482 Shares 9000 views

Gabrielle Chanel: A Biography, życie osobiste, zdjęcia

Przez 1913, trzydzieści lat Gabrielle Chanel ma dwa salony we Francji. Biorąc pożyczkę pieniędzy od Artura Keypela, z wielkim podnieceniem, otwiera sklep we francuskim kurorcie Biarritz, na granicy z Hiszpanią. Z tego kamienia milowego, marka Chanel rozpoczyna podbój Europy.


I już w 1915 roku magazyn moda europejska pisze, „Kobiety bez szafy w co najmniej jednej sukience od Chanel – można uznać za beznadziejnie za modą.”

Pod koniec wieku pożądane kobiety galanterii z Chanel są nieograniczone: od klasycznego płaszcza na eleganckie broszki. Dziś dom „Chanel” – znajduje się 150 butików na całym świecie i setki tysięcy nazw markowych produktów.

Według niektórych raportów, roczne obroty ponad miliard dolarów. Logo marki – jeden z najbardziej uznanych i cytowany w świecie mody, jak również nazwisko założyciela niej – wielki Koko Shanel.

Kim ona jest? Co było życie tej kobiety? Skąd pochodzę Gabrielle Chanel? Wszystko to dowiesz się czytając artykuł.

"Coco"

„Mój ojciec nie lubił imię Gabriel. Bał się, że będzie się nazywać Gabi. Więc wpadł czuły przydomek Coco, co oznaczało kurczaka. "

To piękna historia Gabriel przyszedł, aby uśmierzyć ból samotnego dzieciństwa, która nie była miłość ojca. Nick Gabrielle Chanel miał dużo gości z wnętrza kabaretu „Rotonda”, gdzie występowała po zmianie sklepu. Kilka piosenek, które śpiewała ciągle brzmiały słowa.

Gabrielle Chanel: biografia, dzieciństwo

Urodziła się dziewiętnastego sierpnia 1883 w przytułku dla ubogich w francuskiej miejscowości Saumur. Gabriel dostał jej nazwę od pielęgniarki mniszek w schronie w szpitalu. Ani matka – córka zwykli robotnicy, ani ojciec – domokrążca, nie mógł wymyślić nazwę dla noworodka. Dziewczynka była drugim z pięciorga dzieci w rodzinie.

Kiedy miała 12 lat, umarła, wyczerpany z astmą, matki. Ojciec, który miał w sobie pasję do drogi, picia, i zniknął. Dwóch synów, zarówno opuszczony, władze zidentyfikowały w innej rodzinie, która otrzymała nich korzyści, a bracia zaorany jak przekleństwo. Trzy siostry krótko osiadł w natywnym wujostwa, ale szybko znaleźli się w sierocińcu klasztornej.

Później Chanel powiedzieć o tych wydarzeniach, jak nie do zniesienia ciosem dla duszy dziecka, potem musiała głęboko poczuć, co to jest – stracić wszystko. Ten ból zrodził Dziewczyna beznadziejną niższości do najbardziej siwe włosy odgarnęła rozpaczliwie dzielnych czynów.

Bezkompromisowa, arogancja, bezczelność. Znoszę bezczynności obrazu artystycznej życie i palące pragnienie, aby ich własne, aby osiągnąć wszystkie korzyści z tego życia. To wszystko znaleziono w jego trudnym dzieciństwie Coco. I to było dla niego użyteczne w celu udowodnienia mu, rzucił ją na obojętny osoby z przeciętnym losu, że to i to jest godne miłości. Z ojcem, nawiasem mówiąc, nie są już spełniane.

piosenkarz

Dwa lata po jego rodzimym klasztorze Coco odbędzie się w innym B & B, na końcu którego jest zdeterminowana, aby pracować w sklepie dla narzeczonych w mieście Moulins.

Szybko zdobył zaufanie klientów w sklepie, wzięła drobnych zleceń w domu. Ale marzenie o karierze aktorki doprowadziło do kawiarni sceny „Rotonda”, gdzie śpiewała piosenki popularne, a zarobione sobie pierwszy sławę i uwagę mężczyzn.

Plotka o młodego piosenkarza szybko rozeszła się po miasteczku żołnierza. I żywy sierota z hukiem wyrzucony z szanowanej pozycji w sklepie.

Paryż

Spotkanie z Etienne Baysanom otworzył drzwi do innego świata. Wojskowe, arystokrata z urodzenia, miał wielkie dziedzictwo i piękny charakter. Ich związek zamocowany w tej samej „Rotunda”.

Po przeniesieniu się do swego domu na wsi, młody prowincjonalny uzyskała dostęp do wysokiej życiu, ale nigdy nie został uzasadniony towarzysza Etienne.

Kiedy Gabrielle Chanel, fotografia młodego człowieka, który pokazuje swoją uwagę do artykułu, pomyślany Otwarta Pracownia, Baisan odmówiono kredytu, ale dał mu mieszkanie Paris do tych celów.

Mimo ciepłych stosunków Etienne nigdy wyznał swoją miłość i chciał się żenić. Jego uczucia porażony gdy pani poszła do drugiego. Innym był jego najbliższym przyjacielem.

walka

Artur Keypel, w kręgu przyjaciół, znanych jako „walki”, był sierotą, ale był w stanie stworzyć państwo i została przyjęta w wyższych sferach. Dzięki nim Coco sobie sprawę, że nie muszą się urodzić bogaty – można go stać. Dzięki Boy zaczęła karierę jako przedsiębiorca.

Dał pieniądze do warsztatu. Pożyczyłem, bo tylko z tego warunku dumny modystka wziął je. Tak więc, w 1910 roku, w Paryżu swój pierwszy butik Chanel. Początkowo były kapelusze, ale później została wypełniona innych tworów początkujących projektantów mody.

W 1913 roku pieniądze Arthur otworzył drugi sklep w kurorcie Deauville. Wraz z nadejściem Niemców we Francji, w 1914 roku w Deauville było dużo bogatych uchodźców. Gabriel był w stanie odzyskać wszystkie długi Capel i otworzyć jeszcze jeden sklep w Biarritz, gdzie rozpoczął swój marsz w całej Europie.

Ale Etienne i Artur tymczasem rok podzielony Coco. To w tym czasie spokojnie zająć się sprawą. Capel wiedział, że to prawdziwie niezależną kobietę, a nawet nie starają się uczynić ją jego żona.

Walka była główną miłością jej życia. W 1919 roku zginął w wypadku samochodowym. Ten, który dał jej wszystko ponownie zmuszony przetrwać straszne uczucie dzieciństwa – kompletną pustkę i samotność.

Gabrielle Chanel: życie osobiste

Życie toczyło się dalej. W 1920 roku spotkał się z Dmitrijem Coco Pawłowicz Romanow – wielkiego księcia i kuzynem ostatniego rosyjskiego cara. On jest młody, przystojny i single. Ich związek krótkotrwały, aby pomóc jej zapomnieć o smutku.

The Duke of Westminster – najbogatszy człowiek w tamtych czasach w Anglii. Załatwił jej koncertów w Londynie, bez których sukces w Paryżu nie mógł liczyć. Coco przyznał, że tylko z nim, czuła chronione i słaby. Był w stanie zastąpić jej ojca. Poślubić ją, książę rozwiedli trzy lata, ale z powodu niemożności posiadania potomka od Gabriela, nadal zostało.

Paul Iribe – utalentowany malarz i rzeźbiarz. Był to pierwszy i ostatni człowiek, z którym są one naprawdę dzieje się ożenić. Zmarł w szpitalu po doświadczeniu w dłoniach atak serca. Stało się to podczas meczu tenisowego, na krótko przed planowanym ślubem. Po jego śmierci w 1935 roku Chanel nie mogła spać dobrze przez wiele lat.

Jesienią 1940 roku zaczyna spotykać obywatel Niemiec Hans Gunther von Dinklage. Zależność ta nie zatwierdza jeden. Oczywiście, Coco nie dbał w ogóle. Ze względu na jej związek z Hans wydalony z kraju, on podąża za nią. Ale rodzina nie działa ponownie, w tym Chanel przestaje szukać szczęścia w miłości, całkowicie oddając się do pracy.

wojna

Przez 40. Gabriel Shanel, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule miał pięć sklepów na Ryu Kambon w Paryżu. Z okupacja hitlerowska je wszystkie zamknięte. W czasie wojny, przeniosła się w kręgach nazistowskich, bo tylko wtedy mogli kupić swoje towary. Jednak należy zauważyć, że o interes handlowy, nigdy nie myślała o przewrotów politycznych.

Pod koniec wojny rozpoczął aresztowania współpracowników – mam na przesłuchanie i Coco. Mówi się, że przy wejściu do stacji, powiedziała: „Gdybym nie potrwa długo, zadzwoń Churchilla”. Nie został aresztowany, ale w związku z nazistami jest zdecydowanie zaleca się opuścić Francję.

To ojczyzna nigdy nie mogła wybaczyć. Po spędzeniu 9 lat na emigracji w Szwajcarii, Chanel pozostawił zakopują się w tym samym miejscu.

powrót

W 1954 roku, 15 lat po zamknięciu Domu wróciła. Ale sensacja była awaria – publiczność nie przyjęła kolekcję. Chanel zmatowiona i szalał. Nie mogła ustąpić mistrzostw Dior, New paryskiego cebuli, który został doceniony za jego świetności i umyślnych kolorach dekoracyjnych i jasne. Coco zawsze wspierała low-key luksusu i nie marzę o stylu sezonowej, ale szlachetnych klasyków.

Z ponurej wściekłości, ona została przyjęta do utworzenia drugiego zbioru i wyszedł zwycięsko. Zdobyła uznanie, wyprzedzając ludzi, panujące w tym czasie w modzie Olympus.

Coco róża, nigdy zejść z wybiegów. Wróciła do mody wygody, piękna i elegancji. Jej styl – to ponadczasowe klasyki, oznaką dobrego smaku, hymn do prostoty i luksusu, swobody być sobą.

pielęgnacja

Jedenasta stycznia 1971, idąc do pracy, czuła się źle. Ampułka ze zwykłego leku nie dały, to udało się otworzyć tylko pokojówkę. Ale strzał nie pomogło. Zmarła na atak serca w swoim domu w celu zastąpienia Pokój „Ritz” hotel w Paryżu. To był pierwszy dzień w jej życiu, kiedy nie przyszedł do pracy.

Rosyjski ślad w życiu Chanel

Co to jest „rosyjski ślad” w lewo słynny Koko Shanel? Oto kilka faktów:

 • Na podstawie rosyjskich koszul męskich Coco wymyślił bluzce, która stała się firma klasyczne francuskie kobiety.
 • Niezniszczalny zapach Chanel №5 – jest rozwój perfum Ernest Beaux Moskwie.
 • Butelka Chanel perfumy wymyślił sobie, w oparciu o podane Romanov adamaszku rosyjskiej wódki.
 • Pierwsze „Russian Seasons” Diaghilev w Europie zapłacił Coco.
 • Kiedy „Balet rosyjski” nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za pogrzeb Diagilewa w Wenecji, ponownie miałaby wziąć wszystko na siebie.
 • Jej dom był oazą wyemigrował rosyjskiej inteligencji.

Mało znane fakty

Ciekawostki z życia Koko Shanel:

 • To krótkowzroczne, wstydliwy punktów lifetime i nosił je w torbie.
 • Podczas rejsu morskiego książę Westminsteru dał jej rzadką szmaragdu. Podziwiany kamień drogie ramą, jest wyrzucany do wody.
 • Dopiero po jej śmierci, świat dowiedział się, że Chanel odjąć swój wiek wynosi 10 lat.
 • Od 1935 roku, po śmierci Pawła iriba zaczęła wstrzykiwać „SEDOL” lek semi-prawną i robi je do końca życia. Chanel podkreślił, że używa tego leku tylko 1 raz dziennie.
 • Na „dostawy” w Romanov używane w warsztatach taniej siły roboczej – uciekinierów z Rosji.
 • Corporate toe czarne buty na światło – to jej sposób wizualnie skrócić czterdziestym wielkość stopy podczas wzrostu 169 cm.
 • Jednym z pierwszych znanych osób oferowanych do promowania swojej marki poprzez dostarczanie promowanego produktu jako dar.

To taka ciekawa postać – Gabrielle „Coco” Chanel. Ktoś ją zazdrość, ktoś by go podziwiać … W każdym razie, jest, aby wziąć jeden przykład …