99 Shares 8729 views

„E” pomnik listu. atrakcje Uljanowsk

W Rosji, wiele niezwykłych i wspaniałych zabytków. Ponieważ utrwalają w granitu, marmuru i brązu była prawnie dozwolone nie tylko wielkich postaci rzeźby, mistrz jakby konkurują w oryginalności ze sobą. Jednym z najbardziej niezwykłych zabytków w naszym kraju – pomnik literę „E”, położonym w mieście Uljanowsk. Jak powstał pomysł stworzenia takiej rzeźby i dlaczego nie podoba się pierwsza wersja mieszkańców miasta? Pełna historia litery „E” i jej osobistym pomnika dla Ciebie w tym artykule.

Złożonej historii pisma

Dzisiejsze dzieci, nie wahaj się zapamiętać rosyjski alfabet składa się z 33 liter. Ale w liceum im wytłumaczyć, że litera „e”, jeśli to konieczne, na piśmie może być zastąpione przez „e”. Elektroniczne wersje dokumentów i innych tekstów na literę „e” nie jest praktycznie stosowany w zasadzie. Ten opcjonalny znak pojawił się w literaturze rosyjskiej jest stosunkowo nowe. Propozycja wprowadzenia nowej litery w alfabecie po raz pierwszy wysunął księżniczka Ekaterina Dashkova – Dyrektor Petersburskiej Akademii Nauk – w 1783 roku. W języku rosyjskim dla wszystkich dźwięków dostarczonych listów i „e” jego graficznej notacji miałem. Jednak ta innowacja została zakwestionowana: wyposażenia drukarki w tym czasie był wart fortunę. Ale już w 1796 roku w prasie uniwersytet książki Moskwie został wydrukowany Nikołaj Karamzin „Aoede”, gdzie słowo „łzy” w zwykłej formie pisemnej z „e” (wcześniej do opisania dźwięk zastosowano kombinację liter „IO”).

Litera „E” w nowoczesnej ortografii

Nowy symbol został napisany jakiś już zniesione wieku po jego wprowadzeniu. W 1918 roku, w trakcie reform edukacyjnych litera „e”, została uznana jako opcja. Podczas pisania może być zastąpiony przez „e”. Dziś pismo o niezwykłej historii uczy się w szkole, ale w wielu oficjalnych dokumentach, a wręcz przeciwnie, zaleca się zastąpić. Wielu językoznawców nie podoba taki frywolny stosunek do ortografii i kulturze języka rosyjskiego. I to jest jeden z powodów, dlaczego pomnik został stworzony przez literę „e”. Jednak nie wszystko jest tak źle, wiele nowoczesnych drukarni używany ten symbol. Często poprawna pisownia wyrazów zawierających literę „e”, można zobaczyć nie tylko w dużych książek i podręczników, ale też w zwykłych magazynach i gazetach. Jednak pytanie o zakończeniu symbolu i wyświetlić go z powszechne stosowanie okresowo wzrasta.

Pierwszy przykład wykonania pomnika

W 1997 roku 200. rocznica literą „e”, stwierdzono, i to było wtedy, że idea tworzenia niezwykłą rzeźbę. Pomnik został poświęcony raz znaków drukarskich i jego autora – człowieka pierwszy zastosowano nową literę „- NM Karamzin. Uljanowsk został zidentyfikowany jako miejsce instalacji nowego rzeźby. W 2001 roku odbył się konkurs, w którym wybrany szkic przyszłego pomnika. Zatwierdzenie podane w pracach lokalnego artysty Aleksandra Zinina. Pomnik literę „e” był stela z granitu o charakterze druku powtarza pierwszą wersję prasy drukarskiej w 1797 roku. Wykonana rzeźba miała być wykonana z czerwonego granitu. Jednak wymagany materiał został dostarczony na czas i musieliśmy korzystać z dostępnych czarny kamień. Taka wymiana może zrobić rzeźbę w czasie. Pomnik został odsłonięty w rocznicę pomnika w Uljanowsk do N. M. Karamzinu.

Czy mieszkańcy miasta jak pomnik literę „e” (Uljanowsk)?

Reakcja publicznego do nowego pomnika, otwarty 04 września 2005, został zmieszany. Otwarcie odbyło się w świątecznej atmosferze, z apelem do gości przedstawicieli wydarzeniem administracji miasta. Wielu ludzi podoba się pomysł uwagę ludzi, zwłaszcza młodych ludzi, do kwestii umiejętności i przypomnieć zasady pisowni. Ale tutaj jest projekt pomnika bardzo niewielu ludzi się podobało. mieszkańcy Uljanowsk wyraził opinię, że taki pomnik podobny do nagrobków. Oczywiście, aby „pogrzebać” list nikt nie jechał. I oryginalny projekt pomnika miało być wykonane z czerwonego kamienia, wesoła i hojny. Oceniając ogólny widok na rzeźby i reakcję obywateli, twórcy pomnika i postanowił przerobić go aby powrócić do pierwotnego projektu.

nowy pomnik

Zaktualizowany pomnik literę „e” została wyprodukowana w Uljanowsk lokalnego oddziału Wojskowej pamiątkową firmy. Ten trójkątny stela wykonany z czerwonego i szarego granitu. Co ciekawe, pomnik został przeprowadzony w nocy 3 listopada 2005 r. Na tym etapie administracja miasta ma celowo, aby nie przyciągnąć zbyt dużo uwagi opinii publicznej. wymiana zabytek nie jest objęte wcześniej w mediach. Dziennikarze rozmawiali o tym później. Materiały do wykonania rzeźby przywiezione z Rostowa. Pracował nad nowym pomnik rzeźbiarza Aleksandra Zinin, używając tego samego projektu, z którym wygrał konkurencję. Mistrz osobiście kierował pracę przez cały okres produkcji. Pomnik został ukończony w rekordowym czasie jej tworzenia zajęło tylko około miesiąca. Nowy stela wygląda o wiele bardziej pozytywnie i solidnie niż jego pierwszej wersji. Obecnie jest to jedna z atrakcji, dzięki którym miasto Uljanowsk Rosja wie wszystko. To z tego rzeźby wydają się być sfotografowane przez wielu turystów. Wprowadzony nowy pomnik w licznych listach najdziwniejszych i niezwykłych zabytków naszego kraju. A co się stało z pierwszym rzeźby? Został on zdemontowany i przewieziony do magazynu Wojskowego pamiątkową firmy. Jest możliwe, że kiedyś ta „żałoba” kamienny nagrobek naprawdę.

Gdzie jest pomnik literę „e” można zobaczyć?

Podczas podróży do Uljanowsk słynnej góry można zobaczyć na własne oczy. Pomnik został wzniesiony w przedniej części nowego budynku regionalnej biblioteki naukowej Uljanowsk. Wszelkie lokalny pokaże Ci właściwą drogę do tej rzeźby. Wystarczy zapytać: „Gdzie jest pomnik literę” E „” atrakcje Adres możliwe wskazać, że jest na nowym bulwarze Wenecji. W pobliżu budynku (biblioteka) – Lane Karamzin, 3. Pomnik został wzniesiony w pobliżu skrzyżowania alei i Karamzin Boulevard Nowym Korony, to jest wpisane w dekoracji krajobrazowym terenie biblioteki. Tu jest łatwo dotrzeć środkami transportu publicznego lub prywatnego samochodu. I nawet jeśli pomnik ma różne skomplikowane kształty i bogactwo kolorów, ale zasługuje na większą uwagę ze względu na jego niestandardowe już. Pamiętaj, aby sprawdzić osobiście pomnika litery „e”. Uljanowsk posiada znaczną liczbę innych atrakcji, ale to – jeden z najzdolniejszych.