649 Shares 6482 views

Farba zaczepiany: opis i urządzenie wybór

Farby rozpylacz popychacz konwencjonalnej szczoteczki albo aerograf. Urządzenie przeznaczone jest do pracy, z zastosowaniem powietrza i materiału płynnego. Z założenia, wyrób emaliowanym, które pod ciśnieniem wchodzi do przepływu sprężonego powietrza, a wynik jest strumień, który jest skierowany na malowanej obiektu.


Farba opryskiwacz pomaga w pracy i w domu więcej niż 100 lat. Jest to najczęściej używany do materiałów malarskich, powłok szybkoschnących. Urządzenie to posiada szereg zalet. Po pierwsze, pozwala przenosić przedmioty o różnych kształtach, w celu wytworzenia koloru w przestrzeniach zamkniętych. Prostota konstrukcji sprawia, że jest mało wymagająca specjalnych farb, może pracować z dowolnym płynem. Korzystanie pulvelizatora poprawia wydajność, ponieważ praca jest wykonywana szybciej niż wałkiem lub pędzlem.

Jednak rozpylacz farby ma kilka istotnych wad. W trakcie pracy, jest chmura pary rozpuszczalnika, co zwiększa niebezpieczeństwo pożaru. Z tego powodu, stracił barwnik i drobne cząstki spadnie na obcych obiektach. Praca z natryskiem jest szkodliwe dla zdrowia.

Dziś rynek może odebrać żadnego rozpylacz farby, kupić dowolny model.

Po wybraniu urządzenia należy zwrócić na następujące punkty. Po pierwsze, urządzenie składa się z korpusu z aluminium pokrytego niklem, co zapobiega tworzeniu się rdzy. Uosobieniem może być taniej kupić plastikową butelkę z przezroczystym zbiorniku. Przy zakupie czek że otwór znajdujący się w pokrywie dyszy bez uszkodzeń i miał nieprawidłowości. Aby przetestować siłę igły pracować kilka razy zaleca się pociągnąć za spust.

Po tym, uszczelki należy dokładnie zbadać, jak szczelność jest ważnym czynnikiem. Wersje Profesjonalny zestaw uszczelek teflonowych wiarygodne, które nie zostały dotknięte przez dowolny rodzaj rozpuszczalnika.

Wszystkie dozowniki można podzielić na 3 grupy.

  • Urządzenie pneumatyczne – pracy ze sprężonym powietrzem.
  • Elektryczny – zasilany z gniazda i są najbardziej opłacalne do użytku domowego, nie wymagają dodatkowego sprzętu.
  • Trzeci typ można przypisać farby opryskiwacza z manualną skrzynią biegów. W tym przypadku ciśnienie wymagane do pracy jest generowany automatycznie przez pompę, wbudowane w zbiorniku.

Prace barwienia produkować zarówno na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Jeśli plama zostanie przeprowadzona w domu, konieczne jest pokrycie podłogi i wszystkie obiekty na całym filmie, ponieważ nie udało się uniknąć farby w sprayu. Malowana powierzchnia musi zostać przygotowana wcześniej, muszą zostać oczyszczone z pyłu oraz suche.

Przed malowaniem zaleca się przetestować farby w sprayu na małej niechcianych przedmiotów. Jeśli farba określa dokładnie, możliwe jest prowadzenie dalszych prac.