640 Shares 1373 views

Egzotyczne – kot z dużymi oczami i spłaszczony pysk. opis rasy, zdjęcia

Przedstawiciele egzotycznych ras kotów nie może pochwalić się długą i bogatą historię – nie stało się żyć w pałacach, byli ulubieńcami królewskiej. Rasa jest bardzo młody, to jednak te zwierzetami zyskały już tysiące serc miłośników kotów wszędzie.

Historia rasy

Krótkowłosy egzotyczny kot został wyhodowany w latach 60-tych XX wieku przez skrzyżowanie Amerykański krótkowłosy i koty perskie. Celem było uzyskanie amerykańskich hodowców kotów z perskiego futra. W wyniku eksperymentu urodził niezwykle urocze, tolstolapy kot z dużymi oczami i spłaszczonym pyskiem. Na zewnątrz, jak wyglądał trochę krótki Amerykanów.

Hodowcy nie są spełnione, ale pluszowy, jak istoty zabawek, ku zaskoczeniu gospodarzy natychmiast zauroczyć nie tylko hodowców, ale również zespół sędziów na pierwszej wystawie.

W 1966 roku, jego pierwszy standard dostał kotów z dużymi oczami. „Egzotyczny krótkowłosy” Rasa została nazwana. Zgodnie z tym dokumentem, zwierzęta powinny być podobne do Persów, ale z krótkim futrem. W 1967 roku, egzotyki zostały oficjalnie uznane.

W naszym kraju, to playboy pierwszy pojawił się w 1991 roku. hodowcy domowe natychmiast zakochał się w tej rasie. Dla hodowli zwierząt oni nabyć wysokiej klasy z najbardziej znanych szkółek świata.

wygląd

Piękny i niezwykły kot z dużymi oczami nigdy niezauważone. Pojawienie się tych zwierząt jest naprawdę znakomita. Kompaktowy i solidny korpus, silna i krótka szyja, grube okrągłe nogi. Głowa jest duża, z płaskiego twarz i grube, duże oczy i bardzo małych uszu. Nos znajduje się na wysokości oczu. Wełna jest gruby, kolor – ogromna ilość.

charakter

Zdaniem ekspertów, jest to potwierdzone opinie właścicieli, egzotyczne – kot z dużymi oczami – teraz pewnie zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej ulubionych zwierząt. Wynika to głównie ze względu na jego miękkim i przychylne naturze. Jest czuły, zabawny zwierzęta. Są idealne dla utrzymania mieszkania. Kot i egzotyczne, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, nie martw się, jeśli jesteś dużych zwierząt domowych. Interesujące jest to, że, jak psy, egzotyczne koniecznie wybrać jednego członka rodziny, która jest uważana za ich „prawdziwe” właściciel. Trudno jest zrozumieć, dlaczego ten spektakularny kot z dużymi oczami jest prowadzony w wyborze odpowiedniego jeden, który będzie bezkrytycznie posłuszeństwa i dać swoją miłość.

Mimo wielkiej chęci do wygrzewania się, który jest nadawany z egzotyków Persami te piękności są znacznie bardziej rozrywkowy ich krewni. Lubią skakać na kolanach, nie chcąc być sam w odpowiednim miejscu. Egzotyczne z niezwykłą cierpliwością i dać wielką radość grać z nimi bardzo małe dzieci, a także wielu innych członków kota, i to jest ważne, aby odwrócić się niezadowolony parsknięcie.

pielęgnacja

Często nazywany egzotyczne „perski dla leniwych”. Wynika to z faktu, że ich włosy potrzebuje mniej konserwacji. Ale to tylko w porównaniu z Persami. Luksusowe egzotyczne płaszcz jest bardzo miękka, gęsta. Ma on średnią długość (SHORTHAIR te zwierzęta wymienione ponownie w porównaniu z perski), bardzo gęste i górną warstwę podkładową nieznacznie. Dzięki niemu, nie leżą gładko, i wydawał się lekko podniesiona. Wiele osób „właściciel kota” wie, że włosy jak tekstury jest podatna na splotów. Dlatego potrzebuje regularnej pielęgnacji. Kot i egzotyczne, zdjęcia, które często zdobi czasopisma o zwierzętach wyglądać tak skutecznie tylko wtedy, gdy codzienne czesanie metalowych grzebieni-rzędowych z zaokrąglonymi zębami. Początkowo rzadko używane, a następnie grzywny grzebień, który usunie martwe włosy. Eksperci radzą, aby nie używać do tych celów puhodorki. Ten uroczy kot z dużymi oczami, ze względu na szczególną strukturę lufy nie może samodzielnie prowadzić własną higienę. Trudno nawet lizać, podobnie jak inne koty. Dlatego ta procedura jest obowiązkiem właściciela.

Większość obszarów problemowych są łzowy bruździe. Egzotyczne różnią zwiększone łzawienie, więc kąciki oczu pojawiają się brudne utwór.

Luksusowe Collar Egzotyczne stale zepsute jedzenie, ponieważ te koty jeść i pić nie jest zbyt dokładne. Zwłaszcza takie zanieczyszczenia mogą być postrzegane z uchwytów z białej warstwy. Z powodu tych cech kot z dużymi oczami wymagają częstszego czyszczenia niż zwierzęta z innych ras. Procedury wody dla takiego zwierzaka nie jest zalecane mniej niż raz w miesiącu, a przed koncertem i cotygodniowym. Po przemyciu warstwę powinny być stosowane do kondycjonowania powietrza.

Pielęgnacja oczu

Czy jak kot z dużymi oczami? Przyszły właściciel powinien wiedzieć, że wymagają one szczególnej opieki. To powinno być codziennie. Wewnętrzne kąciki oczu powinna być oczyszczona z miękkiego materiału tkaniny, która zwilża się płyn do oczu lub wrzącej wody. Gdy wydzielina z oka jest zbyt obfita, możliwe jest, aby zastosować środek antyseptyczny (chlorheksydyny lub iodinol).