246 Shares 7417 views

Lityczne mix – pomoc w nagłych wypadkach w temperaturze

Wśród ostatnim miejscu leków dostępnych obecnie zajmują litycznej mieszaniny. Są one stosowane jako leki przeciwgorączkowe, ale tylko w nagłych przypadkach, gdy trzeba szybko obniżyć ciepło.

Kompozycja lityczne Temperatura mieszanki dla dzieci

Wielu rodziców nie zawsze wiedzieć, jaki rodzaj narkotyku. Spróbuj podnieść zasłonę tajemnicy.

mieszaniny litycznej zawierają w swych członków trzech komponentów.

  1. Analgin. Jego wysokość wynosi 50%. właściwości przeciwgorączkowe tej substancji są dobrze znane wszystkim. W tym składzie, wykonuje on swoją znajomą rolę. Mianowicie zwalcza gorączkę.

  2. Difenhydramina (1% w mieszaninie). Lek ten zwiększa efekt analgin. Ponadto działa również jako środek przeciwalergiczny. Czasami difenhydramina lub wymienić suprastin tavegilom.
  3. Papawerynę (0,1% w mieszaninie). To rozkurczowe leków. Jego zadania obejmują rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie wymiany ciepła. W ten sposób efekt główny składnik (dipyron) wzrasta.

Czasami stosuje lityczną mieszaninę w tabletki. Wszystkie te leki są kruszone na proszek i są przyjmowane doustnie. Jednak należy zauważyć, że skuteczność tej mieszaniny w tabletki znacznie niższa. To jest poprawa, oczywiście, będzie, ale to nie nastąpi natychmiast.

Lityczne mieszanka dla dorosłych

Wraz z tym dzieci i dorosłych narzędziowych są czasami używane.
W tym przypadku, lityczną mieszaninę na tabletki do starszej generacji mają bardzo różny skład:

  • Baralgin.
  • Nospanum lub papaweryna.
  • Diazolin lub suprastin.

Wszystkie leki stosowane są w równych ilościach – jednej tabletce.

Jak korzystać z narzędzia

Dawka dla dzieci zależy od wieku. Dodano do niej 0,1 ml roztworu do każdego roku życia niemowlęcia. A zatem, dla jednego roku życia dziecka jest optymalna następujący skład: 0,1 ml wszystkich składników. Dla dziecka w wieku 2 lat, dawkę zwiększa się i wynosi 0,2 ml.

Dorosłych nieco inne wymagania. W tym przypadku dawka zależy od ciężaru. Jeżeli masa ciała 60 kg, najlepiej byłoby następujące proporcje: 2 ml dipyron i papawerynę i 1 ml difenhydramina. Dla każdych 10 kg masy dodaje się 0,1 ml roztworu.

Podawana mieszanka lityczna wymagane w tej samej strzykawki domięśniowo. Typowo, efekt jest osiągnięty w ciągu 15 minut.

Przeciwwskazania do stosowania środków

Pomimo wszystkich swoich magicznych właściwości, czasami nie zaleca się stosowanie mieszaniny litycznej. Rozważmy główne punkty.

  • Nie stosowanie kompozycji w niższej temperaturze – 37,5 i 38 stopni. Fakt, że występowanie ciepła jest wskazanie, że jednostka zwalcza temperatury. Nanoszenie mieszaniny litycznej ciągle można zakłócić system odpornościowy i prowokują przeziębienia. To narzędzie jest używane tylko w nagłych wypadkach.
  • Niepożądane jest użycie mieszaniny, jeśli już podjęte żadnego leku swojego członka. Na przykład, analgin. W ten sposób możliwe jest, aby spowodować przedawkowanie.
  • Nie można wziąć litycznej mieszaniny, jeśli są nękane przez ból. Na przykład, skurcze w brzuchu. Powodem jest to, że możesz mieć choroby współistniejące. Na przykład, zapalenie wyrostka robaczkowego. Taki zastrzyk jest nie tylko łagodzi ból, ale także osłabić objawy i, w konsekwencji, że choroba zostanie uruchomiona.
  • Niedopuszczalność zastosowania tej kompozycji, jeśli dziecko ma alergię na jeden ze składników. W celu przetestowania odpowiedzi na lek, co wystarcza, aby nanieść kilka kropel pod dolnej powieki. Jeśli dziecko poczuła pieczenie i swędzenie, więc odbiór nie jest możliwe środki.

Jak widać, lityczna mix mają wyraźny efekt, ale używać ich ostrożnie.