320 Shares 1702 views

Wodoodporna sprayu aby chronić swój dom.

Czy uważasz, że jest poważnym zagrożeniem dla każdego budynku? Zgadza się opadów. Dla ścisłości, wilgoć w postaci deszczu, śniegu i kondensacji.
Takie materiały budowlane jak beton i ceglastoczerwonym ma znaczną absorpcję wody. Co to znaczy?
Wielu z Was zauważyli, jak szklana butelka z wodą w ujemnych temperaturach rozpada się na małe fragmenty. Dzieje się tak dlatego, że płyn krystalizuje znacznie wzrasta objętość. Coś podobnego dzieje w murze, betonie lub kamieniu na nasycenia porów wilgoci. Pomimo wystarczającej wytrzymałości tych materiałów, nie mogą wytrzymać ciśnienie wewnętrzne takiej siły. W efekcie powstają mikropęknięcia. W rezultacie, ściany budynku stopniowo zaczynają się załamać. Z elewacje obsypany tworzą wykwity. Poza tym, od wilgoci są znane pojawiają grzyb i pleśń. W jaki sposób zabezpieczyć gotową strukturę plagi?
Jest do tego celu i jest wodoodporna impregnacja elewacji. Beton, tynk, łupek, cegła, kamień naturalny lub sztuczny, po przetworzeniu takiej kompozycji po prostu przestaje absorbować ciecz. Ponadto, impregnacja wodoszczelna elewacji ma właściwości dekoracyjne. Może on służyć do symulacji efektu mokrych kamieni i gładką błyszczącą powierzchnię.
Mała rada: aby obliczyć, ile będzie trzeba moczenia do pracy elewacji, kupić mały pojemnik i wypróbować część powierzchni 50 x 50 cm Wszystkie materiały mają różne właściwości chłonne, a więc natężenie przepływu będzie inny ..

Wysoka wilgotność ma miejsce nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Przyjąć zwykłą łazienkę w mieszkaniu miasta. Zazwyczaj prysznic znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ściany, woda płynie prosto przez nią. Oczywiście, jeśli powierzchnia jest pokryta farbą olejną, nie grozi. Ale często w wykańczania ścian łazienek przy użyciu płytek ceramicznych, a szwy są uszczelnione z mieszanki betonowej. I w tym przypadku, wodoodporny sprayu pomógł nam bardzo dużo, poza tym chroni również przed grzybem. Produkt nadaje się do wnętrz i na zewnątrz budynku. Formowanie powłok ochronnych o dziennie. Materiał hydrofobizujący stosuje się wyłącznie na suchej powierzchni.

Cóż, teraz jest czas, aby mówić o materiale, który był w stanie pracować dowolną aptekach. Chodzi mi o drzewo. Ten wspaniały naturalny materiał ma wiele pozytywnych cech: nie wysokie koszty, przyjazność dla środowiska i piękno. Ale, niestety, wszyscy wiemy, jak to jest krótkotrwałe. W pracy z drewna wodoodpornego sprayu jest stosowany na zasadzie obowiązkowej. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć gnicia materiału.
Tradycyjnie, impregnacja drewna wytwarza się olej lniany, który nakłada się na powierzchnię w kilku warstwach. Aby zapewnić wodoszczelność elementów konstrukcyjnych pod ziemią, są często impregnowane smołą. Dziś jednak wielu producentów oferuje bardziej wydajne, nowoczesne środki high-tech. Na przykład, hydrofobowa impregnacja drewna z „korek C”. To nie tylko chroni materiał z efektów atmosferycznych i czynników biologicznych, ale także znacznie poprawić jego właściwości dekoracyjne. W razie potrzeby można włączyć zwykłą sosnę w drodze Rosewood. W każdym razie, na pierwszy rzut oka, to nie powie.
Impregnacji stosuje się dwa – trzy warstwy na suchą i czystą powierzchnię. Powłoka jest pożądane, aby aktualizować przynajmniej raz na dwa lata.
Na podstawie powyższego można stwierdzić, że wodoodporny sprayu może przedłużyć żywotność budynków mieszkalnych i budynków gospodarczych, a także znaczne oszczędności na ich kapitału i kosmetycznych napraw. Ponadto, aby chronić przed wilgocią, wykonuje funkcję dekoracyjną, dzięki czemu powierzchnia bardziej atrakcyjnym.