268 Shares 3749 views

"Chevrolet Niva": zużycie paliwa na 100 km w różnych warunkach

Nowoczesne samochody są nie tylko doskonałym pojazdem, ale także przyczyną ciągłego bólu głowy. Potrzebują stałej konserwacji i naprawy, a nikt nie zrobi tego za darmo. W związku z tym należy odłożyć z wyprzedzeniem przyzwoitą kwotę pieniędzy na naprawę samochodu, jeśli to konieczne, lub wyślij go do celów konserwacyjnych.

Jednak nie wszystkie koszty, o których warto pomyśleć. Faktem jest, że każdy samochód w trakcie jazdy zużywa paliwo – benzynę lub olej napędowy. A teraz ceny benzyny są niewiarygodnie wysokie, więc musisz przygotować się na to, że musisz wydać więcej paliwa i tankować pojazd. Jeśli ciągle idziesz do pracy i do innych miejsc, tankowanie będzie musiało być znacznie częściej. W związku z tym należy pomyśleć o tym, jak wybrać samochód, który zużywa nie tyle paliwa, ale jednocześnie spełnia Twoje wymagania. Na przykład samochody miejskie (samochody miejskie) spożywają bardzo mało paliwa, ale nie można ich nazwać rodzinnymi samochodami, ponieważ są bardzo małe i niekompetentne. Jeśli jesteś zainteresowany SUV, to powinieneś zdecydowanie zwrócić uwagę na model Chevroleta Nivy. Zużycie paliwa na 100 km w tym samochodzie nie jest tak wysokie, aby można było poważnie zaoszczędzić, ponieważ inne SUV wydają dużo paliwa.

Wydatki na trasie

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę w tej kwestii, jeśli weźmie się pod uwagę samochód "Chevrolet Niva", – zużycie paliwa na 100 km podczas jazdy po autostradzie. Jest to najtańszy sposób, więc musisz to rozważyć – nie kieruj się nim, bo w ten sposób możesz oszukać siebie. Tak więc, oficjalnie zużycie paliwa na szybkich sekcjach wynosi 8,8 litra na 100 kilometrów, co jest czymś więcej niż przyjemną postacią, biorąc pod uwagę, że ten samochód należy do klasy samochodów terenowych. Czy te liczby odpowiadają rzeczywistości? Rzeczywisty wydatek na torze latem jest nawet mniejszy niż to, co zostało oficjalnie zadeklarowane, średnio tylko 8,2 litrów. Jednak zimą natężenie przepływu wzrasta do dziesięciu litrów, co daje średnią wartość 9,08. Jest to nieco wyższe niż zadeklarowana liczba samochodów Chevrolet Niva. Zużycie paliwa na 100 km na trasie jest znane. A co z warunkami miejskimi?

Wydatki w mieście

Oczywiście, większość ludzi zastanawia się, ile będą wydawać paliwa na podróżowanie po mieście w samochodzie Chevrolet Niva. Zużycie paliwa na 100 km w warunkach miejskich jest znacznie wyższe niż w drodze, biorąc pod uwagę całą potrzebę hamowania, całkowite zatrzymanie samochodu, rozpoczęcie jazdy itd. Wskaźnik kosztów dzięki temu wzrasta do 14,2 litrów na sto kilometrów. W rzeczywistości liczba ta jest praktycznie potwierdzona latem, gdzie zużycie wynosi 13,6 litra na sto kilometrów, ale zimą jest nieco większe – 14,5 litrów. Przeciętnie rzeczywista liczba jest nawet mniejsza niż oficjalnie stwierdzona, – 14,05 litrów na sto kilometrów. Są to całkiem fajne dane dla kierowców. Ale co to jest mieszane zużycie paliwa przez Chevrolet Niva na 100 km?

Zużycie w mieszanym cyklu

W cyklu mieszanym zużycie paliwa Chevroleta Nivy na 100 km wynosi oficjalnie 10,9 litrów, ale w rzeczywistości dane są nieco inne. W warunkach letnich – 10,5 litra na sto kilometrów, ale zimą – nawet 13,3 litra na sto kilometrów. Odpowiednio, a średnia wartość jest znacznie wyższa niż zastrzeżone – 11.88 litrów. Teraz wiesz, co zużycie paliwa jest w Chevrolet Niva.

Offroad

Ale należy wziąć pod uwagę, do której klasy należy "Niva Chevrolet". Charakterystyka (rzeczywiste zużycie paliwa) off-road różnią się znacznie od tych, które samochód demonstruje na drodze. Zużycie paliwa wynosi 9 l na 100 km, ale jest to tylko prawdziwy wskaźnik – producent nie dostarczył oficjalnych danych dotyczących tego elementu.