285 Shares 6604 views

Ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa

Choroby kręgosłupa, wiadomo, że mają negatywny wpływ na pracę innych organów. Może to prowadzić do rozwoju różnych chorób. Jednakże, konsekwencje mogą być zawieszone lub zapobiec, niezależnie od wieku danej osoby. Zalecane jest, oczywiście, jeść prawo i wykonywać proste ćwiczenia.

Ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa jest skomplikowana procedura. Kiedy jego zachowanie w pierwszej kolejności, nie powinniśmy przeceniać własnych możliwości fizycznych. Ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa eliminuje przepięcia lub zbyt gwałtownych ruchów. Słownictwo mają głównie na pozbycie się chorób przewlekłych związanych ze zmniejszeniem siły mięśniowej oraz ograniczenie ruchu stawów.

Ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa jest częścią leczenia wielu chorób. W zależności od charakteru choroby, aby wybrać optymalny zestaw ćwiczeń. Ponieważ ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa jest nie tylko ukierunkowane na eliminację bólu, ale również powrót sprawności ruchowej w stawach, podejście musi być kompleksowe i indywidualne zarazem.

Istnieje kilka konkretne ćwiczenia dla tego lub innego obszaru. Tak więc, nie jest rehabilitacja dla obszaru szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i ogólnie terapeutycznych ćwiczeń dla pleców. Każda z tych technik pomaga również wyeliminować ból.

Aby wykonać jedną z ćwiczeń powinny opierać się o ścianę plecami tak, że stopy umieszcza się na nim o stopie. Ręce muszą być opuszczone pionowo i palmy spłacić. Następnie powoli przesuń w dół ściany aż do czasu, gdy uda będą równoległe do podłogi. W takiej sytuacji należy odłożyć na kilka sekund, a następnie zaczyna rosnąć powoli, utrzymując jednocześnie tylnej ścianie.

Aby wykonać inne ćwiczenia powinny leżeć na podłodze, trzymając się swojego pasa. Nogi w tym samym czasie powinny być wygięte. Konieczne jest, aby podnieść jedną nogę tak, że Shin zabrał pozycji równoległej do podłogi. Konieczne jest, aby wprowadzać powoli okrężnymi ruchami. Po dziesięciu sekundach powinien powtórzyć ruch drugiej nodze. To zadanie powinno być wykonane w większości możliwości.

Należy zauważyć, że podczas ćwiczeń terapeutycznych kręgosłupa przepuklina jest integralną częścią terapeutycznego lub profilaktycznego przebiegu tej choroby. Nie zaleca się wykonywać ćwiczenia na skręcanie, skakanie i bieganie są przeciwwskazane. Skuteczny w tej chorobie będzie pływanie, jazdę na rowerze, spacery.

Istnieje kilka ćwiczeń, które mogą być prowadzone niezależnie w domu.

Aby wykonać pierwsze powinno wrócić do oprzeć o ścianę tak, że dotknął ostrza, szyja, pośladki i pięty. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na czas. Do tego należy dodać codziennie przez pięć sekund, aż czas nie wzrośnie do pięciu minut.

Wykonywanie innych ćwiczeń powinien leżeć na plecach. Kolana jednocześnie konieczne jest Bend. Czasami kolana odchylane w jednym kierunku, dwa – w drugiej, trzy – cztery kolana rozwiedziony – są ograniczone.

Innym ćwiczeniem. Leżąc na plecach z nogami prostymi, należy odłożyć jedną skarpetkę do siebie, a drugi – od siebie. Dodatkowo zmniejszyć zużycie i rozwodu.

Skuteczna będą kopać huśtawki w pozycji leżącej na boku. Jest również bardzo przydatny w przepukliny wykonać ćwiczenie „Cat”. Stojąc na czworakach, należy łuk i zginać do tyłu.

Innym bardzo użytecznym ćwiczeniem dla kręgosłupa jest następujący: w pozycji leżącej należy pociągnąć prawe kolano do lewego łokcia i lewe kolano do prawego łokcia zakrętach.