841 Shares 2065 views

półpasiec słoneczne. Objawy. leczenie

W jasny słoneczny letni dzień, trudno nie dać się w dobry nastrój. To było w ciepłych lat, starając się iść do kraju, opalać się lub iść odpocząć w ciepłym rejonie przybrzeżnym. Jednak sytuacja może się odwrócić wyglądu dziwne plamy na skórze, które występują w dużych ilościach na co dzień, a potem drugi, i łuskane.

Diagnoza jest prosta. To – półpasiec słoneczne, które jest zakażenie skóry. W tej chorobie, to dotyczy tylko górną warstwę skóry (rogówki). Nie pojawia się stan zapalny. Jednak taki grzybicy haczyk może być, choć prawdopodobieństwo takiego wyniku jest niezwykle mała.

Solar Półpasiec występuje najczęściej wśród mieszkańców ciepłych krajów, gdzie dość gorąco i wilgotno. Może rozwijać się zarówno kobiet jak i mężczyzn. W tym względzie, choroba nie jest selektywny. Większość chorych w wieku poniżej 25 lat. Jednakże, istnieje półpasiec i osób starszych, a nawet dzieci.

Grzyb, dotarcie do pacjenta, często wybiera się do stacjonujących włosy na głowie, fałdy w górnej części ciała lub obszarach, gdzie istnieje wiele gruczołów łojowych. Niektórzy ludzie są nosicielami tego szkodliwego grzyba, że ich ciało nie manifestuje się. Ale z tych pacjentów i może złapać grzybicę opalania. Dzieje się przez bliski kontakt z pacjentem lub stosując ogólną higienę ręczniki, kapcie, pościel, pościel.

Należy zauważyć, że rozprzestrzenianie się grzyba przyczynia się do wody morskiej i ciepłe promienie nawet słonecznych. Półpasiec słonecznych rozwija się u ludzi, którzy mają zaburzenia endokrynologiczne, choroby krwi i układu płucnego. Naukowcy odkryli, że istnieje genetyczna predyspozycja do planu rozwoju tej choroby.

środki ostrożności

Nie ma wiele zasad i wskazówek można wykonać, aby uniknąć pozbawienia słońce w swoim życiu. Po pierwsze, nie opalać się natychmiast po kąpieli. Lepiej jest poczekać aż skóra jest lekko wyschnie. Po drugie, konieczne jest stosowanie kremów ochronnych i płyny z wysokim poziomem ochrony przed słońcem. Ponadto, konieczność opalać się z umiarem. Po trzecie, nie zaleca się chodzić na dzikich plażach, a po odpoczynku w pobliżu wody trzeba wziąć prysznic. Wreszcie, zawsze warto przestrzegać zasad higieny. Musi być indywidualne ręcznik, myjka i pościel itd.

półpasiec słoneczne. objawy

Po zakażeniu, grzyb natychmiast nie mogą występować żadne objawy. Czasami trwa to kilka tygodni lub nawet miesięcy, a następnie jest mała różowa plamka. Każdego dnia coraz częściej pojawia się te plamy na ciele. Nie swędzenie lub ból jest tam. Tylko obierania może wystąpić.

Plamy można łatwo zmienić kolor, obracając brązowy lub żółty. Jednak wyróżnia się na tle ogólnego koloru skóry. Oczywiście, ten estetyczny defekt prowadzi do stresu i emocjonalnych podziałów, zwłaszcza u kobiet.

Solar półpasiec. Jak leczyć?

Poddać się gonty słonecznych nie jest konieczne. Lepiej jest, aby skonsultować się z dermatologiem, który zaleci odpowiednie leczenie i leki. Po pierwsze zwykle przepisywany przeciwgrzybicze maści. Przebieg leczenia trwa ich mniej niż tydzień. procedura obowiązkowa po otrzymaniu wannę z twardej gąbki.

To właśnie pozbycie się choroby takie jak gonty słonecznych. Leczenie polega na początku możliwie złuszczenia zewnętrznych warstw skóry, gdzie znajduje się grzyba. Najlepiej żeby nawrotu do procedury, takie jak promieniowanie ultrafioletowe. Dzisiaj, rozwój nowych schematów leczenia tej choroby zakaźnej. Jednakże, w celu określenia właściwej opcji i wybrać odpowiednie leki mogą być wyłącznie wysoko wykwalifikowanych.