825 Shares 3775 views

Rugby. Nowa Zelandia – zespół, który warto zobaczyć

Rugby nie jest jednym z najbardziej popularnych w krajach byłego Związku Radzieckiego, chociaż jest to bardzo jasny i spektakularne sportowe. Ale on ma ogromną liczbę fanów na całym świecie. Ta aktywność jest dla silnych, wytrzymałych i odważnych sportowców. Każda gra – to prawdziwe wydarzenie, gdzie emocje są szaleje. Widzowie są świadkami spektakularnego show.

Historia wystąpienia rugby

Kolebką rugby jako futbolu jest Anglia. Rok wystąpienia sportu uwierzyć 1823. Twórca rugby zwany Webb Ellis. Jej nazwa pochodzi od niego kielich, który dzisiaj jest przyznawana mistrzami świata. Nazwa ta gra wysiadł z Rugby w Anglii, gdzie wynalazł sport. Na początku nie było jasne reguły gry. Dopiero w 1871 roku pojawił Rugby Football Union, której zadaniem było zatwierdzenie reguł. Nieco później, pierwszy oficjalny mecz został zorganizowany. Sobą grać Anglii i Szkocji. Dwadzieścia lat później założył Międzynarodową Unię rugby. Dziś, około stu krajach są członkami, takich jak Australia, Gruzji, Nowej Zelandii, Francji. Rugby uznano amatorem sportu przez długi czas, to znaczy, sportowcy nie mogą zarabiać pieniądze. Tylko w 1995 roku był zawodowym rugby.

W 2016 roku, po prawie 100 latach nieobecności w sporcie z powrotem do programu olimpijskiego. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio będą walczyć najsilniejszy zespół na świecie. W 2015 roku odbyła się ostatnia Rugby World Cup. New Zealand wygrał.

Reguły gry

Gra w rugby jest podzielony na dwie części, które trwają do 40 minut. Każdy zespół składa się z 15 graczy. Gracze są rozmieszczone na pozycjach. Przeciwnicy mają ośmiu graczy w walce, innymi słowy, atakujących. Ich głównym zadaniem jest walka o piłkę, grają kombinację, są odpowiedzialne za tworzenie sytuacji sprzyjających podać piłkę. Zespół ma scrum pół. Ten gracz, który zarządza gry walki. Kluczowy gracz jest liczba 10 – pomocnik, który rozprowadza piłkę. Jednym z jego głównych zadań jest potrzeba dla drużyny przeciwnej myśleć. Ten menedżer i mózg zespołu. Za nim są ochrona czterech graczy. Muszą stworzyć barierę. Wszyscy gracze są zamykane.

Istnieje kilka sposobów, aby zdobyć punkty:

1) Pięć punktów można zdobyć, jeśli można dostarczyć piłkę na linii bramkowej i wylądował go tam.

2) Dwa punkty mogą być uzyskane bezpośrednio po rozpoczęciu. Gracz trzyma wyimaginowaną linię, która jest prostopadła do miejsca, gdzie wylądowała piłka. Potem uderza piłkę. Punkty są punktowane jeśli piłka przeszła nad poprzeczką.

3) Trzy punkty można uzyskać na dwa sposoby: z wykonania rzutu karnego, a w wyniku rzutu na bramkę w meczu z odbicia.

Charakterystyczną cechą jest to, że stopy mogą być odtwarzane w dowolnym kierunku, a ręce nie może podać piłkę do przodu. Gracz może przechwycić tylko wtedy, gdy piłka jest w jego.

Główne gwiazdy rugby. nowa Zelandia

Być może najbardziej barwny zespół w tej grze – reprezentacja Nowej Zelandii. Są one nazywane All Blacks. Można zupełnie nic o rugby wiem, ale ten zespół jest dla prawdziwych mediów. Często są one zaangażowane w kampaniach reklamowych znanych marek sportowych.

Jest to bardzo oryginalny zespół, który ma swój własny styl i swoje żetony. Bardzo spektakularne są ich tańce przed meczem. Są one nazywane Haka. Ten taniec wojenny, który jest przed rozpoczęciem gry psychicznie tłumić rywali. Ten taniec popularyzacji rugby na świecie. Zespół ten – 3-krotny mistrz świata w rugby. Nowa Zelandia – jedyny zespół, który udało się zrobić to trzy razy. Są ulubieńcami każdym razie. Każda drużyna musi dążyć do ich poziomu. To nowoczesny wzór do naśladowania w sporcie.

Rugby World Cup. Nowa Zelandia – zwycięzca 2015

Niedawno była gospodarzem ostatniego Pucharu Świata. Najsilniejsze zespoły świata doszli do Anglii, aby zidentyfikować najlepszy zespół. Główne ulubione były RPA, Australia, Nowa Zelandia.

Rugby w tych krajach jest bardzo popularne. Jednym z najbardziej spektakularnych była gra Nowa Zelandia – Georgia. Rugby rozwija się bardzo szybko w obu krajach. To był mecz, w którym było dużo walki. Widzów cieszą, choć przewaga Nowozelandczycy była przytłaczająca. Ale gruziński zespół bardzo skutecznie bronić. Na Mistrzostwach Świata w rugby Nowej Zelandii – Argentyna walczył również twarde, ale zwycięzcy stać przyszłych mistrzów ponownie. W półfinale startował ulubionych Południowej Afryki przeciwko Nowej Zelandii i Argentynie przeciwko Australii, zwycięzcy tych walk lewo Nowej Zelandii i Australii. Polecenia te i spotkali się w finale. Zwycięzcami byli Team New Zealand. Raczej bezskutecznie przez Francję. Jest to kraj, który ma silną mistrzostw krajowych. World Cup porażka zakończyła mecz Nowa Zelandia – Francja. Rugby we Francji jest dość popularny, więc w następnym mistrzostwach należy się spodziewać, że zespół doda.

Ale najlepszy zespół dzisiejszy jest Nowa Zelandia. Ten zespół, który promuje sport. Jest to zespół, który nie sprawi, że fani się nudzić. To nie jest tylko gra, tworzy pokaz, który jest naprawdę fascynujące.