323 Shares 3661 views

Kiedy potrzeba, aby przejść miesięcy po urodzeniu dziecka? Gdy cykl menstruacyjny staną się regularne?

Każda kobieta potrzebuje szczególnej uwagi i troski o ich zdrowie. Dlatego w tym artykule chcę mówić o tym, kiedy iść miesięcy po porodzie, ponieważ mogą one być, a co powinno kobiety oczekują od tego naturalnego procesu.

lochia

Niektóre kobiety błędnie uważają, że pierwszy miesiąc po porodzie wystąpić natychmiast po procesie odwiedzenie okruchy do światła. Ale tak nie jest! Nie należy mylić lochia – obfite, które oczyszczają organizm z kobiet, a mianowicie macicy i kanał rodny z różnych pozostałości z menstruacją. Sposób ten jest zupełnie inny charakter. Jeśli chodzi o wybór danych, w pierwszym tygodniu po porodzie, mogą one być dość obfite, głównie czerwony, brązowy, aby przyciemnić, to samo będzie stopniowo rozjaśnić aż zniknie całkowicie w drugim tygodniu. Proces ten może trwać od trzech tygodni do sześciu tygodni. W całym okresie kobieta traci średnio 300 ml krwi. Nie trzeba się obawiać, jeśli najpierw z wydzieliny pozostawi małych skrzepów, jest to normalne.

połóg

Nie jest tajemnicą, że proces ciąży i narodzin dziecka – złożonym procesem biologicznym, który wymaga ciało kobiety najwięcej energii i zdrowia. Dlatego po porodzie kobieta potrzebuje pewnego czasu na relaks i natura zapewniła go. Jeśli młody pierś matki karmienie dziecka, to jest naturalne i konieczne, w jej ciele aktywnie produkuje takiego specjalnego hormonu żeńskiego jak prolaktyna, promowanie laktacji i robi wszystko, aby uniknąć kolejnej ciąży wystąpił. To znaczy, naturalny środek antykoncepcyjny. I tak długo, jak kobieta nie występuje owulacji i miesiączkowania – nowa ciąża jest po prostu niemożliwe. Ale nie liczyć na zbyt wiele z działaniem hormonów. Po tym wszystkim, istnieje wiele różnych czynników przyjść do pracy. Tak, to jest ważne, że mama karmiła dziecko tak często (nie rzadziej niż co dwa do trzech godzin), nie można zrobić więcej przerw w karmienia nawet w nocy. Inaczej, poziom prolaktyny jest niewystarczająca, aby chronić przed niepożądanym pani ciąży. Szczególnie dotyczy to okresu, kiedy matki zacząć wprowadzać pokarmy stałe, i aby nasycić dziecko zajmuje mniej mleka niż przedtem.

Karmienie piersią i miesięczne

Zastanawianie kiedy jechać miesiąc po porodzie, każda kobieta po prostu musi wiedzieć, że nie jest to konieczne, aby całkowicie zakończyć karmienie piersią. E. Nawet jeśli młoda matka karmienia piersią dziecka, może być zbyt wcześnie lub zbyt późno, aby rozpocząć miesiączki. Nie należy bać się tego, że jest to normalny proces, który nie wpływa na laktację i tylko pokazuje, że ciało jest odzyskiwany i gotowy do nowej koncepcji.

Jeśli naturalnego porodu

Tak więc odpowiedź na pytanie, kiedy jechać miesiąc po urodzeniu. Średnio, to dzieje się w ciągu sześciu miesięcy po urodzeniu, ale może trwać nawet do 10-12 miesięcy. W danym okresie może się rozpocząć w tym okresie. Dotyczy to jednak tylko tych kobiet, których dzieci są karmione piersią w całości lub w części. Jeśli dziecko – od butelki, mama miesiączka może rozpocząć się znacznie wcześniej. Gdy istnieją okresy po porodzie w tym scenariuszu? Zwykle występuje w 1,5-3 miesięcy po urodzeniu dziecka. Szczególnym przypadkiem są różne komplikacje podczas porodu i trudnym okresie odzyskania ciała kobiety po urodzeniu dziecka (pod warunkiem jednak, że dziecko jest całkowicie karmione butelką). W tym przypadku, okresy może rozpocząć się nie wcześniej niż w drugim lub trzecim miesiącu po urodzeniu.

sztuczny poród

A kiedy trzeba iść miesiąc po porodzie, jeśli dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie? W takiej sytuacji konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników, ale warto zauważyć, że czas nie jest naruszona. Tzn. Musi poruszać takie kobiety na tych samych figur jak matki, które dawały spokoju urodzić. Miesiąc po rozpoczęciu sztucznej urodzenia średnio sześć miesięcy po urodzeniu dziecka.

norma

Tak więc, gdy istnieją okresy po porodzie, rozumiemy. Teraz konieczne jest, aby zwrócić uwagę na sam proces, aby analizować wszystkie niuanse. Pamiętaj, aby powiedzieć, że pierwszy okres będzie dość obfity. Nie należy bać się tego, że jest to normalny stan rzeczy. Wyjaśniono wszystko, co w macicy może być oślizgłe pozostałości, które nie mają czasu, aby wydostać się z lochia, to wszystko i opuścić ciało w pierwszej miesiączki. Jeśli kobieta nie zwalnia trwa ponad tydzień i nie towarzyszą objawy niedokrwistości (kołatanie serca, zawroty głowy i ogólne osłabienie), nie martw się. W innym przypadku lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem.

znaki ostrzegawcze

Zrozumienie tego, co dzieje się z ciałem po porodzie, które są co miesiąc i co mogą one być, powinny być również omówione, w jakich przypadkach konieczne jest, aby zacząć być problemem. Więc szukać pomocy medycznej jest potrzebne w przypadku, gdy występują następujące objawy: zbyt wiele krwawienia szkarłat, jasny kolor czerwony; Jeśli wydzieliny obserwowano też dużą skrzepów; plamienia mieć ostry nieprzyjemny zapach; miesiączka towarzyszy różnych ból macicy, zawroty głowy i osłabienie. Wszystkie te problemy mogą wskazywać na obecność infekcji anemii ciała lub wyzwalacza.

o bólu

Wiele kobiet zastanawiam się, czy pozostaje ból podczas miesiączki po porodzie? Należy pamiętać, że pierwsze wydanie zostanie sparowany z cięższą bólu niż zwykle. Jednak taka sytuacja nie potrwa długo, a już kolejna miesiączka nie powinno być tak bolesne. Ale znowu, warto pamiętać, że wszystko zależy od organizmu kobiety. Niektóre kobiety twierdzą, że nie ból po porodzie przed miesiączką iw trakcie nich praktycznie zauważył pewien dyskomfort, a wręcz przeciwnie, wzrasta. To wszystko jest indywidualna, a nie mają żadnego kryterium, aby dać średnie dla tej sprawy.

o cyklu

Zdarza się, że kobieta była pierwsza miesiączka, ale nie występuje drugiego miesiąca po porodzie. „Opóźnienie i ciąża!” – wiele osób sądzi. Jednak nie zawsze tak jest. Ponownie, chcę przypomnieć, że dopóki kobieta daje dziecku piersi, prolaktyny poziomy w organizmie może być zmieniony, pozwalając rozpoczęcia miesiączki, a następnie wykluczyć taką możliwość. Oznacza to, że jeżeli w pewnym okresie, dziecko jadł mleka matki małego, i przyszedł kryzys laktacji miesięczny może się rozpocząć, ponieważ stężenie prolaktyny w organizmie jest znacznie zmniejszona. Jednak przez czas pipsqueak może zmienić zdanie i zacząć znowu często stosowane do klatki piersiowej. Istnieją co miesiąc i trochę późno – nie bój się, to całkiem możliwe. Jeśli chodzi o ogólne dane, pełny cykl powinien odzyskać w ciągu około trzech do czterech miesięcy po rozpoczęciu miesięcznych miesiączki. Jeśli to nie nastąpi, należy skonsultować się z ginekologiem. Jednak warto pamiętać, że podczas gdy matka karmi dziecko w mleku matki, nie może być wiele niepowodzeń, a nie zawsze, będzie to oznaczać problemy ze zdrowiem kobiet.

higieny osobistej

Rozebrano tam co miesiąc po porodzie, konieczne jest, by zamieszkać w tak ważnej chwili jak higieny osobistej kobiet, zwłaszcza w krytycznych dniach. Co do higieny osobistej w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka, to młoda matka powinna być bardzo ostrożny, aby umieścić na swoim ciele z każdej infekcji. W tym czasie konieczne jest, aby porzucić wszelkie rodzaje pomocy, zmywając tylko czysta woda. Początkowo nawet lepiej używać przegotowanej wody. Również przed pełnym odzyskaniu normalnego cyklu miesiączkowego kobiety nie są zalecane do stosowania uszczelek, zwłaszcza perfumowane i tamponów (to samo dotyczy higieny podczas lochia). Więc trzeba znaleźć alternatywne metody. Jako opcja – odpowiedniego miesiączkowego kielich, który jest bezpieczny do stosowania podczas menstruacji i nie zaszkodzić kobiecego ciała, jak zrobić instalację. W celowniku można użyć podkładek o gładkiej, równej powierzchni, które muszą być wymieniane co 3-4 godziny, niezależnie od pory dnia. Również podczas kobiety krwawienia zaleca żeńskie genitalia WC. Najlepiej jest to zrobić przy każdej zmianie klocków, dzięki czemu można uniknąć zakażenia. Ponadto konieczne jest, aby dać aż różne żele do higieny intymnej lepiej jest użyć zwykłego mydło dziecięce.