144 Shares 1659 views

Elena Ceausescu: biografia

O tej kobiecie można mówić tylko w kolorze białym lub czarnym. Chociaż, jeśli tylko dlatego, że była w stanie, bez żadnego wykształcenia (w wiejskiej szkole, która nie miała skończyć studia, włożyła tylko dobrą ocenę – na robótki), być prawą ręką męża – prezydenta Rumunii. Razem rządził krajem przez ponad 20 lat. Bez dyplomu, stanęła na czele Akademii Nauk i rumuńskim największych w kraju himkompanii – ICECHIM. To – to Elena Ceausescu, Nikolae Chaushesku żona i matka z trójką dzieci – Nicu Valentin i Zoe.

dzieciństwo

W gminie Petresti (Dambovita County, w regionie Wołoszczyzny) w zwykłej rodzinie chłopskiej z dnia 7 stycznia 1919 roku urodziła się dziewczynka otrzymała imię Elena. Cała rodzina przeżyła dzięki pracy ojca – lokalny oracz. Nie bardzo niewiele wiadomo o tym, jak spędził swoje dzieciństwo Elena Ceausescu, ale niektóre prace na jej ojczyźnie, twierdzą, że w szkole nie była szczególna przyjemność, dlatego nie końca, uciekła stamtąd. I poziom wiedzy, który udało się uzyskać Elena (jednocześnie Petrescu), pozostawiała wiele do życzenia, to tylko na robótki była w stanie rozróżnić między kolegami z klasy w szkole podstawowej.

Zatrzymywanie studium, ona i jej brat przeniósł się do Bukaresztu. Po raz pierwszy pracowała jako asystent w laboratorium, a następnie dostała pracę w fabryce tekstylnej.

Działalność Party niedouczonych pracowników tekstylne

W wieku 18 lat, Elena Ceausescu został członkiem Rumuńskiej Partii Komunistycznej. A 2 lata później, gdy był jeszcze bardzo młody bojownik podziemia komunistycznego, poznała swojego przyszłego męża. On po prostu krótko zanim został uwolniony z więzienia, który służył w więzieniu Doftana więzienia. Powiedzieć, że młody człowiek był zafascynowany tym – nic nie mówić. Zakochał się od pierwszego wejrzenia. Nicolae i Eleny małżeństwo Chaushesku zostały zarejestrowane bezpośrednio po drugiej wojnie światowej.

Kilka lat ta kobieta z prawdziwym charakterem stali i betonu uda się zagrać w stanie główną rolę.

geniusz żona

A wcześniej, po fabryce włókienniczej, musiała pracować przez jakiś czas w fabryce chemicznej. Ten poręczny Elena po wielu latach, kiedy stanął na czele największego kraju laboratorium chemicznym – ICECHIM. To zajmuje bardzo mało czasu, a żona największego geniusza „Karpackiego” jak prysznicem z różnych stopniach naukowych. Teraz Elena Ceausescu, którego strzelanie było kompletnym zaskoczeniem dla wielu, jest nazywany „luminarz nauki” i jest kierowany przez Rumuńskiej Akademii Nauk.

Wzrosnąć do politycznego Olimpu

Elena Ceausescu z jego charakterem magazynu nie może pozostać na uboczu historii. Szczególnie być żoną takiego człowieka, jako przewodniczący i sekretarz generalny Rumunii. Kiedy Nicholas przeprowadzono oficjalnych wizyt za granicą, ona prawie zawsze poszedł z nim. Ważną lekcją polityczny dla niej była wizyta państwowa w Chinach, gdzie na własne oczy widział realną władzę kobiety – żony Mao Zedonga, którego nazwisko było Tszyan Tsin.

Historia milczy, że służył jako bodziec do dalszego rozwoju sytuacji, ale możliwe jest, że entuzjazm Helena napędzany tę podróż. Rzeczywiście, tuż po wizycie w 1971 roku, zaczęła gwałtowny wspiąć się po drabinie politycznej w ich kraju.

W lipcu tego samego roku była częścią Centralnej Komisji na prognozowanie społeczno-gospodarczego, a rok później Ceausescu jest już członkiem KC RKP. Rok później został wybrany do komitetu wykonawczego partii.

Osiemdziesiąty rok przyniósł jej tekę wicepremiera (równolegle z tym należy pamiętać, że prezydent kraju w tym czasie był jej mąż Mikołaj). Na jej cześć, pisaliśmy bardzo długi ody, linie które w porównaniu z gwiazdą stojąca z wielkiego człowieka, a patrząc z naszych oczach ścieżki Rumunii prowadzi do zwycięstwa.

Zwykłe życie rumuńskich władców

Nikolae Chaushesku ostatnie kilka lat brutalnego panowania był bardzo boi się zatruta lub zakażonych jakiejkolwiek choroby. Z biegiem czasu, zdał ten strach, a jego żona Helen. Po każdym spotkaniu, ani oficjalnym przyjęciu dyplomatycznym gdzie protokołem miał wstrząsnąć ręce, para jest wymagane, aby umyć ręce roztworem medycznej.

Wszelkie wyjazd za granicę towarzyszył sam rytuał: sługa i fryzjera czyścić wszystkie bielizna hotelowa i zastępuje je z prywatnej bielizny pary Ceausescu, który przyniósł w zaplombowanych walizkach Bukaresztu. Bielizny i tabeli tkaniny poddano prasowaniu ciągłym do niszczenia bakterii, pomimo, że został sterylizuje się i zamyka w opakowaniach hermetycznych.

Cały pokój w żadnych strażników hotelowych zawsze traktować z antyseptyczne – przełączników elektrycznych, klamki drzwi, podłóg, wykładzin, mebli tapicerowanych, nawet. Z Ceausescu stale podróżował prywatnego inżynier chemik – główne Popa, który był zawsze pod ręką przenośne laboratorium. Po tym wszystkim, Nicholas obawiali i zatrute jedzenie, nawet jeśli został przywieziony z Bukaresztu. Dlatego wszyscy się na stole do małżonków produktów testowanych w tym laboratorium.

Ale wszystkie te środki ostrożności stały zera, kiedy nastąpił bunt mas.

Ostatniego tchnienia „wielki”

18 grudnia 1989 Nikolae Chaushesku udał się z oficjalną wizytą do Iranu, ale po 2 dniach musiał wrócić: rewolucja jego kraju rozpoczęła, którego głównym celem było obalenie jego dyktatorskiego reżimu.

Żona uciekła Bukareszt helikopterem. Potem chwycił samochód jednego z pracowników i zmusił go, aby wyjść i mieć szofera jechać do szukania schronienia dla nich. Czasami mąż nie mógł znieść, jego łzy spływały na twarz. Elena Ceausescu, który został stracony (wraz z mężem) spowoduje wiele drżeć, stoi jak skała: praca groźną broń, dała mu rozkazy, i co zrobić.

Nieco później para zadano schronienie w jednym z prywatnych domów. Gospodarze powitali je, a następnie zamknął para Ceausescu w pokoju, wezwał żołnierzy. W mieście Targoviste w bazie wojskowej, który przyniósł małżonków, sąd został ustanowiony. Zostali oskarżeni o ludobójstwo i tyranii. Oczywiście, istnieje znaczna element prawdy. Nazwali się ulubionym dzieckiem ludu, a zwykli ludzie, w ich rozumieniu, nie jest potrzebna miłość. Przywieźli luksusowe żywność i ubrania z zagranicy, podczas gdy ludzie z głodu, otrzymując 200 gramów chleba dziennie. Ich wysiłek został zorganizowany przez zbrojnej napaści na ludzi i rządu. Poprzez swoje działania, ale uniemożliwiła prawidłowy rozwój gospodarki.

Chet Ceausescu odrzucił wszystkie oskarżenia. Nicholas krzyknął, że będzie rozmawiać tylko w Wielkim Zgromadzeniu Narodowym, że ten sąd nie rozpoznaje on kiedykolwiek.

Gdy poproszono ich, aby porozmawiać o kontach w Szwajcarii, zarówno Ceausescu krzyknął, że to nie istnieje. A kiedy zapytałem, że wszystkie środki z tych rachunków są przekazywane do Narodowego Banku Rumunii Nicolae powiedział, że nic się nie tłumaczyć. Para nie powiedział sądowi, jakie narzędzia zostały opublikowane za granicą prac naukowych „akademik” Eleny i Nicolae Chaushesku wybrane prace.

Zostali skazani na kary śmierci. Strzelanina Nicolae i Eleny z Chaushesku Stwierdził on 25 grudnia 1989 o 4:00 pm. Elena nie rozumiał, co znaczy słowo „ludobójstwo”. Według jednej z hipotez, ich ciała zostały pochowane w mieście Targoviste w nieoznaczonym grobie. Eksperci z USA, ściśle badającego pośmiertne zdjęcia z małżonków, zasugerował, że mogą być zabite przed rozprawą.