347 Shares 6500 views

Prostak – to … Sens „świętego głupca”. święci głupcy

Ludzie wierzą, że Boga głupca – Człowiek z obowiązkowej obecności jego choroby psychicznej lub wady ciała. W prostych słowach, to jest zwykłym głupcem. Kościół bezlitośnie obala tę definicję, twierdząc, że tacy ludzie spontanicznie skazują się na cierpienie, kopertowanie zasłoną, która ukrywa prawdziwe myśli życzliwości. Teologia wzywa do rozróżnienia tych dwóch pojęć, jak na charakter głupców i głupców „na litość boską.” Jeśli pierwszy typ wszelkiego rodzaju zrozumiał, co o sekundę powinna mówić w sposób bardziej szczegółowy. Są one ze względu na ich silną miłość do Boga stał ascetów, chronić się od ziemskich dóbr i wygód, skazując się na wieczne wędrówki i samotności. Jednocześnie mogą one stać się szalony, nieprzyzwoite zachowanie w miejscach publicznych, starając się przyciągnąć przechodniów. Przez tydzień w biurze miesięcy modlitwy i zostali obdarzeni dalekowzroczności, ale pomimo tego, próbując uciec sławę ziemską.

Idealna odzież dla błogiego – nagi, torturowany ciała, pokazując lekceważenie ludzkiego ciała ginie. Nude obraz posiada dwa sens. Po pierwsze, czystość i niewinność anioła. Po drugie, pożądanie, niemoralność, personifikacja diabła, który jest w sztuce gotyckiej zawsze wyglądał jak nagi. Ten garnitur ma podwójne znaczenie, ponieważ od jakiegoś zbawienia, a drugi do zniszczenia. Jeszcze mieli jedną charakterystyczną cechę – ubrania koszuli lub przepaski.

Język używany przez świętego głupca – cisza. Ale niemota zwolennicy byli nieliczni, jak to było sprzeczne z bezpośrednich obowiązków błogosławionych: narazić ludzkie przywary i przewidywania głosowych. Wybrali coś między ciszy i nadawania. Wielbiciele mamrocząc niezrozumiale i szepnął, niosąc niespójne nonsensy.

Interpretacja słów

Głupota tłumaczone z starosłowiańskim jak wariat i głupek, wywodzi się z następującymi słowami: ourod i yurod. Po przeanalizowaniu słowniki Ozhegova, Efraim, i Dalia, możemy stwierdzić, że semantycznej obciążenia podobnych słów.

właściwości semantyczne

1. W religii Fool – człowiek, który wyrzekł ziemskie korzyści, aby wybrać odpowiedni dla siebie ścieżkę ascety. Mądry głupiec, jedna z powierzchni świętości. (Foolish tańczyli i płakali. V.I.Kostylev „Iwan Groźny”)

2. starożytne znaczenie słowa „głupie”.

3. Oznaczenie dezaprobaty poniża człowieka: ekscentryczny, szalony. (Czy ja wyglądam jak młody włóczęga świętego głupca, który został stracony dzisiaj? M.A.Bulgakov „Mistrz i Małgorzata”)

Racją bytu

Ich zachowanie starali się przekonywać ludzi, pokazując je w formie karykatury swoich działań i czynów. Zrobili zabawy ludzkich wad, takich jak zazdrość, brutalności, urazy. Zrobiono to w celu dostosowania się do mas poczucie wstydu w haniebnym istnienia. W przeciwieństwie do uczciwych błazny głupcy nie uciekać się do cięcia sarkazm i satyrę. Były one prowadzone przez miłość i współczucie dla ludzi, którzy stracili podróż swojego życia.

Prokopiy Ustyuzhsky

Prostak błogosławiony, który jako pierwszy porównał siebie z Ambasadorem woli Boga, nazywając w następnej niedzieli rano cała populacja Ustiug modlić, inaczej Bóg ukarze ich miasto. Jego obsmeyali, uważany za szaleństwo. Kilka dni później ponownie ze łzami w oczach zapytał mieszkańców do pokuty i modlitwy, ale znowu nie było słychać. Wkrótce jego proroctwo się spełniło: miasto hit straszliwą burzę. Przerażeni ludzie wbiegli na katedrę i blisko Matki Bożej, znaleźli modląc błogosławiony. Mieszkańcy również zaczął modlić się żarliwie, niż i zapisaniu ich miasto przed zniszczeniem. Wiele zapisany swoje dusze i, odwracając wzrok na Boga. Upał i mróz co noc Błogosławiony Prokopa spędzony czas modlił się w kruchcie kościoła, a rano spać w gnoju.

W Antiochii, święci głupcy zaobserwowano, z których jeden był znak identyfikacyjny w postaci martwy, przywiązany do swego psa na nogi. Z powodu takich dziwactw ludzie nieustannie żartował z nich, często wyrzucony i pobity. Stąd wniosek, że święty głupiec – męczennikiem, ale w przeciwieństwie do klasycznego rozumienia tego słowa, odczuwania bólu i cierpienia nie raz, ale przez całe życie.

Błogosławieni Fool Andrew dla Chrystusa

Za panowania cesarza Lva Velikogo – Mądry żył w Konstantynopolu, człowieka, który kupił wiele niewolników, wśród których był chłopiec od słowiańskiego wyglądu imieniem Andrew. Właściciel kochała go bardziej niż inni, bo był przystojny młody człowiek, smyshlen i rodzaju. Od dzieciństwa, jego ulubionym miejscem do odwiedzenia był kościół, odczyt dał pierwszeństwo Pisma. Raz złapał diabła modlitwy i zaczął dobijać się do drzwi, mylić. Andrew przestraszył się i wskoczył do łóżka, pokryte skórę kozła. Wkrótce zasnął, miał sen, w którym ukazał mu się dwie armie. W jednym z wojną byliśmy w jasnych szatach jak aniołów, a drugi wyglądał demonów i diabłów. Czarny biały armia oferowane do walki z ich potężnego giganta, ale nie odważył się walczyć. A potem zszedł z niebios svetloliky młodzieży. W jego ręce były trzy korony nieziemskie piękno. Andrei pragnął kupić je za wszelką cenę, który dałby mu gospodarz, widząc takie piękno. Lecz anioł zaproponował inną wersję, mówiąc, że te wieńce nie są sprzedawane do wszelkich ziemskich bogactw, ale mogą one należeć do Andrzeja, jeśli wygra czarnego olbrzyma. Andrew pokonać go, otrzymał koron nagrody, a następnie usłyszał słowa Najwyższego. Pan powołał Andrzeja stać błogi dla niego i obiecał wiele nagród i wyróżnień. Prostak to usłyszał i postanowił czynić wolę Bożą. Od tego czasu, Andrew zaczął chodzić na ulicy nagiego, pokazując całą swoją chropowaty przeddzień korpusu noża, udając się szalony, niosąc nieartykułowany bełkot. Przez lata znosił obelgi i plucie w plecy, znosił głód i zimno, upał i pragnienie, i otrzymał jałmużnę dystrybuowane do innych ubogich. Ze swej pokory i cierpliwości, otrzymał nagrodę od Pana dar jasnowidzenia i wróżenia przez co zaoszczędziło sporo zagubionych dusz i przyniósł czyste zwodzicieli wodnych i złoczyńców.

Czytanie modlitw w kościele Blachernae Andrew Konstantynopola widział Maryję, od którego otrzymał błogosławieństwo. Przy 936 Andrew zmarł.

nieustraszony oświadczenia

Głupcy walczyć nie tylko z grzechów ludzi, ale także z własną rękę, na przykład, z dumą. Nabyli przez lata życia pokory pomaga przetrwać wszystkie ludzkie ataków i pobicia. Ale ich pokora i posłuszeństwo nie znaczy, że są one słabej woli i mięczaki. Czasami robią głośne oświadczenia z trybun gdzie reszta ludzie byli przerażeni i spuszczali oczy.

Przykładem w historii

Po długich perswazji Nicholas Sallosom znany jako Fool-Psków, Iwan Groźny nadal nie chciał jeść mięso na stanowisku, twierdząc, że jest chrześcijaninem. Blessed Nicholas trzymał głowę i zauważył, że dziwnym położeniu królewskiego nie jedzą mięsa, ale do picia krew chrześcijańską. Król został skompromitowany w takim oświadczeniu, a wraz z jego armia została zmuszona do opuszczenia miasta. Zatem whacky Psków uratowany przed zniszczeniem.

Przykłady w literaturze

Klasyczny obraz świętego głupca, znana wszystkim od najmłodszych lat – bohater rosyjskich podań ludowych Iwan głupcem. Początkowo wydawało się absolutną głupca, ale stało się jasne, że irracjonalność jego ostentacyjny w czasie.

NMKaramzin stworzył postać imieniem Wasilij Blazhenny, którzy w obawie hańba Ivana Groznogo, ujawniane wszystkie jego akty przemocy. Jednak ma ona postać błogosławionego Jana, który nawet w rodku zimy i boso na każdym rogu emisją nieprzyjemnych czyny Borisa Godunova.

Puszkin błogosławiony

Wszystkie te bohaterów Karamzin Puszkin zainspirowały do tworzenia własnego wizerunku głupiec Bożego, nazywany cap żelaza. Pomimo mniejszej roli przypisanej do niego, a kilka replik tylko w jednej scenie, ma swój własny „misję prawdy”, który wypełnia całą tragedię. Nic dziwnego, że mówią, że słowo może nie tylko boli, ale także zabić. Apelował o ochronę do Godunowa po obraził miejscowych chłopców i zabrał dużo pieniędzy, żądając im taką samą karę, która była niegdyś król zaproponował zastosowanie do małego księcia. Prostak zażądał ich na rzeź. Sama wiadomość o losie dziecka nie jest nowy, to zostało wspomniane w poprzednich etapach, ale różnica w skoku. Jeśli wcześniej na ten temat tylko szeptem, teraz oskarżenie zostało wykonane osobiście i publicznie, że służył jako szok dla Borysa. Król Te sygnały czyn, jako małe plamki na jego reputacji, ale żelazko Cap otworzył ludziom oczy na fakt, że ta ohydna zbrodnia, i że nie jest konieczne, aby modlić się za króla Heroda.

Błogi wielbiciele strona sławy, ale za cierpienie i nikt ceniony wyczyny Pana wynagrodzony ich zdolność do tworzenia cudów mocą modlitwy słowami.