478 Shares 6569 views

Czym jest konwersja do sprzedaży? Wzór Definicja i obliczanie próbki. strategia marketingowa

Wielu zapewne słyszał lub spotkał się na przestrzeniach internetowych kategoriach takich jak CTR (z angielskiego «współczynnik klikalności» -. «Wartość CTR") lub kurs zamknięcia. Wszystkie te koncepcje są zjednoczeni przez jeden wspólny termin – do przeliczenia na sprzedaży.

Konwersji – czyli

W swej istocie, konwersja – w „transformacji” potencjalnego nabywcy w rzeczywistości. Konwersja pozwala ocenić efektywność biznesu, aby zrozumieć, z pomocą których można zwiększyć liczbę sprzedaży. Jak obliczyć konwersji sprzedaży w sklepie?

Warto pamiętać, że nawet jeśli ten sam współczynnik konwersji zysku zależy od liczby potencjalnych nabywców. Na przykład, przy 6% konwersji i 100 potencjalnych klientów marży 6 rubli. Ale jeśli liczba potencjalnych nabywców wzrosła do 1000, zysk był już 60 rubli (przy tej samej konwersji 6%).

Jak jest konwersja

Aby obliczyć specjalną formułę konwersji sprzedaży został opracowany, który jest bardzo łatwy do zapamiętania. Wygląda to w następujący sposób.

(Liczba klientów / liczba użytkowników) = x 100% konwersji

Jest to stosunek liczby nabywców wśród zwykłych użytkowników pomnożone przez 100 procent.

Aby zrozumieć, jak wysoką sprawność w biznesie, kursy wymiany powinny być zbliżone do pewnych standardów. Wiele zależy od specyfiki handlu. Na przykład, sklepy odzieżowe i inne produkty nieżywnościowe współczynniki konwersji 30% jest bardzo dobra. Ale to dla placówek spożywczych zorientować często sięga 75-80%. W handlu z wąską specyficzność, której zakres nie jest zbyt szeroka, konwersja sprzedaży jest często na poziomie 10-15%.

Przez konwersje pomiarowych, powinno się wziąć pod uwagę ruch. Jeśli witryna lub w sklepie przychodzi spoza grupy docelowej, to znacznie zmniejsza konwersję.

Przykład obliczania konwersji magazynu

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo co konwersja do sprzedaży. Powiedzmy, że mamy własny mały sklepik luksusowe zegarki. W celu zwiększenia sprzedaży, stworzyliśmy sklep internetowy z atrakcyjnym design, przyjazny dla użytkownika interfejs i unikalnych opisów drogich marek. Aby dokonać rezerwacji, należy wybrać towar chcesz, kliknij przycisk „Kup” i dostarczyć dane do wysyłki. Jest to opcja płatności bezpośrednio na stronie lub w gotówce po przywozie.

Okazuje się, że cel strony – w celu zapewnienia, że użytkownik wypełnia formularz zamówienia. Po wszystkich wyznaczonego kierownika działania związanego z kupującym, aby potwierdzić i omówienia szczegółów aplikacji.

Każdego dnia na naszej stronie dochodzi do ponad 600 osób. Spośród wszystkich tych osób kliknij przycisk „Kup” i przejść przez wszystkie etapy kasie tylko 6 osób. Okazuje się, że 6 członków opuścił swoje dane – 1% wszystkich odwiedzających witryny. W związku z tym konwersja sprzedaży naszego zasobu sieciowego będzie 1%. Wiele z nich lub trochę trudno powiedzieć. To wszystko zależy od wybranego tematu i poziomu konkurencji w nim. Co jest konwersja sprzedaży zdefiniowane, teraz dowiedzieć się, jak zwiększyć liczbę konwersji.

Zwiększenie konwersji sprzedaży

Gdy nie jest to kwestia do menedżerów w celu zwiększenia konwersji, bardzo pierwsza myśl – wnieść w punkcie sprzedaży lub na stronie internetowej więcej odwiedzających. Na przykład, aby frekwencja wzrosła z 600 osób dziennie aż do 2000 roku, a nawet więcej. Teoria wielkich liczb jest oczywiście ważna, ale jest bardziej realną opcją.

Musimy stopniowo, z dnia na dzień analizy działalności firmy, potrzeby swoich klientów i na podstawie tej analizy w celu poprawy jakości usług, poprawy i rozwoju serwisu. W ten sposób będziemy mieli więcej bang dla dotychczasowych klientów. Nowa prostu nie chce nas opuścić.

Tylko ciągłe prace nad projektem przyczynia się do wzrostu zysków. Oraz w pracach tej ważnej roli odgrywanej przez wybranej strategii marketingowej.

strategia marketingowa

Zrozumieliśmy, że tej konwersji do sprzedaży. Rozważmy teraz coś takiego jak strategii marketingowej – element ogólnej strategii organizacji. Jest to specyficzny zestaw działań, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, definiowanie kanałów marketingowych w celu osiągnięcia wysokiej jakości wyników

Najwyższa wartość dla każdej strategii marketingowej jest jego wykonanie planu. Ponadto, konieczność wykonywania regularnej analizy aktualnych potrzeb rynku. Pomoże to stworzyć produkty poszukiwane przez niektórych grup konsumentów.

Planowanie strategii marketingowej składa się z trzech faz:

– Analiza sytuacji lub do przeprowadzenia pełnego badania aktualnej sytuacji firmy, jej otoczenia i prawdopodobnej przyszłości.

– Badanie celów i sposobów ich realizacji.

– Wybór instrumentów, które mogą być wykorzystywane najskuteczniej podążać wybraną strategię.

Gospodarka jest określenie strategii marketingowych, istnieje specjalna matryca. Oni podejmować strategiczne decyzje w szczegółach.

Jeden z najbardziej znanych – Macierz Boston Consulting Group. Jej inna nazwa „udział w rynku – wzrost rynku". W późnych latach 60. matryca opracowane i stosowane w praktyce firmy „Boston Consulting Group”. Według niej, każda firma opisany jako suma jednostek produkcyjnych strategicznie poprzez analizę portfela. Model ten pozwala uporządkować wszystkie problemy w strategii firmy. Charakteryzuje się względną prostotę, ale główną wadą – brak dokładnych ocen produktów, znajdują się w środkowym położeniu, które najbardziej z każdej firmy.

Istnieje również szereg konkurencji ze Stanami Zjednoczonymi wynaleziony przez naukowca M. Portera. Istotą jego koncepcji jest to, że na wysokich poziomach zysku firma musi mieć silną pozycję w stosunku do konkurentów w swojej dziedzinie.

Od wszystkich różnych strategii marketingowych należy zwrócić uwagę na następujące:

– Strategia innowacji, wprowadzenie nowych produktów i technologii.

– Dywersyfikacja, czyli wycofanie produktów, które nie mają związku z podstawową działalnością firmy.

– Internacjonalizacja – systematyczny dostęp do rynków zagranicznych.

– segmentacja, czyli innymi słowy, opracowanie strategii dla poszczególnych grup konsumentów (segmenty).

Istnieją inne rodzaje strategii marketingowych. Bardzo często, Przedsiębiorstwo mieszać elementy z różnych strategii, przyjmując własną unikalną koncepcję.

Marketing Strategy (przykład)

function gtElInit() {var lib = new google.translate.TranslateService();lib.translatePage(‘ru’, ‘pl’, function () {});} Załóżmy, że nasz sklep zegarki przynosi wystarczających zysków. Liczba odwiedzających naszą stronę sklepu internetowego rośnie, ale odsetek konwersji pozostaje na tym samym poziomie. Działając zgodnie z planem, analizujemy bieżącą sytuację, możemy zidentyfikować nasze słabości. Na tym etapie powinno się określić portret docelowego konsumenta. Nie zapomnij, aby przestudiować propozycje konkurencji w naszej branży.

Analiza wykazała, że następujące czynniki mają negatywny wpływ:

– złożoną funkcjonalność strony;

– brak opis techniczny towarów;

– zakres jest ograniczony tylko przez drogich zegarków.

Na podstawie tych liczników, analitycy zauważyć, że strona pochodzi dużą liczbę osób z klasy średniej, poziom dochodów nie dotrzeć do naszego docelowego konsumenta.

Na podstawie zebranych danych, które sprawiają, że decyzja o zastosowaniu strategii innowacji. Rozszerza gamę nowych kategorii towarów, które nie są gorsze od jakości naszych produktów podstawowych, ale po obniżonej cenie.

Planujemy szereg środków służących do przetwarzania projektowania kart i nasycenia nowych produktów przydatnych informacji. Nadzoruje postępy w realizacji na wszystkich krytycznych etapów strategii.

Że taki może być strategia marketingowa. Przykład pokazuje możliwość myślenia przez kroki w branży przodu i wyodrębnić duże zyski w wyniku.

Dlaczego powinieneś skontaktować się z agencją

Teraz stało się bardzo popularne zastosowanie do agencji marketingu internetowego. Takie skomplikowane procedury, takie jak obliczenia konwersji, analizy rynku, znaleźć słabe strony, opracowania strategii marketingowej i planu jego realizacji rozwiązać wykwalifikowanej edukacji specjalnej. Taki pracownik musi mieć jasne zrozumienie wszystkich zasad i wskaźników. Pożądane jest, aby za nim było prawdziwe doświadczenie w pracy na podobnych projektach w obszarze biznesowym.

Jeśli nie można znaleźć takiego pracownika w państwie, dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie do agencji marketingowej. Ponieważ większość reklam jest teraz przeniesione do Internetu, ale bez korporacyjnej stronie żadna poważna firma po prostu nie można zrobić, nie ma więcej agencji, które specjalizują się w marketingu internetowym.

Zazwyczaj te organizacje Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie promocji swojej marki. Oprócz opracowania strategii marketingowej, agencja stworzy dla Ciebie kontekstowych i reklam banerowych, wybierz witrynę sieci Web do oferty. Internet agencja marketingu zajmuje się również promocją w wyszukiwarkach, tworzenie i napełniania miejscu.

Przy wyborze wykonawcy należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Po tym wszystkim, będzie w dużej mierze zależeć od powodzenia firmy i wykonywania swoich podstawowych funkcji – w celu zaspokojenia popytu konsumentów i zwiększyć zyski.

Teraz stało się jasne, że taka przemiana w strategii sprzedaży i marketingu.