu i komunikowania się.

Te przykłady pokazują, że każdy Volkodav rasa nie ma przypadkiem. Warunki, w jakich żyli ludzie, zmusił ich, aby dostosować je do właściwej rasy psa. To rasa, która jest idealna do panujących warunków. I to nie był tylko kaprys. Były to istotne okoliczności. Historia każdej rasy w jej postaci własnej interesujące i pouczające.

Gampr – kto to jest?

Potężny i silny pies od dawna uznano rodzaj Owczarek kaukaski typ ormiańskiego. Gampr – pies, który wymaga szczególnej uwagi. Śledząc historię Ormian wilczarz, naukowcy byli przekonani, że rasa ta powstała już w pierwszym wieku pne i odegrały pozytywną rolę w życiu narodu ormiańskiego. Na cześć gamprov w Armenii nawet wydała znaczek. I to nie przypadek, ponieważ rasa jest rodzimy, czyli lokalny, związany z określonym obszarze, w tym przypadku, Armenia.

Charakter gampra bardzo ciekawy. Postanawia zaprzyjaźnić się z właścicielem i członków jego rodziny, czy nie. Jeśli pies będzie obrażony na hoście, ignoruje go przez długi czas. Właściciel bardziej gampr (pies) kocha swoje dzieci i członków rodziny. Chroni je w pierwszej kolejności. Jeśli gampr pilnuje stada, to przede wszystkim chroni młode zwierzęta, kozy i owce, a dopiero potem rusza w obronie zwierząt dorosłych.

W służbie człowieka

Kaukaski Wilczarz jest uważany za psa usługa. On jest w stanie wiernie nosić wartownicze, dlatego jest często określany jako pies stróżujący. Bardzo nieufny wobec obcych, bierze nic z rąk innych, będzie głodny przez długi czas, dopóki nie został nakarmić pana. Kaukaski Wilczarz jest lepiej znany jako Pasterza kaukaskiej. Tak często jest znany w naszym kraju.

Kaukaska (pies), dobrze reaguje na szkolenia i jest uważany za jeden z najbardziej inteligentnych czworonożnych przyjaciół człowieka. Najbardziej narażone punkt kaukaskich wilczarz uszach walczą drapieżnika, pies instynktownie chroni je. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zatrzymać.

W mieszkaniach miejskich zazwyczaj wolą trzymać owczarki z krótkimi włosami, ale to jest do właścicieli smaku. W podmiejskich domów mogą zawierać wszystkie rasy kaukaskiej, strażnicy są doskonałe. Historia rasy kaukaskiej nie Wilczarze zainstalowane do końca. Istnieje kilka wersji. Ale przede wszystkim możemy założyć, że podczas podboju Owczarki Kaukazu były aktywnie zaangażowane w ochronę fortec. Jest możliwe, że na Kaukazie, zostały one sprowadzone z innych miejsc, ale w Rosji pochodzi z Kaukazu.

Bavarian wilczarz

Sprzeciwiać wilczarze rasy siebie nie jest konieczne. A jeśli nie jak skała, a następnie spojrzeć na drugą. Państwo może naprawdę jak bawarskim Wilczarz. Sznaucer olbrzym rasa nazywa, że jest olbrzymi sznaucer. Właściciele często odnoszą się do niego po prostu Zmartwychwstałego. Nie zakochać się w tym pies jest po prostu niemożliwe. Sznaucer olbrzym jest bardzo piękny. Pozornie może to przypominać kręcone pudla, ale bardzo duże. Jednak porównanie z pudla jest prawdopodobnie błędne. Wełna mu twardy, gęsty, przypominający drutu podczas głaskania. Długie włosy na twarzy zamyka oczy, z których wynika, że pies Sly uśmiech i coś delikatnie powiedzieć. Kolor sierści psa jest najczęściej czystej czerni, ale są mieszane czarno-biały kolor, który jest nazywany „pieprz i sól”. Jest to bardzo szlachetna rasa. Wilczarz różni wierność i powściągliwości.

Niemcy są domem dla Sznaucer olbrzym, a dokładniej Bawarii i Wirtembergii. Charakter psa jest po prostu wspaniały. Czasami wydaje się, że jest w stanie myśleć jak człowiek, i podejmować świadome, inteligentne decyzje. Bardzo lojalny pies do właściciela. Ma szczególną starannością, siły, wytrzymałości, roztropnością, zdolność do powstrzymania emocji. Wygląd Sznaucer olbrzym jest raczej poczucie szacunku niż strach, więc jest to solidny obrońca, który lepiej przejść przez ponad powodować konflikt.

niezawodny strażnik

Buriacki-Mongolska Wilczarz jest rodowitym rasy psów, które zostało utworzone na terytorium współczesnej Buriacja, Mongolii i obszarów ściśle powiązane. To jest prawdziwy wilczarz, jest w stanie oprzeć się drapieżników i chronić właścicieli. Pies jest dobrze dostosowany do siedliska regionu jest skromny i odporna na choroby. Szczególnie piękny trudno jest nazwać psa, a – wręcz przeciwnie. Ona wygląda jak bezpański pies przerażający. Ale jej dusza jest dobra. Wilczarz pies nie jest przypadkowe w klasztorach buddyjskich uznano za święte zwierzę.

Pies jest dobrze przystosowana do ochrony stad zwierząt hodowlanych, wielbłądy i właścicieli mieszkań. Jednak pasą się zwierzęta, nie wie, w jaki sposób, ale jest to niezawodny strażnik, towarzysz i ochroniarz. Ponadto wilczarz Mongol-Buryat zidentyfikowane zdolność do znalezienia osoby w momencie awaryjnego, co pozwoliło ocalić od śmierci wielu ludzi. Można zatem uznać wilczarz nie tylko niezawodny strażnik, obrony i zręcznym myśliwym, ale również dobry ratownik.

Niektóre charty są postrzegane jako rasy psów-wilczarze, zwłaszcza rosyjski borzoj, chart taigan Kirgistanu i Kazachstanu charty umywalki. Te psy są uważane za polowanie. Full-grown wilk, mogą jedynie prowadzić, aby przynieść mu Hunter. Ale młody drapieżnik, dzięki swojej wielkości, odwagi i siły, które są w stanie łatwo poradzić sobie, więc są prawdopodobnie uzasadnione wolfhounds.

hodowla

psy hodowlane takie poważne – nie jest łatwe, niezależnie od rasy. Wilczarz wymaga szczególnej uwagi i monitorowania. Po prostu trzeba zrozumieć, że każda samica instynktownie chronić swoje młode. I jeśli wielkość samic są porównywalne z wymiarami łydki, konsekwencje ludzkiego kontaktu ze szczeniąt macica wolfhounds może być bardzo smutne dla niego. Bred wolfhounds zazwyczaj w specjalnych szkółkach. Psy hodowane w domu może tylko doświadczonych hodowców. Sprzedam szczenięta lepiej niż w wyspecjalizowanych instytucjach.

Wolfhound szczenięta

Musimy kształcić je natychmiast, jak tylko zostały one zabrane od matki. Należy zauważyć, że w pierwszych dniach życia matka szczeniąt udało się dać im bardzo pierwsze doświadczenie na przeżycie. I kutenok będzie prowadzony przez tego doświadczenia, instynktownie broniąc swego prawa do życia. Ale właściciel szczeniaka jest zobowiązany do ustanowienia siebie jako lidera, aby było jasne, że jest szefem.

Sprawdź szczeniaka jest bardzo prosta. Wystarczy do głodnego zwierzęcia wybierać dania z żywnością. Instynktownie szczeniak powinien chronić swoje jedzenie. Jeśli warczy, a nawet łapie na komputerze, próbując odeprzeć jedzenie, a potem wyraźnie nie ma kontaktu. Ale jeśli szczeniak posłusznie daje jedzenie do właściciela, to wyraźnie rozpoznaje go jako lidera. Oznacza to, że właściciel był lojalnym przyjacielem, niezawodny obrońca i oddany przyjaciel. Jednak różne postacie są różnych ras psów-wilczarze. Zachowywać się z nich z dużą ostrożnością.

Odżywianie małe psy

Karmić szczenięta muszą być prawidłowo. Ich diety powinna być obecna mięsa zawierającego białko, jak również wszystkie że zawiera węglowodany, witaminy i minerały niezbędne. Żywność powinna być podawane w małych porcjach, ale często, że szczeniak nie jest zawyżona, a on nie miał problemu z brzuszkiem. Feed-Wilczarze szczeniąt, w zasadzie, może i sucha karma, ale tylko wtedy, gdy produkt jest robiony znanym i zaufanym dostawcą. A jedzenie ma być stosowany do karmienia szczeniąt jest olbrzymia skała. Stosowanie produktu dla zwykłych szczeniąt i psów doprowadzi do tego, że Wilczarz rosną słabo rozwinięty.

Dorosły feed pies 2 lub 3 razy dziennie. Ale pamiętaj, że ilość jedzenia, która pochłania psa, to nie jest mała, ale nie mogą być cięte. Świeża czysta woda w wilczarze musi być koniecznie i na stałe. To jakość wody może powodować pewne dolegliwości i chorób wilczarze.

Pies Wilczarz – to przede wszystkim najlepszy przyjaciel człowieka, jego asystent, ochroniarz i towarzysz. Nie można wziąć do domu tylko do gry, a następnie wyrzucić. Jeśli zdecydujesz się mieć w swoim wilczarz, konieczne jest, aby uświadomić sobie pełną miarę odpowiedzialności, które wzięłyby na siebie. Te psy nie tolerują zaniedbania siebie. To nie ma znaczenia, rasy psa lub ogromną Alabai. Najważniejsze – aby kochać i szanować swojego zwierzaka. Wtedy też będzie odwzajemnić.