812 Shares 9551 views

Atrakcje Czarnogóra. Gdzie skierować swoje kroki ciekawskich turystów?

W południowo-wschodniej części Europy, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego jest mały słoneczny stan Czarnogóry. Na co zwrócić uwagę w tym kraju ciekawskich turystów, którzy przybyli po raz pierwszy na wakacje?

Pomimo jej bardzo skromny przez rosyjskie normy, wielkość (łączna powierzchnia kraju wynosi nie więcej niż 14 tys. Km), Czarnogóra jest bogata w atrakcje. Na jego terytorium dużą liczbę zachowanych zabytków historii i architektury.

atrakcji historycznych Czarnogóra

Budva – głównym ośrodkiem turystycznym kraju. Historia miasta liczy ponad 2500 lat. Budva dzisiaj – połączenie starożytnych i współczesnych. Miłośnicy historii powinni zwiedzić starą część miasta z doskonale zachowany na jego terytorium średniowiecznych murów obronnych, otoczone dużą ilością małych hałaśliwych ulic. Szczególną wartość historyczną i religijną znajdują się tutaj jak dziurawiec Kościoła Trójcy i NMP. Najstarsze budynki są dziś uważane za kościół św Jana, pochodzący z 7. wieku.

Nie daleko od Budvy znajduje się wyspa Sveti Stefan, którego historia jest naprawdę niesamowite. Przez wiele wieków, na wyspie nie było żadnej wartości historyczne i kulturowe, większość jego mieszkańców byli rybacy i ich rodziny. Dziś, ten mały kawałek ziemi w środku morza jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych ośrodków w kraju. Dzięki starannemu stosunek do przeszłości, władze lokalne przechowywane wioska rybacka jest prawie w jego pierwotnej formie. Ale wnętrza domów przeszły ogromne zmiany. Każdy domek-Hotel wyposażony jest w najnowszą technologię. Są na wyspie i znakomitych restauracji oferujących dania kuchni europejskiej, centrów nurkowych aktywnego wypoczynku, barów i nocnych klubów dla młodzieży.

atrakcje architektoniczne z Czarnogórą

Herceg Novi – luksusowy ośrodek położony w południowej części Adriatyku i jest znany na całym świecie ze swojej wyjątkowej architekturze. Główną wartością architektoniczną miasta jest klasztor Savina, zbudowano tu tysiąc lat temu. Nawiasem mówiąc, klasztory prawosławne w Czarnogórze – oddzielny problem. W kraju istnieje ponad sześćdziesiąt. Większość z nich są otwarte dla turystów. Szczególne znaczenie dla tych, którzy po raz pierwszy przybył w tych miejscach, jak to: twierdza morze „krwawa wieża”, ratusz, galeria sztuki, muzeum. Zasięg Herczegh Novi można Budva wody i transport lądowy.

Naturalne zabytków Czarnogóry:

Reszta w Czarnogórze – to świetna okazja, aby cieszyć się naturalnym pięknem wybrzeża Adriatyku. Główne wycieczek turystycznych w całym kraju obejmuje wizytę w najczystszej Jezioro Szkoderskie, Lovcen z rezerwatu znajduje się na szczycie swojej bardzo wysokiej góry mauzoleum Niegosz, rafting na górskiej rzeki Tara, z przystankami w parkach narodowych Biogradska Górę i Durmitor. Miłośnicy przyrody mogą łatwo przejść do góry Bogichevitsa. Jej wysokość jest stosunkowo mała (2358 metrów). Na szczycie masywu górskiego można znaleźć rośliny reliktowe i endemicznych gatunków, które rosną tylko w tych miejscach. Naturalne zabytków Czarnogóry są bardzo zróżnicowane: od jaskiń i głębokie kaniony stworzone przez Matkę Naturę, do ogromnych parków krajobrazowych, pięknie sadzenia i uprawiany człowiekiem.

Czarnogóra – kraj kontrastów. Jego stare miasto aktywnie zbudowany, tworząc niesamowity zespół średniowiecznej architektury i nowoczesnych budynków ze szkła, dziewicze lasy swoich szczytów alpejskich współistnieć z dobrze wyposażoną osoba Przytulny ośrodek położony daleko wzdłuż wybrzeża. Każdy podróżnik znajdzie w nim coś własnego, co będzie chciał wrócić i jeszcze raz zobaczyć …