488 Shares 5864 views

Peugeot 3008, opinie i cechy

Peugeot 3008 – crossover, produkowany przez francuską firmę Peugeot od 2008 roku. Samochód jest wykonany w postaci pięciodrzwiowego 5-osobowego kombi, wyposażony w silniki benzynowe i diesla o różnej objętości.

Peugeot 3008. Charakterystyka techniczna samochodu z silnikiem 1,6 TNR 156 LS z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów:

Samochód ma następujące wymiary: długość 436,5 cm, szerokość 183,7 cm i wysokość 1639 cm. Odległość między pojazdem wynosi 180 mm. Maksymalna prędkość, jaką daje ten model to 202 km / h, podczas gdy w ciągu zaledwie 9,5 sekundy przyspiesza do 100 km / h. Zużycie paliwa w cyklu miejskim wynosi 10,7 litrów, w mieszance – 7,7 litrów. Minimalna objętość bagażnika wynosi 432 litrów, w razie potrzeby może zostać zwiększona do 1241 litrów. Dopuszczalna masa brutto samochodu wynosi 2080 kg. Maszyna jest wyposażona w ABS, automatyczny system alarmowy do hamowania awaryjnego, poduszkę powietrzną kierowcy i boczne poduszki powietrzne do przednich siedzeń, klimatyzację lub klimatyzację. Niezależnie od konfiguracji, jest on wyposażony w podgrzewane lusterka boczne, oświetlenie i regulację wysokości podłogi w bagażniku.

Peugeot 3008. Odpowiedzi właścicieli:

Ten model został zaprojektowany na podstawie 308 Peugeot, w porównaniu z poprzednim, okazał się znacznie większy i bardziej przestronny. Duża kabina jest jedną z głównych zalet samochodu Peugeot 3008. Opinie pokazują również, że w samochodzie znajduje się duży bagażnik, który może łatwo pomieścić zakupy z supermarketu i urządzeń gospodarstwa domowego o średniej wielkości.

Właściciele, którzy dostali się w wypadek na tym samochodzie, zauważają doskonałą i terminową eksploatację poduszek powietrznych i niezawodnego samochodu w ogóle. Wysoki prześwit jest kolejnym plusem marki Peugeot 3008. Świadectwa wskazują, że pokonuje granice miasta, a także idzie wzdłuż dobrze zachowanej autostrady. Ale poruszanie się po otwartej bezgłośności i głębokich szczelinach może przekręcić się na dno.

Niezawodność to kolejny plus marki Peugeot 3008. Opinie potwierdzają, że największe awarie w samochodzie są rzadkością, ale małe występują co 10-15 tys. Km. Na liście zasług, można także zauważyć dobre reflektory, komfortową kabinę i wygodne fotele z podparciem i regulacją. Właściciele i dobrą izolację salonu są chwaleni , ale niektórzy zauważają, że izolacja akustyczna łuków kół pozostawia wiele do życzenia – słychać uderzenia rykoszetów, rozpryskiwania wody podczas jazdy przez kałuże.

Doskonałą kontrolę i dobrą dynamikę podkręcania można również uznać za zaletę samochodów. Samochód zdecydowanie przejeżdża, z kolei przychodzi bez rolki i doskonale trzyma drogę. Średnie zużycie paliwa odpowiada danym określonym przez producenta. Z przekonaniem i spokojną jazdą po mieście, maszyna zużywa około 10,5 litra benzyny.

Jednakże samochód ma pewne wady. W szczególności – raczej słaba elektronika Peugeot 3008. Recenzje zauważają, że większość awarii jest z tym związana. W kompletnym zestawie nie ma wystarczająco dużo użytecznych płynów, takich jak ogrzewanie koła kierownicy, czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy itp. Piec dobrze rozgrzewa się, ale nie ma wystarczająco dmuchania do nóg. Niektórzy zauważyli dość sztywne zawieszenie, które pozwala poczuć wszystkie uderzenia na drogach i hamulce o małej czułości.