556 Shares 2154 views

Grzane wino z białego wina – panaceum na przeziębienia

Zima, wczesną wiosną lub jesienną jesień to pora roku, kiedy potrzebujesz ciepła. I jest jeden napój, który pomaga go kupić. Od dawna znany jest w Anglii, Niemczech, Austrii i krajach skandynawskich. Jest używany na jarmarkach, w ośrodkach narciarskich iw domu, siedząc przy kominku. A ten napój jest grzanym wino. Jeśli jest dobrze ugotowany, będzie doskonałym lekarstwem na przeziębienie i depresję. Jest przygotowany na bazie wina: czerwony lub biały. Przepis na grzane wino z białego wina nie jest tak skomplikowany. Obserwując pewne reguły, można je gotować w zwykłej kuchni.

Jeśli tłumaczisz od niemieckiego słowo "grzane wino", otrzymamy nazwę tego napoju – czerwone wino. I wybór wina na ten napój to cała nauka. Początkowo warzone wino zostało wyprodukowane z win produkowanych w prowincji Bordeaux. Teraz takie drogie i doświadczone wina nie są już używane. Mają już absolutny smak, a ogrzewanie może tylko zepsuć.

W większości przypadków w przypadku tego napoju podejmowane są suche wina małej twierdzy. Możesz wziąć i semidry. Musisz jednak upewnić się, że gorący napój nie okazał się zbyt słodki. Z deserowych win jest mało prawdopodobne, że dobre wino grzane. A młode i lekkie wina, które zawierają od 8,5 do 12,5% alkoholu, idealnie pasują.

Ale które wino wybrać to kwestia smaku. Nie ma specjalnych różnic w przepisach kulinarnych. Różnica polega tylko na wyborze składników. Więc jeśli gotujesz grzane wino z białego wina, lepiej jest wziąć semisweet. I zamiast soku z cytryny dodać pomarańczowy. Niektórzy na to drinki używają nawet musujących win. Ale w przypadku takich egzotycznych receptur potrzebna będzie Ci specjalna wiedza i doświadczenie.

Są też prostsze przepisy na przygotowywanie grzanego wina z białego wina. Oto jeden z nich. Dla niego potrzebujesz białego, suchego wina w ilości 750 ml, dwóch plasterków cytryny, jednego kiju cynamonu, dwóch pąków goździka i miód dodawanego do smaku.

Wina wlewa się do przygotowanych potraw. Do nich dodawane są wszystkie składniki: cytryna, cynamon, goździki i miód. Następnie naczynia zostają umieszczone na wolnym ogniu i rozgrzane, aż na powierzchni pojawiają się małe pęcherzyki. Ugotuj ten napój w każdym razie niemożliwe. Następnie ogień wyłączy się, a grzane wino z białego wina powinno być podane przez 15 minut. Musisz po prostu napiąć go i wypić. Pij to tylko gorąco!

A oto kolejny przepis na grzane wino. Białe wino jest również dla niego półtuszne w ilości 500 ml. Wciąż do tego napoju potrzebujesz takich składników: skórki od pomarańczy, soku z dwóch pomarańczy, 4 łyżki. L jasno brązowy cukier, 0,5 tz kolendry, 5 ząbków, 5 pudełek kardamonu. Od jednego pomarańczowego skórka jest usuwana, a sok jest wyciskany z obu. Ten sok wylewa do kadzi. Do tego dodaje się cukier, przyprawy i skórkę. Następnie ta mieszanina jest na małym ogniu i gotowana aż cały cukier się rozpuści, a sok pozostanie dwie trzecie. Potem wlewa się wino i wszystko to jest gotowane na małym ogniu. Gotować napój nie powinien. Grzane wino wylewane jest przez szklanki ze szkła odpornego na ciepło lub kubków ceramicznych.

Każdy wie, że maliny są doskonałym lekarstwem na przeziębienie. Grzane wino z białego wina i jagody będą chronić przed ARD jeszcze większą siłą. Aby to "gorące wino" potrzebujesz pół litra białego, suchego, świeżo malowanego malin o gramaturze 200 gramów, cukru – dwóch łyżek stołowych i jednej wanilii lub worka cukru waniliowego. Procedura jest następująca: wino wlewa się do rondla, malin i cukru. Wanilii strąk jest cięte, a środek jest wyrzucany do wina. Sama strąka też kawałki i pozostawia po nim. Cała mieszanina jest podgrzewana do niskiej temperatury prawie do temperatury wrzenia. Gotowy napój wylewa się i pcha natychmiast po gotowaniu. Jest wiele takich przepisów. To nie na nic, że mulled wino stało się ulubionym napojem w wielu krajach.