891 Shares 7776 views

Elektryczne czynnik popytu: tabela. Sprzęt dla zakładów przemysłowych

Nie jest tajemnicą, że w branży zawsze jest duża liczba różnych urządzeń elektrycznych – to ze względu na nich, a działania w sklepach, w fabrykach we wszystkich firmach. I więcej dokonuje się postęp, tym większe wykorzystanie elektroniki do pokrycia absolutnie wszystkich możliwych sfer działalności. A większość ludzi, którzy pracują w biurach, fabrykach, przedsiębiorstwa, nie myśleć w ogóle, że zawsze używać różnych instrumentów, aby osiągnąć swoje cele. Oczywiście, dlaczego mieliby o tym myśleć, bo mają swoje własne cele i instrumenty dla nich – to tylko narzędzia. Jednakże, jeśli myślisz o tym, co kryje się za wszystkich maszyn i urządzeń w miejscu pracy, to można od razu uderzyło co wiele różnych urządzeń połączonych ze sobą w sposób ciągły działa pod innym napięciu może być w tym samym pomieszczeniu. A ponieważ nie są one tylko tam – oni włączać, wyłączać, działają bez zakłóceń i przerw w różnych pojemnościach. Nawet w domu, nie może wahać się umieścić czajnik, kuchenkę mikrofalową przy pracach komputerowych, ale czy można zrobić to z tego powodu, że ktoś z góry umiejętnie zaplanowane wszystko, aby przeciążenia sieci nie występuje, gdy duża liczba urządzeń elektrycznych. W odniesieniu do produkcji, to można powiedzieć to samo – ale warto zauważyć, że planuje w tym przypadku bardziej imponującą skalę. Planowanie musi brać pod uwagę ogromną różnorodność czynników, jednym z najważniejszych jest stosunek zapotrzebowania elektrycznego. W tabeli na ten czynnik będzie dokładnie zbadać ten artykuł. Ale najpierw trzeba zrozumieć, że ten czynnik jako całość stanowi on, w jaki sposób jest obliczana i jak używać. Jest to bardzo ważny parametr podczas łączenia sieci energetycznych, dlatego należy starannie zbadać stosunek popytu elektryczny, stół również doświadczeni elektrycy powinni być rzeczywiście nauczył się na pamięć.

Wyznaczanie współczynnika

Wielu elektryków aspirujące cierpi na co nie można ewentualnie zrozumieć, na czym konkretnie jest to stosunek popytu elektrycznego, na ich stół nie ma żadnego sensu, bo to po prostu identyfikuje urządzenia i kilka liczb. Więc jaki jest stosunek? Aby zacząć, wystarczy zapoznać się z jego definicji – to, oczywiście, nie może wydawać się oczywiste dla Ciebie, ale jak czytasz ten artykuł będzie zrozumieć więcej i więcej. W ten sposób, współczynnik zapotrzebowania elektrycznego (tabela na niej będą rozpatrywane oddzielnie są obecnie bierze się pod uwagę tylko teorii) – stosunek połączonych odbiorników energii obciążenia szczytowego ich zainstalowanej wydajności. Określenie jest dość pojemny, jednak, jak już wspomniano, nie jest od razu można zrozumieć, co nadal jest jego istotą – wystarczy jedno zdanie bardzo trudno jest zrozumieć, jak korzystać czynnik popytu elektrycznego. Tabela nie pomóc zrozumieć ten problem, należy więc odroczyć rozpatrywanie w późniejszym czasie. Teraz po prostu trzeba spróbować zrozumieć istotę tej koncepcji.

Istotą współczynnika

Aby najdokładniej zrozumieć naturę tego czynnika, konieczne jest, aby wyobrazić sobie produkcję – istnieje wiele różnych urządzeń, takich jak różnego rodzaju maszyn, wentylatorów przemysłowych i tak dalej. Wszystkie te urządzenia zużywają energię elektryczną, więc konstrukcja zasilacza trzeba wiedzieć, jaki powinien być generator prądu do wszystkich odbiorników otrzymywać niezbędną ilość prądu. Moc nie powinna być zbyt mała, w przeciwnym razie wszystkie jego urządzenia nie są wystarczające i nie powinny być zbyt duże – doprowadzi to do przekroczenia kosztów. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na czynnik, który pozwala elektrycy określić, jaki będzie rzeczywisty pobór energii przez urządzenie w stosunku do mocy zainstalowanej. Po prostu, z powodu czynnika popytowego można uzyskać od mocy zainstalowanej obliczenia, które mogą być już wykorzystywane w praktyce. Wszystkie urządzenia posiadają współczynnik popytu – wspomniane przemysłowego wentylatory, piece, stojaki i tak dalej. Jednak należy zauważyć, że tabela współczynników popytu, który wielokrotnie zostało powiedziane wcześniej, zawiera praktycznie żadnych wskaźników dla poszczególnych urządzeń. Zawiera ona dane dotyczące konkretnych branż i sklepów, które często są częścią tej produkcji. Ale zanim przejdziemy do szczegółowego zbadania tej tabeli, konieczne jest, aby radzić sobie z jeszcze jednego punktu – skąd ten stosunek?

czynnik pochodzenia

Wiele osób może zadać pytanie – co to jest stosunek zapotrzebowania elektrycznego? Maszyny do formowania mieć go, jest również dostępny do formowania roślin, ale to, co jest za nim? Po moc elektryczna jest jasne dla wszystkich, że jest to bardzo realna wartość, która faktycznie istnieje. Ale współczynnik – to tylko liczba, skąd ona pochodzi? Fakt, że wszystkie współczynniki zawartych w wyspecjalizowanych materiałów odniesienia – te same stoły, na których wiele zostało powiedziane na początku tego artykułu. I zostały one określone w działania różnych urządzeń elektrycznych, a także z doświadczeń funkcjonowania całych fabryk i warsztatów. Dlatego eksperci zaobserwowali przez długi czas, aby zobaczyć, jak praca, takich jak maszyny do formowania, nagrane dane są szacunkowe – a jakiś czas później ogłoszonego właśnie żądają czynnik. I wartość ta została przyjęta jako norma, zapisane w oficjalnym stole i umieszcza w materiałach referencyjnych, które są obecnie używane przez elektryków. Dobrze, że cała wiedza teoretyczna, które trzeba mieć – teraz wiesz, co jest czynnikiem, przez który wpływa, jak i skąd pochodzi. Oznacza to, że wiele różnych liczb w tabeli współczynników popytu nie będzie dla ciebie czymś niespodziewanym i niezrozumiałe. Tak więc można bezpiecznie przejść do następnej sekcji, która będzie rozwiązać niektóre z tabelą punktów czynników popytowych. Całkowicie stół, oczywiście, nie zostanie zlikwidowane, ponieważ ma wiele sekcji – ponad dwadzieścia różnych rodzajów produkcji, dla których każdy jest przydzielony pewną liczbę roślin.

Sklep dla ogólnych zastosowań przemysłowych

Pierwsza sekcja nie obejmuje sprzęt budowlany, ani żadnego wysoce specjalistycznego sklepu, ponieważ jest to podstawa. te sklepy i obudowa uważane są tutaj, które są stosowane wszędzie, a nie na dedykowanym produkcji. Na przykład, tutaj można znaleźć współczynnik zapotrzebowania elektrycznego w głównym bloku sklepów – jest równe 0,4-0,5. Wartość ta jest na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielka, ale w rzeczywistości jest zupełnie normalne – w trakcie stole i widać znacznie mniejszą wartość tego stosunku. Na przykład, nawet w tej samej sekcji mają niski współczynnik – na przykład w tym samym bloku w sklepach pomocniczych nie przekracza 0,35. Jeżeli weźmiemy pod uwagę najwyższy wskaźnik w tej sekcji można znaleźć w obciążeniu termicznym sklepów gdzie praca pieca grzewczego. W dużej mierze ze względu na ich indeksu w tym sklepie jest tak wysoki – 0,7-0,8. Teraz masz na pierwszy rzut oka wygląda jak sekcji tabeli jako całości – niezależnie od tego, czy opisuje sprzęt budowlany, sklepy topnienia lub cokolwiek innego, tabela zostanie podświetlona sekcji, który zostanie umieszczony nazwy sklepów. Popyt na przybliżonej proporcji urządzeń zarządzania zostaną przedstawione przed tymi nazwami. Dlatego elektrycy są teraz w organizację okablowania i zasilania elektrycznego w produkcji nie jest konieczne za każdym razem wykształcony zakład, metodą prób i błędów, aby określić, który z nich będzie popyt w pewnym konkretnym sklepie elektrycznym – są to wartości średnie, które mogą bezpiecznie opierają się w swojej pracy.

wytapiania miedzi roślin

Jest to pierwsza specjalistyczna fabryka, która jest wskazana w tabeli współczynników. I jak najszybciej zwrócić uwagę na fakt, że ma bardzo mało punktów – tylko dwa. Fakt, że większość sklepów huty zostały już zbadane w pierwszej części, więc nie ma sensu powtarzać tego samego sklepu tutaj. Oznacza to, że okazuje się, że elektryk jest zawsze na pierwszym miejscu, aby zobaczyć pierwszy odcinek ze sklepów do ogólnego użytku przemysłowego, a następnie szukać bardziej wyspecjalizowanej sekcji. Ale fakt, że jest on dedykowany, nie oznacza, że dane produkty nie będzie wiązać się z użyciem wspólnego sprzętu – na przykład elektryczny podnośnik znajduje się w wielu sklepach z rafinacji miedzi (współczynnik urządzeń, które wynosi 0,6), a to jest również brany pod uwagę przy przygotowywaniu współczynnika. Drugi ustęp tego przekroju – to piece vaterzhakety i płomienny, ich stosunek wynosi nieco niższe niż w poprzednim akapicie – 0,5. Tutaj też są urządzenia ogólnego przeznaczenia, takich jak elektrycznego podnośnika – teraz trzeba było wreszcie uchwycić istotę tabeli, więc dla takich chwilach nie ma sensu wspominać w przyszłości.

Rośliny metalurgii metali nieżelaznych

W tej sekcji można znaleźć jeden z najniższych w całej tabeli. Pomimo faktu, że nie są często instalowane bardzo wymagających suszarki elektrycznej, z laboratorium do stosunku popytu fabryczne metali czarnych jest tylko 0,25. Ale nie sądzę, że w całym zakładzie nie jest wymagający elektrownie i udogodnień. Na przykład, zakład elektrolizy jest rysunek 0.7, co jest dość dużo. I to nawet nie musi suszarka do osiągnięcia tego celu. W ogóle, to należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, aby wskazać poprawną czynnik popytu, który może następnie pracował jako elektryk.

huty żelaza i stali

Wydaje się, że oba zakłady są zaangażowane w metalurgii, ale został opisany w poprzedniej części, metalurgii metali nieżelaznych, aw nim – czarny. Niemniej jednak, urządzenie (urządzenia i odpowiednio w nim) są bardzo różne – i mają zupełnie różne współczynniki zapotrzebowania elektrycznego. Wskazany głównie sklep zimno walcowane mającą współczynnik 0,4-0,5. Pompa próżniowa jest zainstalowany w piecu zużywa dużo energii, więc stosunek jest dość wysoka – 0,45. Ale najważniejszą rzeczą, aby pamiętać w tej sekcji – jest coś, co jest niemożliwe do zidentyfikowania problemów o bardzo wysokiej lub bardzo niskim współczynniku. Wskaźniki w części nie jest obniżone poniżej 0,4 nie wzrosła powyżej 0,6, co jest podane, pompa próżniowa, i inne takie urządzenia stosowane w tego typu produkcji.

zakłady przetwórcze

Powinno być trochę roztargniony od tematu i zastanowić się, przenośnych elektronarzędzi – czy to w tabeli jest brane pod uwagę? Należy zwrócić uwagę na fakt, że większość z tych urządzeń, które są uznawane za część zakładu produkcyjnego może zużywać niesamowite ilości energii elektrycznej – tak tych rodzajów narzędzi najczęściej nie bądź uznane lub zawarte jako mały błąd. Wracając do tematu, w nowym odcinku od rozmaitych czynników staje się nieco szersza – ale nie tak bardzo jak, na przykład, w pierwszym odcinku, gdzie można znaleźć ceny od 0,2 do 0,8. Pierwszy na liście, oczywiście, jest głównym wzbogacenie roślin – i ma prawie najwyższy w czynnik produkcji 0.6-0.65. Powyższe dane tylko w instalacji flotacyjnej – 0,6-0,7. Jeśli chodzi o niskie, istnieje taki sklep zoloizvlekatelny ze współczynnikiem 0,4 – jak widać, w tej produkcji we wszystkich sklepach wymagają poważnych dostaw energii elektrycznej, które będą napędzane przez silniki elektryczne, generatory i inne urządzenia, które działają wszystkie maszyny w akcji w warsztacie.

spiekalnie

W tej fabryce jest głównie spekalny sklep – ale jego stosunek jest absolutnie nic nie stoi na zewnątrz, 0.5. Wyróżnić tu wyjątkiem, że można robić zakupy bez przeciążenia gdzie spawarka lub dowolny sprzęt bardziej energochłonne, a zatem wskaźnik popytu jest znacznie mniejsza – 0,3-0,4. Oczywiście, istnieją także inne sklepy, ale ich wydajność jest nieco wyższa – często nie może spełnić taśmowy, przenośnik taśmowy lub innych podobnych urządzeń, które działają w sposób ciągły i wymagają poważnych kosztów bieżących.

ciężki inżynierii roślin

Należy również zwrócić uwagę na roślinach, gdzie istnieje bardzo wiele różnych działów i oddziałów. Jak widać, jeśli badania materiałów odniesienia w wielu poprzednich przypadkach, liczba sklepów jest mniej niż jeszcze pięć, a na pewno nie więcej niż dziesięć. W przypadku ciężkich zakładach inżynierii są trochę inaczej – ma imponującą liczbę elementów, które powinny być rozpatrywane oddzielnie. Wśród nich można znaleźć takie rośliny, w której wskaźnik jest stosunkowo wysokie, a także te, w których jest bardzo niska. Ponownie, jest to nie poszczególne urządzenia będą rozpatrywane, takich jak transformatory spawalnicze, Półautomaty tutaj znajdziesz tylko współczynniki zapotrzebowania urządzeń elektrycznych w poszczególnych sklepach. Najbardziej podstawowym na takiej produkcji jest uważany za głównego budynku – może to być rozumiane według nazwy. Tutaj współczynnik nie jest bardzo wysoki – tylko 0,3-0,4, ale są przedziały z mniej niż wybitne osiągnięcia. Na przykład, weźmy wiaduktu, gdzie wskaźnik ten wynosi zaledwie 0,25, a nawet zakład pilotażowy, w którym urządzenie nie posiada tak dużo, a to nie jest bardzo drogie (jak można zużywają dużo energii dla elektrostatycznego oczyszczania gazów?). Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że roślina ta ma współczynnik całkowitego zapotrzebowania 0,2. Ze względu na wysoką listy w tej sekcji jest imponująca tylko przed innymi. 0,6 Współczynnik zapotrzebowania przez ciężki inżynierii ma sklep lakovarochny, niedaleko jest jeszcze jeden element – roślina izolacja. Nie mogą być również czynnikiem 0,6, ale nadal może być i mniej – w dół do 0,5, a więc oznaczenie w tabeli jest wart więcej – 0,5-0,6. W różnych działów mają różnych maszyn (sprzętowy) metalu, a każdy z nich musiał być brany pod uwagę do tworzenia obszerny i bardzo ważny dla elektryków tabeli.

Co będzie dalej?

Oczywiście, w tej tabeli zapotrzebowanie elektryczne współczynników nie kończy – ma dużo więcej sekcji, obejmujące różne obszary działalności i branży. Ale trzeba też nauczyć się kilku szczegółów o tym, co jeszcze można zrobić z czynnikiem popytu. Wiesz już, że z nim można określić obliczony i nominalnej (tj zamontowane) Moc urządzeń elektrycznych, jak i rośliny w ogóle. Ale jest też formuła, która pozwala na naukę i inne czynniki, takie jak stopy wykorzystania i maksimum – również odgrywają ważną rolę w kalkulacji i planowania systemów elektrycznych. Mówiąc najprościej, czynnik popytu jest jednym z najważniejszych parametrów obliczania i projektowania systemów energetycznych i instalacji. Jeśli jesteś elektrykiem, to na pewno trzeba znać podstawowe czynniki popytu, a także mieć stały dostęp do odpowiednich referencji. Wtedy nie będzie najmniejszego problemu dostarczania energii elektrycznej do dowolnego obiektu – to jest to, co definiuje profesjonalny. Wiedzieć, jak korzystać z tabel i innych materiałów, a nie tylko własne ręce! Należy doskonale rozumiemy, że czynnik ten nie jest jedyną wskazówką teoretyczny, który istnieje na świecie – wraz z dwoma innymi czynnikami, użytkowania i maksimum, już krótko spełnione, ale te wartości są bardzo wiele, a każdy z nich odgrywa ważną rolę w uzupełnianiu ogólny obraz. Dlatego nie należy zaniedbywać wiedzę teoretyczną, jak często są one nawet ważniejsze niż praktyczne. Dlatego czynnik popytu elektryczny jest tak ważna.