401 Shares 6805 views

Cyprus, Troodos: przyroda, zdjęcia, opinie

Położony w śródziemnomorskiej wyspie ma długie przynęt miliony turystów z całego świata. Unikalny obszar z ciekawą kulturę, zabytki, przechowywania śladów starożytności, niesamowita przyroda – to wszystko sprawia, malowniczej miejscowości najbardziej pożądanym miejscem turystycznym.

Pasmo górskie Troodos

Ponad połowa terytorium kraju wyspie zajęty gór z evergreeny i rozciągania na sto kilometrów pod górę z łagodnych zboczach nie podoba słonecznym Cyprze.

Góry Troodos, położone w samym sercu centrum turystycznego, uderzony piersiach krajobrazy. Radykalnie wyzwoleni od reszty stanu gór fascynuje długich dróg serpentynach, czyste powietrze, starożytne kościoły i przytulne wioski. Jest to bardzo szczególne miejsce, gdzie można zobaczyć, jak piękne Cypr.

Troodos – produkt procesów wulkanicznych, które miały miejsce na ziemi ponad sto milionów lat temu. Po górach, które wznosi się ponad powierzchnię wody, tworzy wyspy zaskakujący wyjątkowe flory.

Klimat i pogoda

Troodos (CY) Znani Wetter klimatach, ponieważ ilość opadów jest zwiększona, a średnia temperatura wynosi poniżej 10 °, niż na płaskiej powierzchni podłoża. W czasie upałów, tutaj przychodzą Cypryjczyków, aby ukryć się w cieniu lasu sosnowego. Nawiasem mówiąc, tutaj jest nie tylko ciepło, ale również przez zdobywców, jest utrzymywana w sąsiednich miejscowościach.

Najgorętsze miesiące – lipiec i sierpień, ale w zimie temperatura nie wzrośnie powyżej sześciu stopni. Grudniowa jest uznany za rekord najwyższej opadów.

Mountain Resorts

Góra wieś jest tak malownicze, że można zakochać się w pierwszych turystów wzroku przebytych spocząć na Cyprze. Troodos – to nie tylko w górach, ale także piękne ośrodki, które pojawiły się w terenie w okresie panowania Brytyjczyków. Spokojna okolica wybrany przez bogatej rodziny Morza Śródziemnego i egipskiego Korol Faruk nawet kupił przestronną willę. Jest też letnia rezydencja prezydenta państwa.

Zbudowany na zboczach hoteli, które nie są w żaden sposób gorsze od komfortu przybrzeżnych, biorąc gości, którzy preferują góra urlop plaża.

zimowe i letnie spacery

Inspiruje góry Troodos (Cypr) – jest to jedyne miejsce w ośrodku, gdzie spada śnieg i turyści z wielką przyjemnością na nartach. Na najwyższy szczyt Olympos zbudowany komfortowe windy dla niepełnosprawnych. W miesiącach letnich w okolicy są widoczne z daleka szczyt górski spacer, goście wyspy na specjalnie określonymi ścieżkami, dzięki czemu dokładnie zapoznał się ze wspaniałym charakterem kalenicy. Turyści mówią, że trwa do pięciu godzin w fascynującą podróż przez cztery trasy o różnej długości pozostawia wiele przyjemnych doznań.

Spacer zaczyna się od miejscowości, która nosi taką samą nazwę z gór – na niewielkim obszarze znajduje się w pobliżu Olympos. Turyści mówią, że lokalnej scenerii bardzo podobny do włoskiego.

Omodos

Podróżując po górach na wyspie, goście są wprowadzane do cudownych wioskach, które biorą swoje spektakularne widoki, a każdy jest wart, aby go odwiedzić. Być może najbardziej znany z nich – Omodos, jakby stworzone do spacerów wąskimi uliczkami. Położony w dzielnicy miejscowości Limassol słynie z wspaniałych winnic, i krąży głową odurzający napój smakował niekoniecznie przez wszystkich gości. W sierpniu turyści dostać się na wesołego wypoczynku, które nie tylko skosztować tradycyjnych win i potraw narodowych, ale także wziąć udział w różnych konkursach i rozrywki.

Ale chyba główną atrakcją Omodos jest zbudowany z kamienia z kościoła Świętego Krzyża. Jest to jeden z najważniejszych miejsc na Cyprze, znany ważnych relikwii przechowywanych wewnątrz świątyni: fragment liny, która łączy Chrystusa i cząstką Krzyża Świętego. Kapliczki, uwięzionych w małej wiosce w IV wieku, położone w ikonostasu, przed którym usztywniają wiernych, którzy pochodzą z różnych części w Troodos (Cypr).

Zdjęcie wieś lubią robić turystów w okresie zimowym, gdy stare kamienne domy pokryte śniegiem musującego.

Agros

Agros wieś o nazwie – to prawdziwa przestrzeń dla pieszych. Nie są zaangażowane w produkcji wina, ale turyści wiedzą, że najlepiej wody wzrósł, przeznaczone do pieczenia wykonany jest w tym miejscu. Produkt jest butelkowane w pięknych szklanych butelkach, które turyści kupują na pamiątkę.

We wsi znajdują się w brandy popytu i likier, wykonane z płatków róży i uznane przez gości Agros, jest bardzo smaczne pić, więc żaden turysta pozostawia bez produkcji lokalnych rzemieślników.

Pedoulas

Troodos (Cypr) jest znany na całym świecie wspaniałych krajobrazów, a nowy punkt podróży – rozprzestrzenił się wśród drzew wiśniowych wsi w Pedoulas – jasne potwierdzenie. Być może jest to jeden z najpiękniejszych miejsc w stanie, w którym pęd do letnich turystów. Przyjaźni ludzie, czyste górskie powietrze, ogrody kwiatowe i drzew, łagodny klimat przyciągają zagranicznych odwiedzających, a także kilka muzeów, Kościół Arhangela Mihaila, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przyciąga miłośników kultury.

Turyści z podziwem o wsi dający spokoju. Pedoulas szczególna atmosfera jest idealnym miejscem do wypoczynku od zgiełku miast i gwaru tworzonych przez nich.

Lefkara

We wsi, położony u podnóża, słynie hafciarki całym słonecznym Cyprze. Turyści wiedzą, że najpiękniejsze wysokiej jakości koronki, można kupić w tym cichym zakątku. Lokalna needlewoman nawet opracowane własną haft, znany jako „lefkaritika”. Oczywiście, wyroby koronkowe nie może być tanie, ale goście nie przeszkadza cenę państwa. Jednak wszyscy, którzy byli w przytulnej wsi mówią, że ludzie lubią się targować, można zrzucić cenę o jedną trzecią w razie potrzeby.

Ponadto, lokalne needlewoman ostrzegają, że haft prawdziwy lefkariyskaya odbywa się wyłącznie na płótnach beżu, nie biały, a czasami myślał turystów.

Kykkos

Wysoko w górach turystów marzyć odnaleźć spokój i harmonię, a także pomóc im w tym zabytków religijnych, który szczyci Cypru. Troodos jest bogaty w tego rodzaju konstrukcji, a dziesiątki świątyń są bardzo popularne. W odległych miejscach, gdzie nie było drogi, znaleźli schronienie mieszkańcom, którzy zbudowali klasztory, które są nadal doskonale zachowany ze względu na fakt, że osiadł w bezpiecznym miejscu.

Główny kompleks religijny jest Kykkos, chroniony przez UNESCO. Założony na przełomie XI – XII wieku, znanego na budowę pasa, czyniących cuda, a kobiety z całego świata, którzy marzą o dziecku, tu leczyć bezpłodność.

Ale głównym skarbem Kykkos może być słusznie nazywany ikoną transmitowane mnich pustelnik-cesarza Bizancjum. Jest to jeden z trzech sanktuariów, które St. Luke sam napisał do Matki Boskiej.

Unikalne Troodos (Cypr), którego atrakcją są dość zróżnicowane i ciekawe, zasługuje na osobną wycieczkę, więc tych, którzy odwiedzają ten wspaniały ośrodek, należy udać się w podróż, a wspomnienia o tej wycieczce będzie długo prześladować umysły turystów.