803 Shares 6175 views

Szklane Kabiny prysznicowe – Estetyka smaku

Wanny żeliwne i emaliowane, zajmując połowę przestrzeni łazienki, powoli zastępowane przez prysznice. Ich przewaga nad łaźni już dawno docenili mieszkańcy małych mieszkań. Po pierwsze, jest oczywiste, że jest to bardziej korzystne posiadać płaszczyznę pionową niż pozioma. Po drugie, prysznic, dzięki drzwi, eliminując problemy w postaci mokrej podłodze i osadowe na ścianach wilgoci. Po trzecie, kabiny prysznica jest bardziej dostosowane do dynamicznego stylu życia współczesnego człowieka.

Zakres prysznicem obudowy waha się od najbardziej prymitywnych kabiny prysznicowej luksusowe pudełka z całego szeregu funkcji. Jednak najbardziej popularne, prawdopodobnie ze względu na łatwość montażu i łatwości użycia, pozostaje zamknięty prysznic. Standardowy zestaw zawiera kabinę Hydro, światła LED, radio i wentylator. Niektóre z najnowszych modeli są wyposażone w specjalne urządzenia, które masaże stóp, i smak.

Niezależnie od stopnia wyposażenia wszystkich pryszniców mieć jeden konstrukcja: ściany i drzwi. A ściany kabiny wykonane są z różnych materiałów, oraz drzwi i żaluzje – w większości wykonane ze szkła lub z tego samego materiału, naśladując siebie.

Z oczywistych powodów, wszystkie kabiny prysznicowe szklane wykonane są ze szkła hartowanego. Jest odporny na zarysowania i łatwe do czyszczenia. Specjalna obróbka cieplna zwiększa wytrzymałość zwykłego szkła 5-7 razy, co sprawia, że jest odporna na wstrząsy umiarkowanego. Jednak w przypadku, gdy szklane drzwi do prysznica jest uszkodzony, jest on podzielony na małe kawałki z zaokrąglonymi krawędziami bez wprowadzania ryzyko.

szklane drzwi prysznicowe mogą być barwione i przejrzysty. Barwione szkło zawiera jako część barwniki jakości, które dają niebieski, szary, brązu lub odcień zielony materiał.

Są szklane kabiny prysznicowe z matowego szkła. Po utwardzeniu tej szklanej poddaje się wytrawianiu chemicznym, przy czym jest on nie tylko atrakcyjne zamglenie, a także właściwości specjalne, które nie pozostają na powierzchni odcisku palca.

Wiadomo inny rodzaj szkła hartowanego – stemalit. Wyjątkowość tego materiału leży w różnych kolorach. Bezpośrednio podczas temperowania masy szklanej wprowadza się do farby, tak że materiał traci kolor podczas dalszej eksploatacji.

Kabiny prysznicowe szklane są trwałe. Ponadto, mając na estetyczny i atrakcyjny wygląd, konstrukcja ta pozwala na stworzenie nowoczesnego wnętrza w łazience, wizualny nieważkości przestrzeni. Pomimo wielu zalet, takich jak hydro i izolacja akustyczna, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wygody i prostoty obsługi technicznej, kabiny prysznicowe ze szkła mają jedną niewielką wadę – wysokie koszty tego. Ponieważ producenci oferują alternatywę w postaci akrylu. Akryl drzwi głównie gorszej szkła rywalizować jakości i obsługa życie. Początkowe atrakcyjne szybko wymienić nadszarpnięta powierzchnie narażone na zarysowania. Poza tym akryl znacznie bardziej wymagający w utrzymaniu. Ale tu jest lepszy szkła akrylowego jego brat, ponieważ jest w szerokiej gamie kolorów i wzorów.