790 Shares 5553 views

Dlaczego istnieją bóle w dolnej części brzucha u mężczyzn

Założyliśmy, że człowiek powinien być w stanie znieść ból, nie ignoruj go, bo jest w tym, przypuszczalnie, i jest przejawem męskości. Ale z punktu widzenia lekarzy, każdy ból – jest to sygnał, który pojawia się w patologii ciała, więc ignorować go, co najmniej, że to głupie, ale przede wszystkim – po prostu niebezpieczne.

Przyczyny bólu w podbrzuszu u mężczyzn i kobiet, jak wiecie, trochę inaczej. A dziś postaramy się zrozumieć, bo z tego, co spotykamy tych niepokojących objawów silniejszej płci i jakie choroby mogą być za to.

Jak ból podbrzusza u mężczyzn z zapaleniem pęcherza moczowego i gruczołu krokowego

Najczęściej u mężczyzn ból w podbrzuszu jest spowodowana chorobami układu moczowego, takich jak zapalenie. Można go określić jako bóle, ciągnięcie, gorzej oddawania moczu. Częstotliwość wycieczki do toalety, również zwiększa znacząco. Czasami zapalenie pęcherza moczowego może być związane z niewielkim wzrostem temperatury.

Nie mniej częstą przyczyną bólu w podbrzuszu u mężczyzn jest zapalenie gruczołu krokowego. Ból choroby charakteryzuje się cięcia i pociągając, otrzymano pachwin i jąder. Skurcze podczas oddawania moczu są szczególnie wyraźne. Choroba ta jest również towarzyszy osłabienie erekcji.

Gdy gruczolak gruczołu krokowego tępy ból spowodowany przez naciśnięcie zatrzymanie moczu z powodu silnego kurczenia kanału moczowego. Choroba ta towarzyszy zauważalny Quickening pilności „w małym”, intensyfikując w nocy. W zaawansowanych stadiach tam zatrzymania moczu i zaburzeń erekcji – wymaga natychmiastowej hospitalizacji w dziale urologii.

Ból w dolnej części brzucha u mężczyzn spowodowane chorobą nerek i żylaków

Kiedy żylaki powrózka nasiennego, żylaki powrózka nasiennego i jądra, ból objawia się częściej po lewej stronie, podając moszny. W ciężkich przypadkach, to jest pęknięcie z charakterem, moszna znacznie wzrosła i droops i lewo jądro jest znacznie zmniejszona. zatem zaciskane żyła wyraźnie konturiruyutsya.

Kamienie nerkowe lub zapalenie w nich (odmiedniczkowe zapalenie nerek) jest również towarzyszy ból promieniujący do pachwiny, a dołącza kolejny i dreszcze, gorączka, często – nudności. Ten ból pojawia się nagle, trwa od kilku minut do kilku dni i wymaga obowiązkowego egzaminu przez specjalistę.

Bóle w dole brzucha od człowieka z chorobami jelita i zapalenie wyrostka

Różnych patologii w obszarze jelita może również wywołać ból w dolnej części brzucha. Może to być, na przykład, niedrożność. Kiedy została uformowana w jelicie lub w jelicie cienkim, po czym ból jest zlokalizowany głównie w dolnej części brzucha, charakteryzują się tym, tępy spastyczne. Ona towarzyszy opóźnienie defekacji, podczas dociskania pozostaje zachowane. Nieleczona przeszkoda powoduje ogólne osłabienie, zawroty głowy, nudności, gorączkę i wymioty stołek.

Zapalenie wyrostka robaczkowego – Jest jeszcze jeden powód, który powoduje ból u mężczyzn. Brzuch, uwaga, w tym przypadku, natychmiast zaczyna boleć. Pierwsze objawy to ból w okolicy pępka, że wzmacniający, na dole i towarzyszy gorączka i wymioty raz. Podejrzewa się, że zapalenie wyrostka robaczkowego wymagają natychmiastowego leczenia pomocy medycznej!

Nie należy ignorować ból, nie tolerują go, i to najlepiej do specjalisty w celu uniknięcia poważnych problemów ze zdrowiem!