85 Shares 5750 views

Buty buty do butów: schemat i opis dzianin

Dla dziecka nie ma lepszego prezentu niż zwykłe buciory. Ozdoby z ładnym paskiem lub kwiatami pomogą odróżnić je od wielu różnych rzeczy. Unikalne rzeczy, połączone własnymi rękami, nie tylko mogą rozgrzać dziecko, ale także dawać mu miłość. Utwórz coś specjalnego dla swojego dziecka i zobacz jak twoje serce jest pełne radości i pozytywnych emocji. Więc się dobrze, będziemy szydełka buty do butów.

Jakiego rodzaju buty dla dzieci?

Pierwszymi butami w życiu każdej osoby są oczywiście buciki dla dzieci. Są najbardziej delikatnymi i dotykającymi, są na wierzchołkach rajstop i skarpetek, aby rozgrzewać małe obcasy, które zamarzają u niemowląt na pierwszym miejscu. Powinny być bardzo piękne, uzupełniać ubranie dziecka. Zwykle pierwsze buty mamy lub babci są przechowywane na długą pamięć. W wyciągu z domu macierzystego nie wolno robić bez tego dodatku, w takim przypadku je dzianiny różowe lub niebieskie i obowiązkowe jest uroczyste smyczki z taśm.

Uczenie się dzianiny nie jest tak trudne, jak się wydaje, nawet jeśli nigdy nie stawiałeś czoła stworzeniu takiego buta jak buty. Dla początkujących knitters jest dobrą praktyką. Buty dla dziewcząt, chłopców, domowe, ciepłe, letnie. Są połączone z ubraniami – pod żółtą lub, powiedzmy, czerwony garnitur, bawełna, z fokami, epiphany, szydełkowe buty-buty, buciki-sandały. Możesz wyliczyć bez końca.

Ważne funkcje

Piękno i styl butów na butach jest niezbędnym warunkiem, ale przy wyborze modelu należy wziąć pod uwagę inne kwestie. Ważne jest, aby były wygodne, nie ruszać się z ruchomych nóg dziecka. Dlatego należy rozważyć z wyprzedzeniem, w jaki sposób szydełkowe buty – buty pozostaną na nerwach. Najbardziej wygodnym modelem jest obuwie w postaci buta z wstążkami lub koronkami (do mocowania na nogach). W sezonie ciepłym buciki są bardzo dobre. Klasa Master oferowana poniżej będzie przykładem mocowania na taśmie dla otwartych szpilki, tak że nogi są wygodne i wyglądają pięknie.

Buty dla chłopców i dziewcząt

Dla przyszłych mężczyzn, klasyczna wersja szpilki jest odpowiednia, mogą być wykonane w postaci obuwia sportowego, mokasynów, a nawet butów na koronkach. Naturalnie, kolory powinny być wybrane dla chłopców, mogą być w zasadzie dowolne, ale uniknąć róż, łuków, ruches. Udekoruj buty męskie może być aplikacja, guziki, haft. Teraz buty dla pań są bardzo popularne.

Tworzenie butów dla młodych dziewcząt, możesz dać wylot fantazji, wszystkie kolory tęczy. Łuki, wstążki, kwiaty, koraliki – to nie wszystko, co może ozdobić dzianiny dziecięce. Utwórz dla swojego dziecka pierwsze buty. Opis dla początkujących nie będzie trudne. Po odłączeniu podstawy i jest tożsame zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców, można je ozdobić według własnego uznania. Uwierz mi, to jest bardzo ekscytujące.

Wybór nici do szpilki

Oczywiście musisz wybrać wysokiej jakości wątki. Nie powinni w pierwszej kolejności powodować alergii na skórę dziecka. Pożądane jest przędzenie z włókien naturalnych: bawełna, wełna merino , itp.

W odmianach letnich, splot bawełny jest idealny, ma dobrą teksturę, szlachetny połysk. Ze względu na dobre skręcanie tego gwintu, możliwe jest powiązanie wzorów, będą one wyraźnie widoczne na produkcie. Bawełniane buty w lecie na dziecko wyglądają cudownie, mogą być ozdobione taśmami, wstążkami.

Niedawno japońscy naukowcy opracowali nowy typ przędzy – mikrofibra. Składa się z wielu małych włókien, zjednoczonych w jednej silnej, elastycznej nici, przyjemnej w dotyku, nie powoduje alergii. Główną zaletą mikrofibry jest to, że utrzymuje idealny kształt nawet po wielu praniach. Wielu needlewomen kochało te wątki z faktu, że mogą dzianić wszelkie modele odzieży. W zimie rozgrzewa się, a latem daje chłód – niesamowitą przędzę. Będzie dobrze, jeśli otrzymasz mikrowłókna do dziania pinet.

Można używać akrylu, chociaż jest syntetyczny, ale nie powoduje alergii, utrzymuje kształt dobrze. Podgrzewa się źle, jest uważany za sztuczny substytut wełny. Ponadto nici akrylowe są w różnych kolorach.

Hook

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, co crochet do dziania buty buty, to niemożliwe, to wszystko zależy od grubości nici, na pożądanej gęstości produktu. Ogólnie wielkości są od 1,5 do 2,5. Przy wyborze haka stosuje się jedną zasadę: im grubsze nici, tym cieńszy haczyk. W przypadku butów miękkich hak jest wybierany w zależności od rozmiaru przędzy, dzięki czemu otrzymasz delikatny, zaokrąglony kształt butów dla niemowląt.

Gdzie zacząć?

Załączone zdjęcia pomogą Ci zrozumieć, jak prawidłowo wiązać buty. Opis dla początkujących będzie łatwiejszy do opanowania kolejności wykonania. Naucząc się tworzyć prostą formę buta, możesz w końcu poprawić swoje umiejętności, dodając kilka par butów do szafy na różne okazje. Tak więc, po wybraniu przędzy i haka, zacznij opanowywać krok po kroku opis procesu, aby zrozumieć, jak przywiązywać buty z butami do ukochanego syna lub córki. Nauczenie się tkania przedmiotów dla dziecka jest łatwe, zwłaszcza jeśli masz co najmniej początkowe umiejętności w szydełku.

Klasa mistrzowska

W tym przypadku używasz przędzy akrylowej i haka nr 2. Można użyć przędzy, którą lubisz, wybierając odpowiedni haczyk, aby przymocować buty. Opis poniżej zostanie uogólniony i służyć jako przykład, a także zwiększy Twój nastrój. Więc zaczniemy?

Sole

Po pierwsze, jedynka jest związana. Najpierw używamy pętli powietrznych, rekrutujemy łańcuch o 15 kawałków, z których 3 podniesie się do następnego rzędu. Pętle wykonaliśmy wokół szyi, bez szydełkowania, bez otaczania powietrza.

Po związaniu pierwszego rzędu z powrotem do punktu startowego, przejdź do następnego, wybierz trzy pętle powietrza i kontynuuj dziananie wkładki w kole, przechodząc przez 3-4 rzędy (w zależności od grubości nici i gęstości oprawy). Przy każdym zaokrąglaniu wykonaj rozbudowę w postaci kilku pętli powietrznych. Na całej soli powinny być tylko kolumny bez szydełka, więc podstawa obuwia wyjdzie napięty w razie potrzeby. Podczas dziania, nie pomijaj pętli, może to prowadzić do wklęsłego kształtu podeszwy.

Powstałe płótno powinno odpowiadać dziecku pięty, ale nie kończąc rozmiar, można centymetr lub dwa więcej. Uważaj, że dziecko szybko rośnie i noszenie butów będzie na skarpetkach lub rajstopach. Zaleca się, aby połączyć dwie części naraz, okaże się być bardziej podobna do siebie, podczas gdy nadal pamiętasz, jak one pierwsze dzianiny.

Części boczne

Przejdź teraz do boków buta. Wpisz na tylnej stronie podeszwy 2 pętle powietrza do podnoszenia, przymocuj kilka rzędów na całym obwodzie, ale teraz dodatkowe elementy na zaokrąglonych częściach dodatkowego powietrza nie muszą wykonywać, a zatem podstawa buta z zamkniętymi bokami zacznie się tworzyć. Ponieważ dziecko idzie w górę, zazwyczaj jest wysokie, przybliża się do kostki. Powinieneś dostać łódź z wybojami. W bocznych częściach można rozpocząć wiązanie wzorów z kolumnami z szydełkiem, powietrzem i innymi wariantami. Ale jeśli w końcu ozdobne ozdoby są przypuszczane, można powiązać buty z butami standardowymi.

Górna część buta

Weź odbieraną łódź i złóż ją na pół, określ środek. Górne poluzowanie rozpoczyna się od zestawu 13 pętli powietrza po jednej stronie. Możesz zacząć, a nie od środka, jeśli potrzebujesz bardziej otwartego modelu. Określić, aby zamknąć tylko 1/3 części. Ale wtedy musisz zwiąć taśmę na wschodzie, więc masz prawdziwe buty dla pań. Górna krawędź może być połączona osobno, ale trudniejsze jest obliczenie prawidłowego rozmiaru. Jeśli połączysz je ze sobą, możesz wizualnie odgadnąć rozmiar i nie używać skomplikowanych obliczeń, zwłaszcza, że do następnego dopasowania jest zawsze mała noga.

Tak więc, łańcuch 13 z wybieranym powietrzem (jest przybliżoną ilością) jest zamocowany z przeciwną częścią środkową i ciągle zaciskamy skarpety. Po zaciśnięciu kilku rzędów na palcach, zaczynają maleć. W tym celu nie wiążemy każdego wiersza w jednej pętli. Nawiasem mówiąc, na modelach lato palce nie mogą być zamknięte do końca, dostaną buty dla majtek. Więc okazało się, że są kapcie (możesz też się tak trzymać, to bardzo wygodne dla domu). Istnieje wiele opcji na wiązanie się z góry, a każdy sposób, w jaki się pojawi, będzie prawdą.

Pasek

Jeśli zaczynasz od środka, pasek może nie być potrzebny, pozostaną na nodze idealnie. Ale w przypadku, gdy zatyczka jest zamknięta o jedną trzecią, a następnie od środkowego chwytu po jednej stronie 3-4 pętle i związać długość wystarczającą dla taśmy. Na krawędzi wykonać dziurkę (lub wszyć na kawałek rzepów).

Dekoracje

Aby ozdobić buty, możesz fantazję, inspirować się pomysłami, przeglądać zdjęcia z gotowych modeli kapcie dla króliczków. Naucząc się robić kolumn z szydełkiem, możesz nawet ozdobić buciki z wiązanymi kwiatami (więcej dla dziewcząt).

Kwiaty są tak wykonane: wybieramy łańcuch 20 pętli. Knit jedną kolumnę z szydełkiem, jeden – z 2 nakidami, dalej – 3 pętle powietrza i do końca. Następny rząd, pleciony wzdłuż pętli, to znaczy 2 nakida i wytarty z dwoma nakidami i tak dalej. Tak więc 3-4 rzędy są zapięte, w zależności od wielkości kwiatu. Uformuj kwiat i zszyj, a raczej – je (potrzebujesz dwóch kwiatów), do butów.

Najważniejszą rzeczą jest wierzyć w siebie i mieć ochotę udekorować dziecku nogi z pięknymi pierwszymi butami. A jeśli Twoi przyjaciele lub krewni mają uzupełnić, możesz dać prezent urodzinom dziecka w postaci pary ładnych pinet.