305 Shares 5101 views

Co należy zrobić, jeśli ramiona potłuczony palec?

„Siniak palec, co robić?” – to dość często pacjenci proszą lekarzy. I nie bez powodu. Po takiej kontuzji jest bardzo bolesne i mocno utrudnione w ich codziennym życiu, zwłaszcza gdy szkoda wystąpiła kilka falangi z prac prawostronnego.

rodzaje urazów

W praktyce medycznej, takie urazy są podzielone na kilka typów:

 1. Zasinienie paliczek kciuka z przemieszczeniem.
 2. Siniaki na złamania.
 3. Zasinienie z krwiakiem pod płytki paznokciowej.
 4. Zasinienie uszkodzić skórę.
 5. Nieznaczne siniak bez żadnych obrażeń zewnętrznych i powikłań.

W pierwszych czterech przypadkach, ofiary powinny być zobowiązane do odwiedzenia specjalisty. Wszakże jeśli kość jest złamana, jest zwichnięcie lub podarte tkaniny, potrzebują pilnej pomocy medycznej, w przeciwnym razie może pójść silne jątrzyć. Jeśli dana osoba jest tylko potłuczony palec bez żadnych komplikacji, urazów i innych rzeczy, to nie musi odnosić się do specjalistów.

Przyczyny i objawy

Takie urazy mogą odbierać dziecka i dorosłego. Z reguły stają się przyczyną obrażeń dmuchać na palcach z tępym przedmiotem, bolesnego upadku na dłoni mężczyzny i innych. W każdym przypadku, jak traumatyczne tkanki miękkiej, a ściśle dociskana do kości, co pociąga za sobą zmianę ich konstrukcji. Dlatego jeśli osoba ręce posiniaczone palec, wkrótce będzie można zobaczyć w następujących objawów:

 • otworzyć krwawienie wewnętrzne, powodując tworzenie krwiaka;
 • pojawić się ból, zwłaszcza gdy wciśnięty;
 • palec będzie pęcznieć;
 • Skóra znacznie pudry;
 • pogarszać ruchomość palców;
 • pojawiają się otarcia na skórze;
 • zmieni kolor na czarny i łuszczy się uszkodzonych płytek paznokciowych.

Stłuczenie palca wspólnego leczenia i udzielania pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc dla takich urazów jest następujący:

 • Konieczne jest natychmiastowe unieruchomienie falangę i zapewnić unieruchomienie. Jeśli to możliwe, palec powinny być rejestrowane, aby opatrzyć go do sąsiednich zdrowych stawów.
 • Uszkodzenie miejscu jest wymagane, aby zimno.
 • Jeśli nie masz siniaka, a także otwarta rana, to powinny być traktowane z nadtlenkiem wodoru, a następnie umieścić bandaż.

Jeśli Ty lub ktoś blisko ciebie ludzi mocno potłuczony palec, po podaniu pierwszej pomocy muszą być koniecznie ograniczać się do szpitala i zrobić zdjęcie poszkodowanej zwrotnicy. Takie dochodzenie wykluczyć złamania, a lekarz będzie mógł udać się do leczenia zachowawczego. Typowo, taka terapia obejmuje przyjmowanie leków znieczulających (doustne lub miejscowe), a także witaminy i minerały. Gdy rana jest rozbita uformowane, że traktuje się jako maść, która zawiera antybiotyk. Pozwoli to uniknąć dalszych powikłań, takich jak zakażenia. W przypadku drobnych urazów, którym towarzyszy nieznaczny obrzęk i zaczerwienienie, lekarze powinni używać w maści aptecznych domu o właściwościach przeciwzapalnych. Poprzez wykorzystanie takich kremów uszkodzonego obszaru wkrótce uzdrawiać i odzyskać.