793 Shares 2113 views

Włochy, Marche: atrakcje, opinie, zdjęcia

Marche – obszar we wschodniej części Włoch, położony na wybrzeżu Adriatyku. Region ten znany jest fakt, że prawie 10% jej terytorium uznaje się za ściśle chroniony i chronione przez państwo Włoszech. Marche łączy i plaża i góry, i historycznych form turystyki, dlaczego jest tak atrakcyjny dla turystów. Jednak wiele z nich obejść regionu Party, otruty w bardziej popularnych miejsc: Florencja, Rzym czy Wenecja. I absolutnie nic. Marche nie jest gorsza od innych regionów w liczbie plaż i zabytków.

Historia Marche

stolica regionu, miasto Ancona, zostało założone w 387 pne. e. Greccy koloniści. Wcześniej przebywał na terytorium odrębnych plemion Etrusków, którzy zostali później wyparci przez Rzymian. Włochy (Marche włącznie) była najbardziej rozwinięta część świata w czasach starożytnych i Ancona, a nie daleko od Rzymu, rosły dość szybko. W tym samym czasie miasto stało się centrum handlu włoskiego, a Rzymianie nazywali rozliczenie „wschodnia brama kraju.”

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, został schwytany Marche barbarzyńskie plemiona gotowe. Od pewnego czasu obszar ten był rządzony przez następcę Rzym – Bizancjum, ale przyjście plemienia Longobardów, straciła kontrolę nad regionem. Lombards aktywnie walczyli z papieżem, ale nie zostały jeszcze podbita przez franków państwowych. Przechwytywanie ziemi, król Franków dał Mark Pope, który był jego wasalem.

W XI wieku region ten uzyskał niepodległość i stała się republiką wolny handel. Przez wiele wieków to wytrzymał oblężenie jego potężnego konkurenta – Wenecja. Rząd republikański następnie zmienił dziedziczny regułę. Terytorium rządzone przez księcia Urbino od rodzaju Montefeltro. Dopiero w XVI wieku, papież był w stanie przywrócić swą władzę nad regionie Marche.

Pod koniec XVIII wieku Ancona został schwytany przez francuską armię Napoleona, a następnie stał się częścią zjednoczonego państwa Włoch. Marche jest nadal jego jednostka administracyjna.

Zamek Książąt Urbino

Zamek został zbudowany na zlecenie Federico da Montefeltro pod koniec XV wieku. Kupił florencki architekt i postanowił zbudować idealne miejsce zamieszkania dla gubernatora małego państwa. Jednak książę Urbino umarł, a prace nad budową zamku zostały zawieszone.

Wieki później, prace na zamku zostały odnowione. Po zakończeniu budowy Pałacu Dożów stał się klasycznym przykładem kultury włoskiego renesansu. Obecnie zamek jest aktywnie odwiedzanych przez turystów. Znajduje się na niej liczne wycieczki, w tym galerii sztuki zamku.

Święty hut

Bazylika Santa Casa (tłumaczone jako „święty szałas”) jest jednym z najbardziej cenionych sanktuariów chrześcijańskich, który jest znany z Włoch. Marche ma wiele kościołów katolickich, ale ten wyróżnia się wyjątkową historią. Tradycja biblijna mówi, że raz w Ziemi Świętej, w pobliżu Jerozolimy, znajdował się dom, w którym dorastała i Mary została podniesiona – matka Chrystusa. Na miejscu domu później został wybudowany kościół, który został zniszczony po chwili muzułmanów. Następnie krzyżowcy doznał miniaturowy model kościoła, najpierw do Dalmacji, a następnie do Ancona. Postanowieniem z Papieżem na miniaturową repliką wzniesiono obecny kościół.

Pielgrzymi i nadal chcesz odwiedzić sanktuarium, a zwykli turyści są przyciągane przez oryginalną architekturą budynku. Bazylika jest pomnikiem kultury renesansu, przechowywane są tutaj liczne starożytne freski i rzeźby znanych włoskich artystów. Ponadto Kościół ma swój własny skarb, które są cenną biżuterię.

Park "Monte Conero"

Oprócz zabytków, turyści są przyciągane przez piękne krajobrazy, które słynie z Włoch. Marche święto, które jest przeznaczone dla miłośników dziewiczej przyrody, oferują do odwiedzenia parku „Monte Conero”, położony u podnóża góry o tej samej nazwie. Jest on otwarty dla turystów. Ponadto, wycieczki prowadzone są przez doświadczonych przewodników, którzy mogą zdecydować się na indywidualną trasę.

Park zajmuje powierzchnię prawie 6000 metrów kwadratowych. m. Istnieje wiele szlaków pieszych i rowerowych, które pozwala na spacer przejść przez rzeczywistych zaroślach leśnych. wszystkie one prowadzą do skalistego wybrzeża Morza Adriatyckiego. Oferuje on wspaniały widok na plaże i stolicy Marche – Ancona. Wzdłuż drogi, odwiedzający mogą znaleźć wiele gatunków ptaków i zwierząt: Peregrine Falcons, orły, kuny, borsuki. Ponadto, można „podbić” na park atrakcji: jaskiniach i białymi klifami. Często w „Monte Conero” degustacji lokalnych win i przysmaków.

Katedra Ancona

główny kościół miasta został zbudowany w XI wieku, i, oczywiście, jest to jedna z głównych atrakcji Ancona. Budynek został zbudowany w stylu bizantyjskim i jest zaprojektowany w formie krzyża greckiego. szczątki świętych katolickich Iudy Kiriaka Ancona i Marcelina przechowywane są tutaj. Według kronik, w miejscu obecnego katedra została zbudowana przez rzymskiej świątyni raz poświęcona bogini Afrodyty.

Katedra była wielokrotnie przebudowywany, choć fasada zachowała swój historyczny wygląd. Pierwsze prace konserwatorskie przeprowadzono pod koniec XIX wieku, w kościele został częściowo zniszczony przez bombardowania w czasie II wojny światowej. Budynek został odnowiony, ale słynne freski i malowidła zostały bezpowrotnie utracone. Później kościół został ponownie zbombardowany podczas II wojny światowej. Ona również została poważnie uszkodzona przez trzęsienie ziemi w 1972 roku. Ale teraz Katedra Ancona jest w normalnej pracy, odbywają się tu katolicką usługi, jak również wycieczki z przewodnikiem dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić State Włochy. atrakcje znaczek, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, zadziwi wielkość podróżnych i zabytków starożytności.

opinie

Wielu podróżnych są przyciągane do Włoch. Marche, z których większość opinie są pozytywne, zwykle pozostaje z dala od turystów. Oni wolą pozostać w bardziej popularnych miastach: Rzym, Florencja, Neapol. Jednak ludzie, którzy już odwiedzili Ankona, twierdzą, że nie daje się do tych miast. Ponadto w obudowie regionie jest tańszy, co oznacza, że można zaoszczędzić dużo pieniędzy. Turyści również generować zakupy kosztów, różnorodne dania kuchni lokalnej i wyśmienitych win, że Włochy są tak znana.

hotele Marche, które są znacznie tańsze niż w Rzymie, jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poznać centralną część kraju, bez wydawania dużych sum. Ancona w ciągu zaledwie kilku godzin można dostać się do Rzymu, Wenecji, Florencji, a nawet San Marino. Region Marche jest warte odwiedzenia dla każdego, kto lubi zabytków, skalistych plaż i środowiska naturalnego.