536 Shares 7331 views

Kto jest filantropem? Najwybitniejsi filantropów naszych czasów

Słowo „filantrop” greckie korzenie i dosłownym tłumaczeniu oznacza to osobę, która kocha ludzi. Stopniowo, termin nabył nieco inne znaczenie. Teraz to słowo oznacza osobę, która jest gotowa do zaangażowania się w miłości i przekazany na pomoc potrzebującym, że jeden jest filantropem. Antonim słowa uważany jest za określenie „misanthrope”, oznaczający osobę, która unika kontaktu z ludźmi i traktować je negatywnie.

Pierwsze filantropi

Wzmianki o takich ludzi można znaleźć nawet w starożytnych tekstach. W starożytnym Rzymie, na przykład, tak zwani ludzie, którzy oddali swoje osobiste bogactwo pomóc stan zapewnienie ubogim. Najczęściej to zostało wykonane przez bogatych patrycjuszy, którzy mieli taką możliwość. Czasem w działalność charytatywną uczestniczyli i Kościoła, chociaż zwykle datki są przeprowadzane wyłącznie na zagwarantowanie powagi, więc można powiedzieć, że trudno będzie działać jako prawdziwy filantrop. Znaczenie tego słowa oznacza, że wszystko jest za darmo.

fundusze

Nawet pomimo faktu, że wiele z tego świata silny darowizn dokonywanych wyłącznie w trosce o podniesienie oceny, są one w każdym przypadku korzyści. Zadzwonić na zamożnych ludzi rozstać się z ich funduszy, są specjalne organizacje i fundacje zaangażowane w zbieranie pieniędzy dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują. Wiele z tych organizacji istnieją konkretne zadania, takie jak zbieranie dla sierot poważnie chorymi lub uchodźców.

Lista magazynu „Forbes”

US magazyn „Forbes”, regularnie publikuje różnorodne oceny, zwrócił uwagę na filantropii. Dlatego zdecydowano się stworzyć listę 50 osób, które przekazał największą ilość na potrzeby ubogich. Nie jest zaskakujące, że 40 członków tej liście są także najbogatsi ludzie na naszej planecie.

Bill i Melinda Gates

Ta para zna jednoznacznie, kto jest filantropem, to tylko na rok 2012 są oddanej prawie 2 mld $ z jego fortuny. Po raz pierwszy w Afryce, żona Gates mógł zobaczyć na własne oczy, w jakich strasznych warunkach miejscowi żyją. Odtąd zaczęli wnieść znaczący wkład, ukierunkowanych na potrzeby ubogich.

Warren Buffett

Stan tego znanego filantropa, i nie tyle, chociaż wymienia on corocznie do funduszu utworzonego przez rodzinę Gates, rekordową kwotę, będąc jednym z najbardziej hojnych ludzi na świecie.

Dzhordzh Soros

Łączna kwota dotacji to legendarna postać na Wall Street osiągnął $ 10 miliardów dolarów. Byłoby dotkniętych różnymi problemami współczesności. Podarował ogromne sumy na różnych badań, uspołecznienia Amerykanów, a nawet do sterylizacji igieł.

Mark Zuckerberg

Nazwa tego człowieka jest dobrze znany najbardziej ze względu na fakt, że stworzył popularną sieć społeczną. Ale nie każdy wie, że przekazał ponad $ 500 milionów różnych potrzeb, począwszy od dotacji dla utalentowanych ludzi do rozwoju wolnych szkół.

rodzina Walton

Jest domem dla wielu popularnych filantropów w Stanach Zjednoczonych. Znane członkowie rodziny Walton zdobyłem konieczność co najmniej 4,6 mld USD. Elin Uolton, znany ze swojej hojności, rozstanie z ogromnych sum na rozwój sztuki amerykańskiej.

Eli i Edit Brod

Te amerykańskich miliarderów zgromadził fortunę w branży budowlanej. Teraz Edit Brod aktywnie zaangażowany w promocję muzeów i instytucji.

Maykl Blumberg

Były burmistrz Nowego Jorku przeprowadziła wpłaty 850 różnych funduszy. Nie zapomniał o swojej macierzystej uczelni, lub środowiska. „Care” Bloomberg zaowocowało w ilości prawie osiągnęła $ +2,5 mld USD.

Paul Allen

Jeden z założycieli firmy Microsoft wie dokładnie co filantropem. On jest oddany do nauki, gdzie rozwój przekazał co najmniej 2 mld $. Dzięki jego instytutu poświęconej badaniu mózgu został jeszcze utworzony.

Chak Fini

Ilość pieniędzy, które opuścił amerykański miliarder, prawie równa jej aktualnego stanu i osiąga postać $ 6,3 mld USD. On planuje porzucić wszystkie swoje fundusze, które uczestniczy w najbiedniejsze kraje i założył fundusz.

Gordon i Betti Mur

Znany para zaangażowani w darowizn w ciągu ostatnich wielu lat. sponsorować one szereg dziedzin, począwszy od szkolenia pielęgniarek i kończących się wraz z rozwojem nauki i ochrony środowiska.

wniosek

Po prostu wyjaśnić, kto jest filantropem, ale nawet ludzie, którzy podarowane miliardy na potrzeby innych, nie możemy z całą pewnością powiedzieć, że termin ten jest stosowany do nich. Istotą tego zjawiska jest nie tylko porzucić swoje zasoby na rzecz innych. Należy to zrobić nie dla chwały, ale wyłącznie przez wzgląd na innych, ale w tym przypadku możemy dumnie twierdzą, „Jestem. – filantrop” Czyli tyle szeroki, ale nie zapominaj, że w pierwszej kolejności opisuje człowieka, którego intencje są szczere.