591 Shares 6324 views

Wentylacja w łazience i WC: jak zrobić własne ręce?

Aby zachować zdrowie osoby nie wystarcza, aby monitorować jakość spożywanego pokarmu przez nich i płynów. Wiele uwagi należy poświęcić również do powietrza w naszych pokojach. Niestety, niewielu ludzi myśli o tym, że ważne jest nie mniej niż dobrego jedzenia i wody.

Że sytuacja na środowisko, która wyłania się w zanieczyszczonych dużych miastach nie pozwalają ich mieszkańcom Corny wentylowane pomieszczenie. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, aby rozwiązać ten problem zostanie instalacja wentylacji. Napływ świeżego powietrza zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia bólów głowy, zawroty głowy, senność, a także służyć jako zapobiegania alergii.

Potrzeba wentylacji łazienki

Podczas budowy budynków mieszkalnych Wentylacja w łazience i WC jest zainstalowany, co do zasady, oczywiście. Jednak to nie jest wystarczająco jasno, aby konsekwentnie zapewnić prawidłowy poziom świeżości i czystości powietrza w tych pomieszczeniach. Tak więc, w łazience prysznic natychmiast wypełniona parą. Ze względu na brak w jej normalnej wilgotności powietrza gromadzi się na suficie i ścianach. W przyszłości będzie to miało wpływ na pojawienie się czarnych plam i pleśni. I to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

zarodników pleśni w powietrzu łazience, w stanie rozstrzygnąć w ludzkich płuc i spowodować rozwój chorób takich jak alergie, astma, i tak dalej .. Ponadto, czarne plamy stopniowo zniszczyć wykończenia, dotarcie do betonu. Dlatego ustalenie normalnie funkcjonujący system wentylacyjny jest konieczne w moim domu każdego.

Sprawdź serwisowania

Czasami zdarza się, że naturalna wentylacja w łazience i WC działa całkiem dobrze. Dlatego przed zainstalowaniem nowego systemu, należy sprawdzić serwisowania istniejącego. Sprawiają, że proste. Ponadto żadne dodatkowe narzędzia, które są potrzebne. Wystarczy, aby kawałek papieru bezpośrednio do kratki wentylacyjnej. Liść powinien trzymać się z nią pod wpływem ruchu powietrza. Jeśli tak nie jest, to możemy powiedzieć, że okap nie działa. Czasami przyczyną tego stanu może być zbyt ciężkie drzwi do łazienki pomieszczeniu lub szafie. W tym przypadku nie przewidzianych w WC dopływu powietrza w prawej części ekranu. Wymaga to również weryfikację. Jeśli drzwi są zamknięte okap pracuje i czy otwarty – nie można po prostu zrobić szczeliny między podłogą i drzwiowej.

Zasada działania systemu wentylacyjnego

Wymiana powietrza w prywatnych domach i budynkach mieszkalnych wykonanych z różnych schematów. osobne kanały wentylacyjne są wyświetlane na dachu kuchni, WC i łazienka w małych budynkach mieszkalnych. Kolejny program jest zaprojektowany w domach. Tutaj powietrze jest zbierane we wspólnym kanale wychodzącego na dach. Jeśli w domu zapewnia wymuszoną wentylację, budowniczowie zainstalowany specjalny system, wyposażony w czujniki. Taki sprzęt zamyka lub otwiera zawór, gdy staje się konieczne.

Kiedy konieczne jest zainstalowanie sztucznej wentylacji?

domowe systemy powietrzne montowane pracy może nie działać prawidłowo, jeśli istnieją:

– błędy w projektowaniu lub instalacji;
– gromadzenie zanieczyszczeń w przewodach powietrznych;
– uszkodzenie systemu podczas napraw, itp ..

Wybór wentylatora

Przed zainstalowaniem system wentylacji mechanicznej wymagane urządzenia muszą być zakupione. Im jest wentylator elektryczny. Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na:

  • poziom hałasu podczas zasilania (nie powinno być większe niż 30 dB);
  • jednostka napędowa (wybrany w zależności od powierzchni pomieszczenia).

Konieczne jest, aby podjąć decyzję i do miejsca, w którym zostanie on zainstalowany. Powinien on być z dala od grzejników elektrycznych. wentylacji łazience jest izolacji wysokiej jakości stosowanego w przewodach elektrycznych. To ostrzeżenie jest spowodowane przez zwiększony poziom wilgotności w pomieszczeniu.

typy wentylatorów

Urządzenia te mogą być następujących typów:

  • łączenia łączników (ich praca jest wykonywana tylko wtedy, gdy pokój światła świeci);
  • wyposażony w czujniki (ich włączenie odbywa się automatycznie w przypadku nadmiernego wilgotności wartości normatywnej);
  • z zegarem, aby ustawić czas ich pracy.

Wymuszona wentylacja w łazience i wc jest umieszczony za pomocą różnych modeli instrumentów. Z których każdy ma swoje własne cechy strukturalne. Więc fani są:

1. Osiowy (śmigła). Jest to najprostszy model.

2. Radial. Ten typ urządzenia w stanie zapewnić wysokiego ciśnienia w pomieszczeniu.

3. przekątnej. Model ten łączy w sobie funkcje dwóch poprzednich.

4. średnicy. Wentylatory te są zdolne do pracy z dużą ilością powietrza przez przepuszczanie strumienia powietrza na obwodzie koła.

Urządzenie nowego systemu

Wymuszona wentylacja w łazience może być wykonany własnymi rękami. A praca nie jest szczególnie skomplikowana. Przede wszystkim konieczne jest, aby sprawdzić przewód odpowietrzający i wyczyścić go, jeśli to konieczne, z gruzów. Poza tym, kto nie będzie w stanie zainstalować nowy wentylator, zalecamy inną opcję. Można po prostu wycofać się ze starych kanałów kilku metrów nowych, istotnych materiałów nabytych w sklepie z narzędziami.

Gdy urządzenie elektryczny wentylator powinien określić miejsce, w którym najlepiej jest zainstalować. Idealnie, powinna to być ściana naprzeciwko drzwi.

Montaż wentylatora przeprowadza się bezpośrednio w otworze kanału ssącego. Jeśli urządzenie ma większą średnicę, otwór musiałby poszerzyć więcej. Po tym należy starannie podłączone wszystkie przewody elektryczne. Dlatego też powinny znajdować się w suchym miejscu, (tak, aby nie były widoczne). W kolejnym etapie prac urządzenie jest podłączone do przełącznika i jest zabezpieczona z barów na śruby lub gwoździe płynnych.

Opcje układu wydechowego

Zazwyczaj kanał znajduje się, dzięki której wentylacja w toalecie. Schemat organizacji powietrza pomiędzy pomieszczeniem i łazience można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na układaniu oddzielnej rurze wentylacyjnej. Powinien on być umieszczony w przestrzeni sufitu i wyjść z łazienki w kanał odpowietrzający. Druga opcja polega na instalację dwóch oddzielnych fanów.

Jednym z nich powinien być umieszczony na kanale vozduhootvonom, a drugi – w ścianie między WC i łazienka.

Najczęściej wentylacji w łazience, „Stalinka” pokój jest umieszczone zgodnie z pierwszym przykładem wykonania. Dodać do tego decyzja przyczynia się do wysokości sufitu w takich mieszkań, czyli 3-3,5 m. Wymuszona wentylacja w łazience odbywa r dodatkowego powietrza. Struktura ta jest zamontowany pod sufitem i zamyka płyt gipsowo-kartonowych. W takim przypadku, wentylacyjny w łazience odbywa się przez giętki, sztywny lub pół-sztywny przewód.

Wentylacja w toalecie

wentylacja wysoka jakość jest ważna nie tylko w łazience. Normalna cyrkulacja powietrza i konieczna jest w toalecie. Ona nie czuje dyskomfortu z eksploatacji systemów kanalizacyjnych i zapobiec pojawieniu się grzyba, zmniejszenie wilgotności w pomieszczeniu. Często wymagają wentylacji mechanicznej w toalecie prywatnego domu. Taka potrzeba, jeśli nie ma naturalną cyrkulację powietrza ze względu na brak wystarczającej prędkości wiatru w obszarze, gdzie obudowa jest, wysokiej temperaturze i innych czynników.

Jak zrobić wentylację w toalecie (takich jak wymuszony)? Aby to zrobić, należy sprawdzić schemat istniejącego kanału urządzenia. Czasami może to być wyjście bezpośrednio do toalety. Ale często wentylacja w łazience i wc jest wykonana z pudełka znajduje się w łazience. W tym przypadku, między tymi dwoma miejscami musi być otwór zamknięty przez kratę.

W pierwszym przypadku, wentylator może być zainstalowany bezpośrednio na polu. W drugim przykładzie wykonania układu wydechowego wymaga dodatkowego kanału układów.