292 Shares 4682 views

Płatki migdałowe: jak je w domu. Przepis ciasta z płatkami migdałowymi

Czy wiesz, jakie są płatki migdałów? Jak je w domu? Jeśli nie, nasz artykuł będzie dla Ciebie bardzo przydatny. Życzymy sukcesu w kuchni!

Informacje ogólne

Najpierw zrozumiemy, jakie są płatki migdałów. Oczyszczona z brązowej skóry jądra migdałowego, pokrojona na cienkie płytki. Wyglądają przypominają płatki lub płatki. Mogą być spożywane w postaci słonych lub pieczonych. Ale najczęściej kobiety używają "płatków" migdałów do dekoracji pieczenia i deserów (na przykład lodów, ciast, herbatników, babeczek). To okazuje się prawdziwym dziełem kulinarnym.

Jak zrobić płatki migdałowe w domu

Potrzebujemy:

 • 1 litr wody;
 • 50 g całych migdałów.

Szczegółowe instrukcje:

Krok numer 1. Układaj na stole całe owoce migdałów. Każdy z nich jest podzielony za pomocą ciężkiego młotka. Staraj się jednak ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia wewnętrznej (białej) części.

Krok 2. Przyjmujemy rdzeń w brązowej skórze. To z nich później zrobimy płatki migdałów. Jądra umieszcza się w szklanej miseczce. Napełnij zimną wodą. Ciecz musi ich całkowicie pokryć. W tym kształcie pozostaw migdały przez 24 godziny. Nie zapomnij okresowo zmieniać wody. Takie działania łagodzą jądro gory i żółtawy odcień.

Krok nr 3. Po dniu czyścimy ziarno, używając uniwersalnego noża do warzyw. Peel jest usuwany łatwo i szybko. Wystarczy podnieść krawędź noża i pociągnąć.

Krok 4. Oczyszczone jądra są przenoszone na deskę do krojenia. Inny (ostry) nóż obciął je tak cienką jak to możliwe. Jeśli są prawie przezroczyste i trochę podłużne płatki, zrobiliśmy wszystko dobrze. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas, sugerujemy, aby nie wzdłużne ziarna migdałów, ale w poprzek.

Krok 5. W suchej i zimnej patelni, która ma nieprzylepną powłokę, wysyłamy "płatki". Osuszyć je minimalnym ogniem. Pamiętaj, aby mieszać. To pozbędzie się nadmiaru wilgoci. Proces suszenia płatków migdałowych potrwa 5-7 minut.

Krok 6: Przesuwamy "płatki" na talerz. Można je ozdobić deserem lub dodać do wypieków, posiekanych w moździerzu. Wielu ludzi wyrzuca เปลือก jądra migdałowego, uważając to za bezużyteczne. Można jednak użyć go do nadawania bardziej nasyconego koloru napojów alkoholowych (likier, koniak itd.).

Tort migdałowy Płatek

Lista produktów:

 • Jeden pakiet cukru waniliowego (8 g) i proszku do pieczenia (15 g);
 • Dwie jajka;
 • Płatki migdałowe – 100 g;
 • 2 łyżki. Łyżki miodu i mleka;
 • Biały cukier – wystarczy jeden kieliszek;
 • 100 gramów masła;
 • Kefir – ½ szklanki;
 • Mąka (odmiana nie jest ważna) – 200 g.

Część praktyczna

 1. Przed rozpoczęciem gotowania rozprowadzamy wszystkie składniki. Niech co najmniej pół godziny stoją w temperaturze pokojowej.
 2. W misce złamać jaja. Wlewamy kefir w odpowiedniej ilości. Wlewamy cukier biały, ale nie wszystkie, ale 150 g. Bijemy te składniki za pomocą potężnego miksera.
 3. Mąkę należy łączyć z proszkiem do pieczenia. Przez sito wlać do mieszaniny jaj-kefir. Odwróć mieszalnik ponownie. Wiruj z małą prędkością.
 4. Dno naczynia do pieczenia jest przykryty specjalnym papierem. Delikatnie wlać ciasto. Upewnij się, że poziom.
 5. Postać z zawartością umieszcza się w ogrzewanym piekarniku (200 ° C). Czas pieczenia wynosi 10 minut.
 6. Zróbmy przygotowanie wypełnienia. W rondlu umieścić 100 gramów masła. Roztop się. Dalej wylejemy dwa rodzaje cukru – białego (100 g) i wanilii (saszetki). Dodamy miód i mleko. Mieszać. Umieściliśmy płatki migdałów. Ugotujemy to wszystko, ustawiamy słaby ogień. Czekamy na całkowite rozpuszczenie kryształów cukru. Usuwamy talerz z talerza.
 7. Nadszedł czas, aby wyjąć ciasto z kuchenki. Wytworzone wcześniej wypełnienie jest równomiernie rozłożone na jego powierzchni. Od razu widać, że płatki migdałów są pokryte powłoką oleju-cukru. Ponownie umieść ciasto w piecu. Tym razem musisz poczekać 10-15 minut. Przed podaniem ciasto powinno ostygnąć, a jego górna skorupa powinna twardnieć. Ciesz się swoją herbatą!

Słowo wstępne

Płatki migdałowe nie tylko dają deser doskonały wygląd, ale także dodają kalorii. Powinno to być uwzględnione przez tych, którzy podążają za rysunkiem. Zawartość kalorii "płatków" migdałów wynosi 50 kcal / 100 g.