125 Shares 8735 views

Analogi „Nifedipine” substytutem narkotyków. Opinie, cena

„Nifedipine” – lek powszechnie stosowany w leczeniu pacjentów z samoistnym nadciśnieniem tętniczym. On jest w dość krótkim czasie pomoże obniżyć ciśnienie krwi. Warto też wspomnieć, że przy zakupie wszelkiego rodzaju narkotyków „Nifedypina” nie trzeba recepty, jest on obecny w aptekach w wolnym rynku.

efekt terapeutyczny

Jaka jest skuteczność leku? Jakie właściwości posiada to, czy istnieje jakieś analogi „Nifedypina” co dają rezultaty w leczeniu? Ten lek:

 • Poprawia przepływ krwi do tętnic wieńcowych.
 • To przyczynia się do zmniejszenia obwodowego oporu naczyniowego.
 • Nieco zmniejsza mięśnia sercowego.
 • Obniża ciśnienie krwi.
 • Jest to także rodzaj bloker, który nie pozwala wprowadzić wapnia do komórek mięśni naczyniowych i ma pozytywny wpływ podczas niedokrwienia.

Formularz uwolnienie

Uwolnienia preparatu „NIFEDIPINE” w postaci tabletek, drażetek, kapsułek, kropli, przeznaczonych do spożycia.

Skuteczność i bezpieczeństwo recepcji zależy bardziej na tym, co formą leczenia wybrać. Od początku lat 70-tych ubiegłego wieku, głównie używać tabletki lub kapsułki „nifedypina” szybkie działania, a około 20 lat temu nie było długotrwałe forma w aptekach. Lek, który w bardzo krótkim czasie, obniża ciśnienie krwi, jak szybko wydalany z ciała. On jest dość niska skuteczność i tolerancja nie są bardzo dobre w porównaniu z tych form, które są powolne i bardziej skutecznie działają na organizm w ciągu dnia.

Fast-lek „Nifedipine” (jej cena jest znacznie niższa – w przedziale 25-30 rubli za opakowanie), w większości przypadków jest bardzo pomaga, zwłaszcza gdy dana osoba ma gwałtowny skok ciśnienia. Pomoże to jak najszybciej, aby go zmniejszyć, choć efekt ten może trwać długo.

Wpływ leku zależy od tego, ile jego stężenie we krwi zmienia się, i jak szybko wzrasta i maleje. Konwencjonalne tabletki znacznie niższa od wartości ciśnienia krwi do tej sytuacji jest odbiciem wydzielanie adrenaliny i inne hormony pobudzające. Wszystkie z tych hormonów może spowodować osobę kołatanie serca, ból głowy, gorączka, a nawet zaczerwienienie na skórze.

Należy również pamiętać, że przy podejmowaniu szybkich-lek, który jest wydalany z organizmu w krótkim czasie, objaw „odbicia” może się zdarzyć. Oznacza to, że ciśnienie może skakać jeszcze wyżej na krótki czas później, niż to było zanim wziął pigułkę. Dlatego też, nawet przedłużone „Nifedypina” cena jest nieco wyższa – od 40 do 50 RUB za opakowanie (50 tabletek) jego oddziaływania na organizm bardziej miękkiego i długości. Harm osoby rzadko powodują.

Tabletki „Nifedipine” od czego?

Ten lek jest przepisywany na nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, która jest następnie ataku dusznicy bolesnej. W połączeniu z lekiem jako „Verapamil” przewidziana dla pacjentów, którzy mają problemy z nerkami, lub raczej, aby spowolnić rozwój niewydolności nerek. Z wyprodukowany kompleksowe leczenie niewydolności serca, ale razem z lekami, które rozszerzają oskrzela, jest on stosowany w leczeniu astmy.

Każdy lek ma skutki uboczne, nie jest wyjątkiem, a lek „Nifedipine”.

skutki uboczne

Niezależnie od celów lekarz wyznaczył lub odbieranie tego leku, należy być przygotowanym na to, że może ona również powodować działania niepożądane, takie jak:

 • Niewydolność operacja.
 • zaburzenia snu i wizji.
 • bóle mięśni.
 • wysypka skórna.
 • Zgaga i nudności.
 • obrzęki obwodowe.

Jeżeli efekt uboczny nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem, może być konieczne zmniejszenie dawki leku lub lek powinny być anulowane.

Stosowanie leku

Aby osiągnąć pozytywne wyniki w leczeniu, konieczne jest, aby wiedzieć, jak przyjmowanie tabletek „nifedypina”. Aplikacja jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności.

Weź go do 1-2 miesięcy, 3-4 razy dziennie w dawce 100 mg. Kiedy kryzys nadciśnieniem powinny wziąć to sunglivalno. Aby to zrobić, należy wziąć jedną tabletkę i umieścić ją pod językiem. Do wchłaniania leku odbyła się szybko, można dostać się do rdzenia tabletki. Podczas tej procedury, pacjent musi koniecznie pozostać w pozycji leżącej.

Pod koniec półgodziny leki mogą być powtarzane, w niektórych przypadkach, liczbę tabletek może być zwiększona do 3 sztuk.

Apteka sprzedała również przedłużone pigułkę „nifedypina”. instrukcja na ich stosowanie daje szczegółowy schemat recepcji, jednocześnie zauważając, że dają pożądany efekt tylko podczas długotrwałego podawania.

Jeśli jest to konieczne do wycofania pacjenta z przełomu nadciśnieniowego, a następnie użyć „nifedypina” w roztworze należy podawać przez 4-8 godzin.

„nifedypiny” tabletki, które nadal obowiązują w jakich chorób są one uważane za skuteczne? Jedną z takich chorób jest uważane za objaw Raynauda.

Lek „Nifedipine” z Raynauda

objaw Raynauda jest uważany za jeden z najbardziej „piękne” choroby układu sercowo-naczyniowego. Wpływa na kończyny górne i daje całą gamę kolorów. To oddaje to choroba dotyka częściej. Na całym tym „pięknem” kryje w sobie ogromną liczbę powikłań związanych w większym stopniu z zaburzeniami mikrokrążenia na końcach palców i wielu zmian w składzie krwi. Tajemnica tej choroby ze względu na fakt, że wciąż nie wiadomo, przyczyną ich wystąpienia, a nie jeden lekarz nie może dać 100% gwarancji, że pacjent jest rzeczywiście chorobą.

Założenia Występowanie zjawiska Raynauda

To wciąż nie jest w pełni zrozumiałe, przyczyny tej choroby, ale niektóre z nich wciąż potrafił zidentyfikować. Wszyscy, zwłaszcza w zimie, schładza, to jest jeden z powodów, dla dalszego rozwoju choroby. Również częste sytuacje stresowe mogą wpływać na postęp choroby. Mogą wpływać i przewlekłe urazy palców, szczególnie tych, którzy pracują w branży budowlanej.

Wszystkie te czynniki prowadzą do zjawiska Raynauda. I jakie są objawy musi określać osobę do choroby:

 1. Skurcze naczyń ręcznie.
 2. Obrzęk i zasinienie paliczków terminali.
 3. Skłonność do owrzodzeń i przestępcy.
 4. Zjawiska martwicze.

Jest również bardzo często objawem choroby może być stała chłód palców i bardzo silny ból po schłodzeniu.

Leczeniu choroby na dwa sposoby: pierwszy – pigułka „Nifedypina” lub „analogi” Nifedypina i drugiego sposobu – zabiegu chirurgicznego, w którym pacjent czyni przecięcie włókien nerwowych, które prowadzą impulsów.

Jeśli chodzi o leczenie odwykowe, a nie tylko analogi „Nifedypina”, ale także sama leku wykazały doskonałe wyniki w leczeniu.

Czy mogę używać tego leku podczas ciąży?

Wiele kobiet jest zainteresowany, można otrzymać „nifedypina” w czasie ciąży? Opinie lekarzy i przyszłych matek wykazały, że przyjmowanie można to zrobić tylko w skrajnych przypadkach i pod nadzorem lekarza prowadzącego.

Chociaż badania nie zostały przeprowadzone na ciężarnych kobiet, ale badania na zwierzętach wykazały, że przyjmowanie „nifedypina” może prowadzić do zamartwicy okołoporodowej, przedwczesnego porodu i wewnątrzmacicznego opóźnienia wzrostu.

Chociaż nie możemy powiedzieć na pewno, czy lek powoduje te skutki ani żadnych matek choroby prowadzą do podobnych patologii. Ale po dokładnym badaniu kobiet w ciąży objawy te zostały po podaniu leku obserwowano. Dlatego najlepiej jest nie brać „nifedypina” podczas ciąży. Opinie na temat leku nie zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, i to najlepiej nie ryzykować zdrowia matki i płodu.

Chciałbym również powiedzieć, że dzieci w wieku poniżej 18 oznacza „Nifedipine” absolutnie przeciwwskazane.

Lek może być zastąpione przez „Nifedypina”?

Każdy pacjent jest często do czynienia z takim problemem jak brak niezbędnych leków w aptece. Jak to często bywa z narkotykami „Nifedypina”. Jest to bardzo poszukiwanym leku w aptekach nie może być, ale nie są analogi „Nifedypina”. Wśród ich dużą liczbę, można wybrać ten, który można dopasować do swojego ciała nawet lepiej.

Jeśli przypisany emulsji „nifedypina” i apteki nie jest, można wybrać podobny lek z tej listy:

 • "Adalat".
 • "Kordafen".
 • "Kordafleks".
 • "Corinfar".
 • "Cordipin".
 • "Nikardiya".
 • "Prokardiya".
 • "Farmadipin".
 • "Fenigidin".

Wszystkie te leki są dostępne w postaci tabletki lub kapsułki, ale „Farmadipina” – on spada. Są też długo działających analogów „Nifedipine”:

 • "Adalat SL."
 • "Corinfar Uno".
 • "Corinfar retard".
 • "Cordipin retard".
 • "Nifebene retard".
 • "Nifedypina SS".

Jak wynika z powyższych list, synonimy w tym preparacie duża kwota, a wiąże się to z jego popularności. Większość firm farmaceutycznych zajmujących się produkcją analogowego „Nifedipine” narkotyków. Opinie pacjentów powiedzieć, że większość z nich w niczym nie ustępował mu skuteczności.

Przed wybraniem odpowiedniego analogu niezbędne do dokładnego oznaczenia dla siebie, w jakim celu i co dokładnie trzeba leki, krótko działającym lub przedłużony.

Zatem, leki szybko działające nie zaleca się do długotrwałego leczenia nadciśnienia tętniczego i chorób układu sercowo-naczyniowego. W tych przypadkach wybór jest lepiej, aby zatrzymać na leki długo działające, ale dla nadciśnieniem medycyny kryzysowej szybkie działanie będzie przydatna.

Zanim wybierzesz analogowy lub podstawowego leku należy uważnie przeczytać instrukcje na lek „Nifedypina”, wskazań i przeciwwskazań, aby nie zaszkodzić ich zdrowiu lub niewłaściwego leczenia.

Ale zdaje sobie sprawę z faktu, że farmaceuta może zadać pytanie również: Czy potrzebny jest lek „nifedypina” – żel lub tabletki? Jest lepiej skonsultować się z lekarzem.

„Nifedypina” (żel) świadectwo

Emulsja lub jak to jest często nazywany żel – lek do leczenia złamań w odbycie, hemoroidy we wczesnych etapach.

Struktura tego leku lidokaina, nifedypiny i diazotan izosorbidu, jest wyposażony w rurki 40 g

Ze względu nifedypiny część żelu rozluźnia tkankę mięśni gładkich i szybki rozwój naczyń obwodowych. Tej substancji w emulsji rozluźnia mięśnie odbytu, niższe ciśnienie odbytnicy.

Lidokaina, z kolei, łagodzi ból i diazotan pomaga również rozszerzyć naczynia krwionośne, przenikliwy komórek mięśni gładkich. Jest przez to odpowiednio dobranym składzie „Nifedipine” (żel) pomaga w gojeniu szczeliny węzły hemoroidy usuwa spadła, łagodzi ból i powoduje zatrzymanie krwawienia.

Instrukcje do leku wykazały, że ból po rozpoczęciu stosowania środków zniknie po kilku dniach, po 14 dniach są dokręcone wszystkie pęknięcia w okolicy odbytu, a miesiąc później przychodzi pełnego odzysku, pod warunkiem „Nifedipine” regularne stosowanie żelu. Opinie pacjentów na lek tylko pozytywne. Większość z nich twierdzi, że w krótkim czasie, aby pozbyć się bólu i męki krwawienie.

Izraelski producent emulsja „Nifedypina” stwierdza, że lek ma skutki uboczne i przeciwwskazania, ponieważ jego działanie odnosi się jedynie do obszarów objętych stanem zapalnym w tkankach i ich uzdrowienie. Wyznaczyć żelowe mogą nawet kobiety w ciąży i tych, którzy karmią piersią.

Jest wysoce zalecane, aby połączyć leczenie „Nifedypina” wraz z dietą. Diety były obecne Posiłki bogate w błonnik, wystarczająca ilość cieczy. Nie ma nic do jedzenia ostre i słone. Gdy okazja do zaangażowania się w co najmniej 10 minut dziennie fizykoterapii.

Zachować otwarty pakiet z żelem „Nifedypina” tylko dwa tygodnie, aby przejść kurację trzeba będzie 2 opakowania.

podsumować

Podsumowując, ten artykuł chciałbym podsumować i powtórzyć najważniejsze chwile. Więc, żel i pigułki „Nifedipine” czego pomóc?

Głównym zadaniem „Nifedypina” i jej analogów grać w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów z powikłaniami, takimi jak cukrzyca i zespół metaboliczny. Dlatego taki lek i jego analogi nie zakłócają metabolizm, powiem prościej, nie wpływa na poziom cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów. Ale lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do codziennego działania leku w postaci GITS u pacjentów z cukrzycą i wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

„” Nifedypiny codzienne działania nie tylko przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi w nadciśnieniu, ale również chroni narządy wewnętrzne. Narząd jakości leków „nifedypiny”:

 • Zmniejsza remodeling lewej komory serca.
 • Optymalizuje przepływ krwi do wszystkich tkanek ciała ludzkiego.
 • Dodatni wpływ na czynność nerek.
 • Znacząco poprawia stan funkcjonalny siatkówki.

Leczenie nadciśnienia tętniczego lek „Nifedypina” w połączeniu z niemal wszystkich grup leków na ciśnienie, które są obecnie duże zapotrzebowanie na lekarzy i pacjentów:

 • środki moczopędne (diuretyki);
 • beta-blokery;
 • inhibitory ACE;
 • Blokery receptora angiotensyny.

Jeśli stosuje się lek „NIFEDIPINE” w połączeniu z lekami innymi grupami, co może znacząco zwiększyć wydajność obróbki, redukcji tabletki dawkowania i zmniejszenia niepożądanych efektów ubocznych.

„Nifedipine” – lek, który pomaga z przełomu nadciśnieniowego i ogólnie w nadciśnieniu tętniczym. Jeśli istnieją lekarz i podnieść na niego jeszcze kilka leków, w tym przypadku, można mieć pewność co do skuteczności leczenia. Nigdy nie samoleczenia, aby nie zaszkodzić organizmowi, a nie pogorszyć chorobę.

Również „Nifedipine” (żel) może pomóc w leczeniu szczeliny odbytu i hemoroidy, wyniki jej stosowania tylko pozytywny.

Każdy lek ma swoje przeciwwskazania. Oczywiście, przed rozpoczęciem leczenia należy zapoznać się z instrukcjami, nawet jeśli lek i nie ma żadnych przeciwwskazań, nikt nie daje 100% gwarancji, że nie dojdzie Ci dyskomfort z jej używania. Były przypadki, że jedna tabletka „Nifedipine” gwałtownie obniża ciśnienie krwi, ale jest silny ból głowy. Zawsze obserwować swoje zdrowie i brać tylko te przepisane dla ciebie lekarza, po przejściu pełnego zbadania ciała.