579 Shares 7029 views

Wandale – słowiańskiego lub germańskie?

bardzo wiele plemion istniała w całej historii ludzkości. Niektóre z nich nie zostawili trochę śladu zniknął z ich kultury i pamiętnych wydarzeń cicho i odszedł. Inne pamiętał na zawsze dzięki temu, że zbudowany ogromne struktury, lewy nową generację odkryć naukowych lub, jak w przypadku aktów wandalizmu, zniszczenia i śmierci.


Plemię wandali

Wandale – plemię, które istniały w epoce wielkiej wędrówki ludów. To do ich nazwa pochodzi słowo „wandalizm”, innymi słowy, bolesne zamiłowanie do zniszczenia, nie mające żadnego sensu. Historia rozpoczęła się w Wandalów Wisły i Odry, to był ich pierwszy siedlisko. Różne obszary dzieli ludzi na dwie części – uszczelnianie i asdingov.

Komunikacja z Słowian

W średniowieczu Wandalów ponumerowane wśród Słowian. Istnieje opinia, i jest nadal w zakresie wielu historyków. Pierwszy pisałem o tego niemieckiego naukowca o imieniu Adam Bremensky w 1075. Według niego, chwała została uznana za ważną częścią Niemiec, które zamieszkują ^ zaawansowany. Po tych najbardziej zaawansowanych ^ Wandale zostali wezwani. Writer Gelmold Uważa się, że Słowianie nazywano w starożytności przez wandali, a później ^ zaawansowany i Vinita.

W 1253 roku mnich flamandzki Rubrick napisał, że Wandalowie – ludzie, którzy mówią tym samym językiem jak Rusinów, Polaków, Czechów (Czesi zaawansowany). Wiele innych działaczy wielokrotnie potwierdził, że plemiona te były rosyjskie zwyczaje, język i religia.

doskonałymi wojownikami

Patrząc na zdjęcie Wandalów (z kronik historycznych na nasze czasy są, oczywiście, tylko zdjęcia), można od razu zrozumieć, że akcja militarna wziął większość swojego życia. Były one znane jako doskonałe żołnierze, generałowie Rzymu ze szczególnym polowania wziął je w szeregi swoich legionistów. Wandal nazywa Stylicho, który żył w latach 365-408, zasłynął dzięki temu, że stał się opiekunem małoletniego cesarza Honoriusza, a także jeden z ostatnich wielkich generałów Cesarstwa Rzymskiego. Stylicho z innymi wandali udało się odeprzeć inwazję Wizygotów i Franks przerwie.

W 406, Wandalowie i wszystko poszło do ich osobistego ataku, nie jest już w szeregach legionów rzymskich. Poprowadził ich do króla Gunthera. Podbili Hiszpanię. W 429, zostawili go udać się do Afryki Północnej. W ciągu dziesięciu lat, ogromna armia wandali, początkowo składający się z 80.000 żołnierzy, chwycił Całe wybrzeże Kartaginy, do Gibraltaru.

Podnoszenie potężną flotę, złapali za pomocą Sycylii, Sardynii i Korsyki. W czerwcu 455, ale z ich potężnej armii wylądował we Włoszech i oblegali Rzym. Rzymianie nie oferują opór. Spanikował, ukamienowali cesarza Maksima Petroniya i wyrzucił jego ciało do Tybru. Tylko jeden jedyny papież Leon pierwszy wyszedł do zaspokojenia ogromnych zdobywców, ale nie mógł ich przekonać. Dokładnie czternaście dni dał Gaiseric jego wojen z faktu, że zwolnił Wieczne Miasto. Wandale przeciągnięty wszystko mogli unieść dala: artykuły gospodarstwa domowego z domów, pałaców złota, ikony i świeczniki ze świątyń. Nawet dach został usunięty ze świątyni Jowisza Kapitolu. Wandale zabrał ze sobą, a Rzymianie, zabrali ich tysiące w Afryce, aby tam niewolników. Przez kilka stuleci, Rzym był pusty i nadal.

477 lat Gaiseric umarł, a wszyscy jego następcy zmarł próżniaków w luksusie. Po Morza Śródziemnego został złupiony, a wszystkie bogactwa Skopje do Kartaginy, wandale zaangażowany wyłącznie przez pijaństwo. Wśród konkubin, niewolników, tancerzy i muzyków, szybko straciły siłę i odwagę. W 533, bizantyjski flota zaatakowali ich, tak nagle, jak były w swoim czasie w Rzymie. Wandale państwowe zniknął, a dlatego, że Słowianie nie zamieszkują Afrykę.

Błąd, który stał się śmiertelny dla Niemców

Teoria, że wandale mają wiele wspólnego z plemion słowiańskich, nie pozostawia żadnych wątpliwości. Dowodzi to wiele faktów. Ale kiedy oni błędnie uznana za Niemców, a to znacząco zmieniła bieg historii plemienia. Fakt, że Wandalów – germańskie historycy oceniana tutaj na co. Po bitwach napoleońskich z arystokracji dynastii Burbonów powrócił do starej dobrej Francji. Ale w domu oni spodziewali się tylko zrujnowane pałace. To było wtedy, że nazywa się ta akcja wandalizmu.

Francuzi uważali, że ludzie, którzy napadli – Niemcy. Z tego powodu, i nie było lennem Galów i germańskie plemię, niebezpieczne, brutalne i okrutne, ponieważ błędnie zdecydował. Historycy tym czasie byli bez wyjątku francusku, więc teoria, że wandale – jest Niemców, przyszedł szybko do mas.

Jednak Słowianie

Powinieneś pomyśleć cały świat wandali Niemców, nie bądź bizantyjskiego historycy. Nie oparł się na własnej teorii bezpodstawne, ale wyłącznie na faktach. język wandale było naprawdę bardzo podobny do słowiańskich. Ponadto nie tylko Słowianie martwi się o ochronę przed wandalami.

Krewni na poziomie etnicznej i językowej, udowodnione i średniowieczne rosyjskie dzieła historyczne i słowiańskim folklorem. Dowód tego faktu można nazwać legendą starszy o imieniu Słowa, a jego syn, zwany wandali.

500 shares 1021 views
331 shares 9933 views