679 Shares 6479 views

Jak zostać IT-guru, bez wychodzenia z domu

IT-specjalistów w zakresie popytu na rynku pracy. agencja rekrutacji Superjob twierdzi, że ten zawód jest jednym z pięciu najbardziej popularne, i nie bez powodu. Wszakże-specjalistów dobre wynagrodzenie, ciekawą pracę i komfortowe warunki pracy.

Jeden cel – sposób odmienny

Chcesz zostać programistą? Wtedy naprzód do celu! Najważniejsze – aby wybrać trasę prawidłowo.

Idź na studia

Głównym i chyba jedyną zaletą tej metody – można dostać się w ręce dyplomu (i spróbować smaku wesołego życia studenckiego). Dla niektórych będzie to czynnikiem decydującym. Ale szkolenie będzie musiał wydać 5-6 lat, a większość tego czasu zostanie przypisany do studiowania teorii i obiektów „dla wspólnego rozwoju.” Weźmiesz testy na historii, ekologii, psychologii … Trzeba to?

Nauczyć się podstaw zawodu niezależnie

Droga do silnego ducha. Self-szkolenie wydaje się proste tylko. W rzeczywistości trzeba iść do pracy, aby zająć się sprawami osobistymi – ale znaleźć czas na naukę. I będzie potrzebował dużo. Po tym wszystkim, trzeba będzie szukać informacji, aby to zrozumieć. Dużo nie zrozumieją, i odpowiedzieć na pytania, niestety, nikt. Musimy naprawdę starają się zrozumieć siebie w zupełnie nieznanym obszarze wiedzy. Ale to najtańszy możliwy sposób.

Znajdź nauczycieli

Być może masz dobrego przyjaciela, który zgodzi się z tobą zrobić. Jeśli to jest doświadczonym profesjonalistą, masz szczęście. Jeśli jest on dobrym nauczycielem, jesteś dwukrotnie szczęście. Niestety, szanse takiego niesamowitego szczęścia mały: raz doświadczeni rzemieślnicy uczyć początkujących, są już dużo pracy

aby zapisać

Jeśli kursy są naprawdę dobre – tam dostać przyzwoitą wiedzę entry-level. Ale są też wady. Po pierwsze, jest to warte swojej ceny. Po drugie, istnieje ryzyko, że nauczy Cię niedbale. Po tym wszystkim, nie wiem nic na temat programowania, a więc nie rozumiem, jaki rodzaj wiedzy trzeba, a co nie, i nie zrozumie, jak dobrze uczyć.

Aby skorzystać z systemu kształcenia na odległość GeekBrains

Można uzyskać wszystkie korzyści płynące z powyższych metod, ale pozbawione ich wad. Dlaczego? Porozmawiamy o tym więcej.

Co jest GeekBrains i co jest dobre?

GeekBrains – online zasobów poświęcona programowaniu. Na stronie znajdziesz:

  • kursy;
  • seminaria;
  • forum;
  • blog;
  • testy

A teraz bardziej szczegółowo.

Kursy na GeekBrains są płatne i bezpłatne. Wolne zasady są specjalizacji. Słuchaj, myślę, interesujące dla Ciebie lub nie. – Jeśli nie, spróbuj czegoś innego. Istnieje wiele opcji – zasób oferuje programy dla 18 IT specjalności. Wybierz to, co cię interesuje, i przystąpić do pogłębionej analizy materiału. Na przykład tutaj https://geekbrains.ru/basics_intensive znajdziesz darmowy kurs o podstawach programowania. Jeśli to jest – nie twoje, spróbuj spojrzeć. Coś zdecydowanie zainteresowany.

Te seminaria są prowadzone przez doświadczonych specjalistów IT, a nie teoretyków i praktyków: pracowników dużych firm i profesorów uniwersyteckich. Te same osoby wypełniają artykuły blogu.

Forum – miejsce dialogu wolnego poglądach. Można dyskutować na każdy temat, konsultować, uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych kolegów.

Z pomocą samodzielnych prób kontrolować sukces szkolenia. I postanawia przenieść się lub stoi w miejscu „polska” tematu. Po tym wszystkim, to nie jest szkoła, prosicie odpowiedniego tempa. Nie ma pośpiechu. Dowiedzieć się i zrozumieć, jak dotąd, aż stanie się jasne.

I w jakim stopniu?

Jeśli masz dyplom w zasadzie, że tylko jedna opcja – uniwersytet. Ale IT specjalności mają specyfikę. Wielu pracodawców są zainteresowani tylko w praktycznym doświadczeniu wnioskodawcy. I to doświadczenie nie jest potwierdzone dyplomem i dobrego portfela i zaleceń. To właśnie wtedy, na uniwersytecie i występują trudności. Oni nie mają portfel, nie ma zaleceń. Aby je zdobyć, trzeba dostać pracę. Do tego potrzebuję … błędne koło.

Na GeekBrains będzie działać w ramach wybranej specjalności: pisać programy do wykonywania zadań. Wszystko to pójdzie do swojego portfela, który następnie może być przedstawione pracodawcy.

Zadania można znaleźć bezpośrednio na stronie, że wiele firm współpracuje z zasobu. Byli przekonani, wysoko wykwalifikowanych absolwentów i już oferują im pracę. Który z nich? Kliknij na link i zobacz: https://geekbrains.ru/career

Szybka praca – jedna z głównych zalet GeekBrains. I dla nowicjuszy zaufania specjalnych w przyszłości – to jest bardzo ważne.